Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az LMP miért pont Debrecenben...

Az LMP miért pont Debrecenben - a Fidesz fővárosában - erőlködik a CATL beruházása ellen, és miért hazudja, hogy a debreceniek többsége a beruházás ellen van, amikor ebből egy szó sem igaz?

Figyelt kérdés

"“Az LMP elképesztőnek és elfogadhatatlannak tartja, hogy ekkora tiltakozás ellenére a fejünk felett áttolják ezt a létesítményt (…), holott láthatják, hogy határozottan tiltakoznak a helyiek a gyár megépítése ellen”


Milyen hazugság már az, hogy "ennyien tiltakoznak"? Debrecenben az összes rendezvényen nem voltak többen 2000 főnél, amiből a fele sajtós, biztonságis, és utaztatott bér-üvöltözők!!!

A jóváhagyott népszavazási kérdőíveket miért nem vette át az LMP?

Miért kell az LMP egész tagságának Debrecenben vergődnie?



2023. febr. 12. 20:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

"Az LMP miért pont Debrecenben - a Fidesz fővárosában - erőlködik a CATL beruházása ellen"

Egy politikus ott tud a tiltakozás élére állni, ahol tiltakozás van. Ha valahol nincs tiltakozás, akkor ott nem tud.

Ennek megfelelően nem a párt választja a várost vagy pályát, ahol harcolnia kell, hanem az emberek, mivel normális esetben az embereket képviseli, és ez itt még teljesül is.

2023. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Logikusnak tűnik amit mondasz, csak hogy Debrecenben az összes tüntetésen nem tudtak ezer embert összecsődíteni, az ország több részéről kellett oda buszoztatni a"tiltakozókat", mert Debrecenben totális az érdektelenség!

Azért nem mentek el a népszavazási aláírás-gyűjtőért sem, mert teljesen értelmetlen lett volna!

Miért nem Gödön tiltakoztak, ahol - állítólag - valami szennyezés történt?!

Debrecenben van négy gyógyszergyár, azok veszélyesebbek mint ez a tetves akkumulátor gyár, és még sincs balhé!

Debrecenben van kb. 20 LMP-s tag - sem ők, sem az egész LMP az összes száz tagjával nem képviselhetik a várost!

Vannak önkormányzati képviselők, akik egyhangúlag elfogadták a terveket, nem kellenek oda "import" okoskodók!!!

2023. febr. 15. 13:22
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

én alapból szkeptikus voltam ezekkel az aksi gyárakkal kapcsolatban.

De látva azt a sok süketelést, amit a Toroczkai-Dúró páros alakított Debrecen ürügyén, úgy gondoltam hogy ilyenek mellé képtelen vagyok beállni!

(tudom hogy a két fenti alak nem LMP-s, de ez nem változtat a lényegen.)

2023. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

#12

"Logikusnak tűnik amit mondasz"

Az amit te mondasz meg nem.


" csak hogy Debrecenben az összes tüntetésen nem tudtak ezer embert összecsődíteni"

Irreleváns, Mo.-on a tüntetéseknek nincs hatása, így az emberek nem szeretnek elmenni.

De ez nem tükrözi valami támogatottságát. Nézd meg, hogy Bp-en 2019-ben mekkora ellenzéki tüntetések voltak. Egyik se volt 100 ezres, mégis Karácsony nyert.


"mert Debrecenben totális az érdektelenség!"

Akkor nem láttak volna napvilágot azok a felvételek, amik a közmeghallgatáson történtek.

Amiről tudni érdemes, hogy hétköznap reggel 10-kor volt, vagyis amikor a többség dolgozik és ennek ellenére volt olyan alkalom, amikor nem fértek be a terembe.


"Azért nem mentek el a népszavazási aláírás-gyűjtőért sem, mert teljesen értelmetlen lett volna!"

Nem tudom, hogy miért ismételgeted ugyanazt a hazugságot. Már elindult az aláírás gyűjtés, amit nem csak mondanak felvételek is vannak róla.


"Miért nem Gödön tiltakoztak, ahol - állítólag - valami szennyezés történt?!"

Mert ott már ott a gyár.

Egy ott lévő gyárral egyedül nem tudsz mit kezdezni a hatalom nélkül. Egy nem ott lévőt viszont könnyebb megállítani.


"Debrecenben van négy gyógyszergyár, azok veszélyesebbek mint ez a tetves akkumulátor gyár, és még sincs balhé!"

Egyrészt, megint csak irreleváns. Létezőt eltávolítani nehezebb, mint egy új idetelepülését megállítani.

Másrészt, ha napi megiszol 2-3 liter vizet (jelenlegi gyárak), akkor semmi bajod nem lesz. Viszont ha még megiszol mellé 7 litert (új gyár), akkor víz mérgezésbe meghalsz.

2023. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

14 - Keveset tudsz, és azt is rosszul!

A kérdező nem azt írta hogy logikus, hanem hogy annak tűnik...

A kettő közt zongorázni lehet a különbséget!!!

Én ott voltam mindkét Közmeghallgatáson - mint debreceni polgár.

Az első délután, munka után kezdődött és este 10 után lett vége.

Egy 1400 fős teremben voltunk nagyjából ezren. Ebben az összes sajtós és biztonságis és a meghívott vendégek is benne voltak! A legtöbb résztvevő nem debreceni volt... Akik üvöltöztek, azok semmire nem voltak kíváncsiak, csak ártottak az ügynek! Én tájékozódni mentem, de semmit nem lehetett hallani ezektől az oda vezényelt állatoktól!

A másodikra (a délelőtt 10 órásra) még befértem:voltunk kb. 400-an. Ebből legalább a fele szintén nem debreceni volt: pl. az a szakállas fehér pulcsis majom is valahonnan ide lett vezényelve, aki nyilvánosan megütött egy nőt!!! Ezekre vágsz fel, ezek a környezetvédők, akik majd megmondják a valódit?! Ott volt mindegyiken pl. Schmuck Böske néni is, aki szintén elóbégatta a lemezét, aztán annyi. Ki a franc hívta?

Amit te hazugságnak ferdítesz: az LMP még tavaly kezdett népszavazásba, és át is engedte a Választási Bizottság a kérdésüket, de az aláírási ívekért azóta sem ment el az LMP, pedig akkor még lett volna esélye érdemben bele szólni a történésekbe! Ezt persze te is tudod,csak játszod a hülyét!!! (remélem).

A négy gyógyszergyár nem irreleváns (nem te döntöd el!) mert ugyanolyan veszélyforrások lehetnek, mint Göd, vagy Százhalombatta, Balatonfűzfő, TVK, vagy éppen Paks! De nem azok, mert a biztonsági berendezések hibátlanul üzemelnek, az előírásokat betartják és betartatják!

Azt miért hallgatjátok el, hogy a CATL mellet most épült meg egy 50 hektáros napelem park? (és még épül kettő a környéken?) Azt miért szajkóztatjátok egy pár szerencsétlen szepesi lakossal, hogy a házuk elértéktelenedik? Azok a házak, amelyek pont a repülőtér leszállópályájának a vonalában vannak, így minden gép a fejük fölött 30 méterre ereszkedik le (és száll fel?!) Ezek mitől lesznek értéktelenebbek??? Hogy ezeknek az embereknek a házait a város fogja megvásárolni, mert a futópályákat 1000-1500 méterrel meg fogják hosszabbítani?!

Miért nem híresztelitek, hogy az a terület már akkor ipari területté lett nyilvánítva, amikor az ESS programot (atomkutató) oda akarták építeni?

Az atom lehet, az akku nem?

Különben remélem, hogy a további Közmeghallgatásokra csak a lakcímkártyával igazolt debreceniek mehetnek be, hogy ezzel elkerüljük az "importált" szerencsevadászok üvöltözéseit!

2023. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

#15

"A legtöbb résztvevő nem debreceni volt"

Innentől kezdve egyértelműen hiteltelen vagy és hazudsz. Debrecen lakosság 200 ezer fő, ha belevesszük az agglomerációt, akkor még több és te azt képzeled, hogy arcról felismered az ott élőket.


Amúgy az ilyen hazugságaidért mennyit fizet a fidesz? Jó hazaárulónak lenni?


"A négy gyógyszergyár nem irreleváns (nem te döntöd el!)"

De, mivel láthatóan képzettebb vagyok nálad.


"ugyanolyan veszélyforrások lehetnek"

Az is veszélyforrás, ha túl sok vizet iszol, ahogy írtam, de láthatóan olvasni sem tudsz.


"De nem azok, mert a biztonsági berendezések hibátlanul üzemelnek, az előírásokat betartják és betartatják!"

Mint Gödön, ahol még a kutat is betemették, ahonnan mintát kellett volna venni az elmúlt 4 évben is.


"Ezek mitől lesznek értéktelenebbek?"

Egyébként pont azért, mert minél élhetetlenebb a környék, annál kevesebbet ér.

Vagyis ha mondjuk a hazád csak egyik oldaláról határos egy gyárteleppel, akkor többet ér, mintha teljesen körbe lenne kerítve gyárakkal.

Ez nem úgy néz ki, hogy egy negatívum teljesen értéktelenné tesz egy telket.


"Hogy ezeknek az embereknek a házait a város fogja megvásárolni, mert a futópályákat 1000-1500 méterrel meg fogják hosszabbítani?!"

Akinek piaci árat kell fizetni, ami minél több gyár van ott, annál alacsonyabb.

Az önkormányzat által kínált össze nem úgy néz ki, hogy mondhatsz bármekkora összeget. A telek jellemzői alapján nézik meg, hogy mennyit érhet.


"Miért nem híresztelitek, hogy az a terület már akkor ipari területté lett nyilvánítva"

Szintén irreleváns. Önmagában ettől sem nullázódik le az értéke.


"az ESS programot (atomkutató) oda akarták építeni?"

Ez a szakmai hozzáértést inkább nem is kommentálom.


"a lakcímkártyával igazolt debreceniek mehetnek be, hogy ezzel elkerüljük az "importált" szerencsevadászok üvöltözéseit"

Pontosan, így viselkedik egy hazaáruló. Ez nem zavar, hogy vannak agglomerációs települések, amik közelebb laknak hozzá, mint egyes debreceniek, de te egyből ki akarod őket tiltani.

Visszamehetnél Szibériába ahonnan jöttél.

2023. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


16-os ""A legtöbb résztvevő nem debreceni volt"


Innentől kezdve egyértelműen hiteltelen vagy és hazudsz."

Vagy te tévedsz: [link]


Szerintem te sem vagy debreceni; legalábbis az "érvelési stílusjegyeid" inkább az oda terelt üvöltöző, pofozkodó bérharsonákra emlékeztet leginkább...

15 végre egy debreceni, aki ott volt a Közmeghallgatásokon, ezáltal hiteles a beszámolója.


Úgy tudom, hogy volt még egy vonulásos tüntetés (Mikepércsről) a debreceni Kossuth térre - ott sem voltak 500-nál többen. És a másikon, amikor valami petíciót adtak át, ott még annyian sem.

Nem tűnik tömegesnek az építkezés elutasítása, és én ezt egy cseppet sem bánom!

És még hazaáruló sem vagyok.

Mellesleg a hazaárulózás az érvtelenség legbiztosabb megnyilvánulása...

2023. febr. 15. 21:38
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

#17

"Vagy te tévedsz: [link]

Aki elhiszi bármelyik cikket azokról az oldalakról, amik on-nal végződnek, az szellemi fogyatékos.


Ezekről az oldalakról pont, hogy bebizonyosodott már, hogy Bp-en írják a cikkeket és odamásolják minden megyei oldalra, ha kell, akkor is ha nem igaz.


"legalábbis az "érvelési stílusjegyeid" inkább az oda terelt üvöltöző, pofozkodó bérharsonákra emlékeztet leginkább"

Mert érvelek? Ja, bocs, tudom az átlag magyarok a középiskolában sem tanultak meg érvelni, ezért követnek el ennyi érvelési hibát.

Hát, sajnálom, hogy olyan helyre jártam, ahonnan kib*sztak volna, ha nem tanulok meg érvelni.


"15 végre egy debreceni, aki ott volt a Közmeghallgatásokon, ezáltal hiteles a beszámolója."

Vagy ezt mondja, te meg vakon elhiszed, mint egy idióta.

Mondjuk nem lep meg ,hogy ennyi eszed van.


"Nem tűnik tömegesnek az építkezés elutasítása"

Tessék, ez megint érvelési hiba. LEírtam, hogy miért hibás egy tüntetés létszámából következtetést levonni, erre megteszed újra.

Ilyet csak olyan emberek követnek el, akik nem valami okosak.


"És még hazaáruló sem vagyok."

Ez kb. annyit ér, mint amikor egy videófelvétel van arról, hogy loptál és a bíróságon ezt mondod: "én ártatlan vagyok bíró úr, a videó felvétel hamis".


Ha elhiszed a haon-os cikket, vagy azt amit a #15-ös állít, akkor bizony a hazaáruló kategóriába esel.


"Mellesleg a hazaárulózás az érvtelenség legbiztosabb megnyilvánulása..."

Minden hazaáruló ezt mondja. :DDDDD

Amikor kiderül, hogy külföldi érdekeket szolgálsz és erre az érveim is rámutatnak, akkor nem cáfolni próbálsz, mert annyira nem vagy okos, hanem a következtetést megtámadni, ami elég szánalmas.


Akkor beszélhetnél "érvtelenségről", ha nem lennének érveim. De a kommentjeimben pont szerepelnek érvek, és az érvekből adódó következtetés az, hogy hazaáruló vagy.

Amire te gondolsz az az, amikor érvek helyett mondom, de itt nem az a helyzet.

Mondjuk nem lep meg, hogy ezt se tudtad, hisz ez is középiskolás anyag, abban láthatóan nem vagy erős.

2023. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Köszönöm hogy kiírtad ezt a kérdést!

Itt Debrecenben ez egyáltalán nem központi kérdés, ebből csak pár vén, szellemi fogyatékos (lásd 16, 18-as versenyző) csinál balhét: érveik, helyismeretük, szak-ismereteik és tudásuk nincs, mindezt hangerővel és primitív stílussal igyekeznek kompenzálni!

Ezekkel nem lehet értelmesen vitatkozni, mert ezek nem erre vannak tartva!

Köszönöm, hogy örülsz, hogy Debrecenből is jelentkezik valaki, aki vette a fáradságot, és elment a Közmeghallgatásra, mert az ott elhangzottak alapján akart állást foglalni... Én nagyon utálom a Fideszt, de az uralkodásuk alatt két dolgot jól csináltak: az egyik az, hogy betiltották a dohányzást nyilvános helyeken, a másik az, hogy még időben léptek az akkumulátor piac irányába, mert ez lesz a jövő! Más jót róluk nem tudok elmondani. Én inkább a Momentum felé húzok(rájuk is szavaztam) de sajnos itt Debrecenben egy igen gyenge fiúka a vezető, mögé nem állok be a sorba.

Azt nem rovom fel senkinek, hogy nem hallott az ESS programról, mert ez igen szűk szakmai ismeretet igényel(ne), de azt bizton tudom, hogy ezt a projektet a CATL előtt pont oda tervezték a DGÖ területére, és már 2007 óta ez a terület ipari területté lett minősítve: itt egy haon-os cikk 2007-ből, abból az időből, amikor M.L. még árkot ásott a vezetékeinek...: [link]

Ez annak idején nem jött össze, mert az akkori kormány nem adott kellő garanciát, így Svédországban épült fel... Megjegyzem, hogy most is működik Debrecenben részecskegyorsító az ATOMKI-ben - és az ellen sem tiltakozott senki sohasem, mert biztonságos a technológia!...

Nekem nem hiteles a Toroczkai-Ungár-Dúró-Schmuck-Apáti-Szabó-Varga Z.-stb. stb. stb. társulat, mert ezektől nem sok hiteltelenebb alakot tudnék felsorolni! Ezek "művét" tetőzte az a szakállas, fehér pulcsis pávián, aki érvek híján nőt pofozott! [link]

Nos, és nem szeretnék ilyen gittegylethez tartozni, így nem fogok az akkugyár ellen harcolni - továbbra is megmaradok objektív szemlélőnek. Annyit elértek, hogy már megírtam a levelet, hogy ezután csak lakcím-kártyával lehessen Közmeghallgatáson részt venni - ez a debreceniek kérése! (Igaz, lehet hogy érdektelenség miatt így majd elmarad) Nincs szükség ide terelt sakálokra. Döntse el a város lakossága, hogy mit szeretne: víz van rendesen, (még soha az életben nem volt vízkorlátozás Debrecenben) az áramot a CATL fogja beszerezni magának a szabad piacról, ez nem helyi kérdés, Európában rengeteg felesleges áram van eladó!

A munkaerővel sem lesz gond, mert Kelet-Magyarországon van a legtöbb munkanélküli...

Minden veszélyes üzem csak annyira veszélyes, amennyit megengedünk neki!!!

Neked szívesen válaszolok, ha van esetleg kérdésed!

2023. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 19-es a kulturált válaszodat! Sok, eddig ismeretlen dolgot tudtam meg az írásodból!

Valami dereng régről, hogy tényleg ott akarták azt a nagy európai gigaberuházást az ESS-t. Hogy területileg pont oda, ahova most a CATL fog épülni, azt nem tudtam. Tehát akkor atom helyett akku... Nem lesz az rossz.

S ha már felvetetted, kérdeznék is: igaz az, hogy ugyanoda, az akkugyár mellé fognak építeni egy autóbuszgyárat is? Hát van már Debrecenben egy, minek másik? Igaz az, hogy a BMW is épít magának egy kisebb akkugyárat a BMW gyára mellé? Igaz az, hogy a Szepes városrészt, ahonnan az ATV rendszeresen gyűjti az elégedetlenkedőket nem a CATL, hanem a repülőtér bővítése fenyegeti leginkább, és így akarják azt a CATL nyakába varrni?


Előre is köszönöm a válaszaidat! (ez a Varga Z. nem debreceni véletlenül?)

2023. febr. 16. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!