Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az LMP miért pont Debrecenben...

Az LMP miért pont Debrecenben - a Fidesz fővárosában - erőlködik a CATL beruházása ellen, és miért hazudja, hogy a debreceniek többsége a beruházás ellen van, amikor ebből egy szó sem igaz?

Figyelt kérdés

"“Az LMP elképesztőnek és elfogadhatatlannak tartja, hogy ekkora tiltakozás ellenére a fejünk felett áttolják ezt a létesítményt (…), holott láthatják, hogy határozottan tiltakoznak a helyiek a gyár megépítése ellen”


Milyen hazugság már az, hogy "ennyien tiltakoznak"? Debrecenben az összes rendezvényen nem voltak többen 2000 főnél, amiből a fele sajtós, biztonságis, és utaztatott bér-üvöltözők!!!

A jóváhagyott népszavazási kérdőíveket miért nem vette át az LMP?

Miért kell az LMP egész tagságának Debrecenben vergődnie?



2023. febr. 12. 20:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

20 - ahogy ígértem, örömmel válaszolok - ha tudok - a debreceni kérdésedre:

Igen, az Intertankernek van már egy kisebb buszgyára a Határ úti Ipari Parkban (ott szerelték össze pl. Kecskemét Mercedes buszait is) de építenek a DGÖ-ben egy jóval nagyobbat, nem messze a CATL-tól vettek egy nagy területet. Hazai beruházásban épül, és a buszok mellett Mercedes kisteherautókat, haszonjárműveket is fognak gyártani.

Igen, a BMW gyár mellett van egy hatalmas terület a BMW beszállítói részére, ott lesz egy kisebb akkugyár saját használatra, bár a CATL is a BMW és a Mercedes miatt jött ide. A BMW teljesen zöld üzem lesz, ha a CATL nem teljesíti a környezetvédelmi előírásokat akkor sem a BMW sem a Mercedes nem üzletel vele!

Igen, marha nagy csúsztatást láthatsz az ATV-n, mert az a városrész bizony totál útban van - és nem a CATL-nak, hanem a Repülőtérnek. (ha ránézel a térképre rájössz a csúsztatásra) Azt nem tudom, hogy a háttérben mi van, de ezek a lakossági elégedetlenségeket ha a CATL nyakába varrják, akkor a város egy igen komoly összeg kárpótlást tudna tovább hárítani, mert a szepesi házak nagy részét ki kell sajátítani, mert a futópályákat meg kell hosszabbítani hogy a legnagyobb gépek is fel tudjanak szállni. (nem fognak a szepesiek rosszul járni... ha van eszük)

De, ez a Varga Zoltán az a DK-s Varga, aki alufóliás bohócsapkában ment a Parlamentbe... Ő volt a kihívója a jelenlegi (Papp László) polgármesternek a választáson, de nagyon csúfos vereséget szenvedett! Ez a káder mindennel szembe megy, még az életben nem hallottam tőle olyat, hogy ezt vagy azt mi meg akarjuk csinálni, vagy megcsináltuk... És úgy beszél, hogy anno amikor ez a Géli Ipari Övezetes-téma a városi közgyűlés elé került, akkor ő is mindenről tudott, és mindent meg is szavazott! (akkor még nem volt ogy. képviselő)!

Végül beteszek egy haon cikket is, hogy elősegítsem a többoldalú tájékoztatást: [link]


Remélem tudtam segíteni, ha közben van még kérdésed akkor utána nézek itt Debrecenben.

2023. febr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 21-es!

Megint sok érdekeset tudtam meg tőled.

A Haonos cikkhez: érdekes, de már többször foglalkozott a Financial Times Debrecennel - és soha nem fizetett reklámban. Évekre visszamenően vagy cikkeket írtak róla, vagy valamilyen rangsorolásban szerepelt a dobogós helyek egyikén. Sajnos az országunk csak Bp. és Debrecen nevével van jelen a nemzetközi sajtóban, pedig van itt sok más érték is.

Majd ha még ráérsz egy kicsit: mi a vélemény nálatok a polgármesteretekről úgy általában? Mennyiben részese ennek a nagy fellendülésnek? Miért olyan gyenge az ellenzék Debrecenben? Köszi ha válaszolsz.

2023. febr. 17. 08:50
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

22 - én elsősorban debreceni vagyok, és az is maradok.

Elviekben a Momentummal szimpatizálok.

Én kifejezetten sajnálom hogy a polgármester fideszes: kár beléjük.

Nehéz az ellenzék helyzete, mert nem nagyon találnak fogást rajta. Kósa alpolgármestere volt korábban, és úgy lett polgármester, Kósa után. Ilyen előzmények után nehéz elhinni, de a köznép is úgy tartja: ez a polgármester nem lop! Fideszes, és nem lop. Mint a mesében.

Agilis ember, németül kiválóan beszél, és vannak elképzelései - szokatlan a mai világban. Ez a Varga nevű volt a kihívója, de hát labdába sem rúghatott mellette. És meg fogja nyerni jövőre a választást is, mert jól vezeti Debrecent. Pont csak a szükségeset nyalja a kormány felé, nem tapsikol folyamatosan. Mondom: az ellenzék panaszkodik, hogy nehéz belekötni...

Az ellenzék meg jól el van a sikerek árnyékában. Választások előtt okoskodnak egy kicsit, aztán ezzel vége is van. Nem sok érdemit hoztak a városba... Ők konstruktívnak mondják magukat, de szerintem csak a farkukat vakarják... nincs köztük egy karizmatikus egyéniség, egy olyan kvalitású ember, mint a polgármester - mondom ezt én, aki utálja az egész Fideszt, úgy ahogy van! De Papp Lászlóval nincs semmi bajom.

Az idő neki dolgozik, és minden meg fog épülni ami tervezve van!

2023. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23: "a köznép is úgy tartja: ez a polgármester nem lop! Fideszes, és nem lop. Mint a mesében."

Akkor ő nem is igazi fideszes...:)

Ha már így összefutottunk: milyen a közhangulat Debrecenben a várható vendégmunkások miatt?

Mit fog érezni a debreceni polgár a nagy iparvárosi létből?

Ezek nagyon érdekelnének, köszönöm ha ezekre is válaszolsz!

2023. febr. 19. 08:08
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

24 - Hazudik, aki azt mondja hogy nem lesznek vendégmunkások!

Lesznek.

A BMW és egyéb német cégek miatt jelentős számban fognak németek ide költözni. Új luxusházak, üvegpaloták épültek olyan árfekvésben, amit csak a nyugati felső-vezetők tudnak megfizetni! Épült Nemzetközi Iskola - nagyon magas tandíjjal - és van már kifejezetten német iskola is! A BMW nagyon sokat ad a képzésre, ezért jelentős szerepet vállal a szakoktatásban is, és a speciális mérnökképzésben is! Ehhez nagyon jó együttműködést alakítottak ki a Debreceni Egyetemmel! Szóval: ők azok a vendégmunkások, akik a német innovációt erősítik Debrecenben.

Lesz 2000 török építőmunkás - ők laknak majd konténer-faluban - de ők ha végeztek a BMW 2 üzemével, mennek tovább.

Aztán lesznek a kínaiak/Távol-Keletiek: a gyártástechnológiát nyilván ők fogják felügyelni, de a kutatás-fejlesztésbe is be fognak szállni: az egyetemen folynak akku fejlesztési kísérletek - nem is eredménytelenek - és a CATL érdeke (is) hogy ezek a kutatások ott valósuljanak meg, ott legyenek eredményesek ahol a gyártó bázisuk is van!

Aztán biztos lesznek vendégmunkások a szomszédos Romániából is, de ahhoz nagyon jó fizetések kellenek, mert átlagosan már Romániában jobban lehet keresni!... Ők nem fognak Debrecenbe települni, ha megépül a Debrecen-Nagyvárad tram-train vonal, mert ha jó a közlekedés a távolság nem olyan nagy...

És persze számol a város a hazai betelepülő munkavállalókkal is: a Tócósban épül egy ezer lakásos lakótelep, amelyik kifejezetten az új gyárakba (vissza)érkező honfitársainkat várja...

A Debreceniek az infrastruktúra továbbfejlesztéséből, a repülőtér járat- és terminál-bővítéséből, az oktatás bővítéséből, a munkahely-kínálatból fognak a legtöbbet érezni - a bérek növekedésén túl.


Pillanatnyilag ezt tudom neked írni.

Nem magamtól vagyok ilyen tájékozott, hanem az egyik (ellenzéki!!!)

önkormányzati képviselő haverom segített a kérdésedre válaszolni

2023. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%

23 -na, ne akassz már hasba ezzel a Pappal! Ha fideszes, akkor lop is! Ha meg nem fideszes, akkor már nem lenne polgármester!

Az tény, hogy valamit qrva jól csinál, mert akkor nem épülne egyszerre 6 db. szálloda, nem lenne szükség új repülőtérre, lakóterület-fejlesztésre.

Gyakran járok Debrecenben, feltűnően sok a külföldi. Biztos a legtöbbje az egyetemen tanuló diák, de ők kb. 7000 vannak, de ez többnek látszik az életben, a villamoson, a taxikban. Én nem hallottam a debreceniektől hogy bajuk lenne a külföldiekkel, mert szemmel láthatóan nagyon jól élnek belőlük (is) a városlakók.

Az tény, hogy most nagyon fut a szekér Debrecenben, de ez azért inkább csak magyar viszonylatban, mert nemzetközi szinten még igen sok ott a tennivaló.

Az megütötte a fülemet, hogy sem a BMW-t, sem a CATL nem a kormány "intézte" Debrecennek, hanem a beruházók választották a várost, hosszú évek keresgélése után.

Mennyire igaz ez, nem csak valami szokásos terelés? Mit tudsz erről 23-as "őslakos"???

2023. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Majd ha szennyezett lesz a levegő, a víz és a termőföld akkor majd gondolkozhatunk hogy milyen jó is ez nekünk.

Meg lehet kérdezni a gödieket milyen jó nekik a szennyezett talajvízzel és levegővel együtt élni.

Buták vagyunk, hogy az igazán értékeset elcseréljük a semmire.

Gratulálok a debrecenieknek igazán jó üzletet csináltak feltéve, hogy valóban nem ellenezték.

máj. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

26 - "Az megütötte a fülemet, hogy sem a BMW-t, sem a CATL nem a kormány "intézte" Debrecennek, hanem a beruházók választották a várost, hosszú évek keresgélése után.

Mennyire igaz ez, nem csak valami szokásos terelés? Mit tudsz erről 23-as "őslakos"???"

A BMW több mint egy évig kereste azt az országot és azt a várost, ahol az új európai gyárát felépítheti. Volt szó Romániáról, Szlovákiáról, Csehországról, Görögországról stb. stb.

A földrajzi elhelyezkedés okán aztán végül is Magyarország lett a befutó. Itt is keresgéltek a városok között, és végül Miskolcra esett a választás.

Ez olyannyira komoly volt, hogy már sajtóhír is lett belőle.

[link]

Ekkor még hagyományos benzines autókról szólt a fáma...

Aztán - teljesen véletlenül - kiderült, hogy München és Debrecen között menetrendszerinti repülőjárat üzemel. Így aztán meggondolták magukat, és felvették a kapcsolatot Debrecen vezetésével, ahol meglepődve tapasztalták, hogy Papp polgármester hibátlanul beszél németül, hogy minden elvárt feltétel Debrecenben is adott - és módosítottak: Debrecenben fog felépülni a gyár! Már régen kész kéne lennie, csakhogy a Covid alatt leállt minden. És ez idő alatt döntötték el, hogy kizárólag elektromos autót építenek, és az egész gyár egy szuper modern, karbon-semleges, csúcstechnikás üzem lesz!

Amikor ezt a lépést megtudta a CATL, a BMW hatására felkereste a várost, akik azonnal tudtak egy városi tulajdonú, részben közművesített hatalmas területet biztosítani a repülőtér szomszédságában... Ők meg így kerültek ide.

máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

[link]



[link]



[link]


Tiszta nereség, látszik.

máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!