Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hitler és Mussolini személyese...

Hitler és Mussolini személyesen és a kormányuk hogy állt az egyházakkal - vallással?

Figyelt kérdés

Hitler kapcsán egy dolgot tudok,egy idézetet:

"Először a zsidókat gyűjtötték be én hallgattam,mert nem vagyok zsidó.

Aztán a kommunistákat

én hallgattam tovább mert nem vagyok kommunista.

Ezután a Római katolikusokat"


Mussoliniről pedig azt,hogy nagyon rossz gyerek volt és a szülei megpróbálkoztak egy egyházi iskolával de miután 1 papphoz hozzávágott 1 tintatartót nem tartott sokáig



2023. márc. 28. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mussolinit nem tudom.


Hitler anyja hívő katolikus volt, apja szkeptikus az egyházzal, elvileg Hitlert se nagyon érdekelte a vallás gyerekként, bár bérmálkozott (imádta az anyját). Később amikor már minden vallást elutasított, lényegében 3 dolog miatt.


1. Németországban némi törést okozott, hogy eléggé kiegyenlített volt a katolikusok és a luteránusok aránya (akik nem igazán szerették egymást). Jó lett volna őket egy zászló alatt egyesíteni.


2. Az egyházak akkoriban (valódi) hatalmat képviseltek, így ezek letörésével kiteljesedhetett a hatalma.


3. 'Barbárok vagyunk, és azok is akarunk lenni' mondotta Hitler. Azaz nagyon leegyszerűstve: kereszténység -> az erősnek kötelessége a gyenge megsegítése; barbárság/pogányság -> az erősnek el kell taposnia a gyengét. Utóbbi eléggé jellemző a náci ideológiára.


A gyakorlatban tudtommal ez kb annyit jelentett, hogy a protestánsokat jobban alá tudta vonni a náci akaratnak (részben az egyház szervezeti felépítése miatt ez könnyebb volt), a katolikusokkal nehezebb volt mert ugye ők a Vatikánnak feleltek. Az biztos, hogy pl a horogkereszt bent volt a misén és az istentiszteleten egyaránt.


Azonban arra nem volt elég ideje (szerencsére), hogy a zsidók és a komcsik irtása után az egyházakat is kipusztítsa. Viszont ha nyer, jöttek volna ők, majd a félszeműek, balkezesek, vékonyhangúak meg a szemüvegesek (túlzás, de érted a lényeget).

2023. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

Mussolinit nem ismerem.

Hitler felhasználta az egyházakat a nézetei terjesztésére, kihasználta a németek nagy részének vallásosságát, de ő maga nem sokra tartotta őket. Ő alapvetően valamiféle okkult-germán-neopogány szinkretizmus híve volt és elég komolyan nekiállt kidolgozni az árja "vas és vér vallását", amelyet a 3. Birodalom hivatalos és egyetlen engedélyezett vallásának szánt...

2023. márc. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy Hitler, többek között a 10 parancsolatot is átíratta, a ne ölj pedig egészen biztos kikerült belőle. Szóval ha vallását nem is gyakorolta, abban semmiként sem kételkedett mekkora ereje van az egyháznak.
2023. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1931-ben a katolikus német püspökök körlevélben mondták ki, a nemzet szocializmus és a katolikus hit összeegyezhetetlen, és híveinek megtiltotta, hogy részt vegyenek ilyen jellegű mozgalmakban.


…Ezután évről évre a katolikusok felszámolására törekedett Hitler. Joseph Goebbels utasításai szerint betiltotta a katolikus lapokat. Fokozatosan megszüntetett 15 ezer felekezeti iskolát. Feloszlatta a vallási egyesületeket, vagyonukat lefoglalta. Papok és apácák ellen deviza bűncselekményekre hivatkozva perbe fogták őket.

2023. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!