Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mussolini miért nem szerezte...

Mussolini miért nem szerezte meg végül a koronát, mint császár, vagy legalábbis nem taszította le a királyt a trónról, hogy államfő lehessen? Megtehette volna szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintetet hogyan alakult volna Olaszország sorsa, ha a diktátor letaszítja a királyt a trónról, és megkoronáztatja magát, mint Mussolini Benito Caesar, az új birodalom császára( mivel rómához hasonlította országát). Ti hogyan képzelnétek így el Olaszország (az új Róma) sorsát, egy fasiszta monarchia keretein belül, ahol az uralkodói tanács maga a fasiszta párt, a császári testőrséget a feketeingesek alkották volna. Ezt a lépést Napoleon megtette, tudjuk miként írtotta a Bourbonokat, ez lett volna szerintem a Savoyaiak sorsa is. Nem tudom miért, de én így útólag szívesen látnám Mussolinit akkoriban a trónon, aki szintén szegény emberből lett volna uralkodó. Ebben az esetben Hitleréknek annyi előnye lett volna, hogy Olaszország az ő oldalukon marad, mivel a király így már nem tudta volna őt letartóztatni, az Olasz (Római) Birodalom nem szakadt volna ketté. Pár hónappal talán elhúzódott volna a háború, mivel egy kicsit erősebbek lettek volna. Szerintetek Mussolininek hatalmában állt mind ez? Ha igen miért nem taszította le a királyt? Ha megszerzi a trónt, hogyan képzelitek el az ország és a világ további sorsát?

2021. jan. 2. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Arrol a Mussolinirol beszelsz akit meglincselt a tomeg? :)
2021. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mussolini úgy gondolta, hogy az olasz nép körében hatalmas elégedetlenséget okozott volna, ha a királyt megfosztja a trónjától. Félt, hogy emiatt az olaszok fellázadtak volna ellene. Ezért hagyta Viktor Emánuelt a trónon. De a király teljes mértékben a Duce befolyása alatt állt.
2021. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a lépést Napoleon megtette, tudjuk miként írtotta a Bourbonokat"


Én mondjuk nem tudom. Miként irtotta őket?


"Ha igen miért nem taszította le a királyt?"


A polgárháború miatt. III. Viktor Emánuel nagyon népszerű volt kiváltképpen az I. világháborúban tanúsított viselkedése miatt. Könnyen lehetett volna egy olyan helyzet, mint 1936-ban Spanyolországban. Ugyanez volt Németországba is, ahol Hindenburg annyira hatalmas tiszteletnek örvendő nemzeti hős volt, hogy Hitler semmit sem csinált ellene, mert félt a népharagtól. Ha a hadsereg nem áll át, már pedig későbbiekben is sok királyhű volt vezetőpozícióban, akkor reálisan akár egy gyors puccsal meg is dönthették volna Mussolini hatalmát.

2021. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!