Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehetek az Anonymous tagja,...

Lehetek az Anonymous tagja, ha elkötelezett tolsztojanista, anarcho-mutualista vagyok, valamint jól programozom és jó vagyok egyéb hasonló területeken?

Figyelt kérdés

Szóval lehetnék így tag?


Nagyon jól programozom, értek a matematikához, természettudományokhoz (fizika és kémia), valamint az informatikához, elkötelezett vagyok a közéleti kérdésekben való szerepvállalásban is, már régóta foglalkoztattak a hasonló kérdések, mind a múlttal, történelemmel kapcsolatban, mind a jelennel kapcsolatban. Filozófiailag egyetértek a csoport nem szigorúan lehatárolt, ugyanakkor kissé anarchista, illetve libertárius nézetrendszerével. Magamhoz a tolsztojanizmust, az anarcho-disztributizmust, illetve az anarcho-mutualizmust. Ahogy látható, én inkább a progresszív helyett konzervatívabb, a forradalmi helyett pacifistább, illetve a szélsőbal vagy szélsőjobb helyett valahol a két oldal között egyensúlyozó anarchista/libertárius vagyok.

Kb., bár ez ennél sokkal-sokkal bonyolultabb: [link]


Felháborít, amikor a monopolkapitalista, vadkapitalista nagyvállalatok, a befolyásos emberek vagy épp a kormány elnyomja az embereket valamilyen téren.



márc. 2. 16:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#6 deepwebet írtam, nem darkwebet. A kettő rohadtul nem ugyanaz. Ha tudod a különbséget, akkor nem értem a válaszodat. Ha nem tudod, akkor viszont nincs is több kérdésem hozzád, mert közöd sincs a témához.
márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11.

Bocs, félreolvastam.


De a deepwebre sem igaz az állításod.

márc. 2. 19:35
 13/20 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Ha te különbséget akarsz tenni a deep, és a darkweb között, akkor szerintem sincs miről beszélgetnünk.


Akkor NEKED nincs semmi fogalmad a témáról, legfeljebb az, amit sikerül össze-gugliznod.

márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 juj inkább maradj a politikánál. Ott legalább nem számít, h buta vagy hozzá.
márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 DK-s ***** válasza:

#14-nek:


Csak a sértegetés megy?


Miért tértél ki a témából?


Tehát mi is a gyakorlati különbség?


Hallgatlak, "informatikus".

márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15

Semmi semmi, engedd el, neked jó lesz úgy, h a kettő ugyanaz.

márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#14. #15.

A gyakorlatban a DK is ugyanolyan módon korlátozná a szólásszabadságot, mint a többi párt, csak ők még a liberális és demokratikus jelzők mögé bújva fel sem vállalják. Tipikusan a woke szellemiséget lovagló párt. A szabadság náluk addig terjed ki, ameddig szexről van szó. Olyan elemi dolgokban már kevésbé szabadelvűek, mint a szólásszabadság (lásd: 2006), az internet szabadsága (lásd: kalózkodás), a vallásszabadság és megannyi más alapvető szabadelvű érték. A baloldaliságról meg ne is beszéljünk. Az annyira távol áll tőlük, hogy még maguk sem nevezik magukat konkrétan baloldalinak, csak nagyon enyhén jobbközépnek. Mondjuk nem is csodálom, azon vadkapitalista, monopolkapitalista, már-már lassez-faire típusú "intézkedések" után, amiket produkáltak itten...


De a többi párt is hasonlóan f*s.


Szóval ne személyeskedjünk. Amblock a magyar politika trágyadomb. Ezért is támogatnám, hogy eltakarodjon végre az összes. Éppen elég kárt okoztak már.


Addig nekem ne nevezze magát SENKI liberálisnak vagy bármilyen másmilyen szabadelvűnek, ameddig nem zavarja a kormányzati megfigyelés, a szólásszabadság korlátozása bármilyen oldal felé is stb.

márc. 2. 22:21
 18/20 DK-s ***** válasza:

#16-nak:


Két fő "internet" van. Az egyik a hagyományos HTTP vagy HTTPS, a másik az Onion hálózat.


MINDKETTŐT használják mind legális, mind illegális tevékenység céljából. Nevetséges az Onion hálózaton belül különbséget tenni "deep" és "dark"-web között, mert akkor a hagyományos neten is meg kellene tenni. Vagyis ha te külön a 'darkweb"-re hivatkozol, akkor abban benne kell hogy legyen a hagyományos internet, illegális tevékenységű része is!


Az Onion hálózat abban tér el legfőképp a hagyományostól, hogy a titkosítási rendszere miatt azt tehetsz amit csak akarsz, lenyomozhatatlan vagy. De csak addig, amíg "bent" maradsz! Ezért is alakult ki idővel a crypto-valuta. Anonym, követhetetlen fizetési módot tesz lehetővé, így nem kell kockáztatni illegális holmi értékesítésekkor. A kifizetés is Onionon belül történhet, az pedig "atombiztos".


Szólj, ha valamit rosszul írtam!

márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

“Szólj, ha valamit rosszul írtam!”

Szólok. Idekeversz már cryptovalutát meg Oniont meg lenyomozhatatlanságot, pedig ezekről eddig egy rohadt szót nem írt senki. Az alap állításod ez volt:

“Ha te különbséget akarsz tenni a deep, és a darkweb között, akkor szerintem sincs miről beszélgetnünk.”

Innen indul a dolog, ne kavarj bele más témákat.


A darkweb a deepweb része. Nem ugyanaz.

Ez kb olyan, h Borsod megye Magyarország rész és te azt mondanád, h ezért Borsod megye az egyenlő Magyarországgal. Nem. Csak egy kis területe, ezen kívül rengeteg más területe is van Magyarországnak, ami NEM Borsod megye. Tehát Magyaroszág NEM egyenlő Borsod megyével épp úgy, mint ahogy a deepweb NEM egyenlő a darkwebbel. De mondhatnám azt is, gondolom rémlik általános iskolából, h minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Minden darkweb deepweb, de nem minden deepweb darkweb.

márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 DK-s ***** válasza:

#19-nek:


"A darkweb a deepweb része."


Ezt honnan vetted?


Miből gondolod, hogy az Onion hálózat több mint 50%-a deep, és 50%-nál kevesebb része a dark?


Az Onion hálózat a működési felépítése miatt rettenetesen lassú, így legális tevékenységek céljára nem igazán ideális. Pontosan ezért csak olyan oldalakat üzemeltetnek rajta leginkább, amelyeknek okuk van rejtőzködésre. Nyugodj bele, hogy nem a darkweb a deepweb része, hanem fordítva. Az Onion hálózat oldalainak túlnyomó többsége illegális tevékenységet IS folytat, és csak kis részük foglalkozik kizárólag legális tevékenységgel.


De ez még így is hibás megfogalmazás, mert mindkettő az Onion hálózatban található, tehát egymásnak semmiképp sem részei.


Te tévesen deepweb-nek nevezed az Onion hálózatot.

márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!