Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Olvastátok Vitézy Dávid 101...

Olvastátok Vitézy Dávid 101 pontos programját? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Elég összeszedettnek tűnik,és igen sok innovatív, hosszútávban és élhető Budapestben gondolkodó program,amely a nyugati minta nagyvárosokról vesz példát.

Vajon mi budapestiek megérdemeljük,hogy egy ilyen jövőben éljünk, vagy inkább a pártpolitikai csatározást választjuk és leszavazunk Karácsonyra/Szentkirályira?


ápr. 21. 21:49
A kérdező szavazást indított:
Igen,tetszenek az elképzelései és szavazni fogok rá, Budapest megérdemli a változást
Nem, maradok inkább a pártpolitikai csatározásnál Karácsonyra/Szentkirályira szavazok
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem vannak benne jó ötletek
ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átolvastam, és soknak tartom. 101 pontban kb 4-500 vállalást tesz Vitézy egy 5 éves ciklusra, melynek nagy része rendkívül költségigényes. Nem látok mögötte semmiféle alapot, és nem látom hogy ha Karácsony a negyed ennyi ígéretéből nem tudott mindent megvalósítani, Vitézy hogyan szándékozik ennyi pontot betartani.

Papíron jól hangzik az ingyenes lakhatás, az ingyenes ellátás, az ingyenes 24 órás szolgálatok, csak hogy ezeket valamiből finanszírozni is kellene, amiről nem igazán írnak a programban. A sokat ígér, keveset ad tipikus esetének érzem a programot.

Vegyük pl. át csak az állatbarát részt. Átfogó ivartalanítási programot terveznek indítani, új állatvédelmi központot akarnak létesíteni, legalább két helyszínen terveznek éjjel-nappal működő, ingyenes egészségügyi ellátást, éjjel-nappal működő állatvédelmi szolgálat mellett. Emellett figyelemfelhívó kampányokat szeretnének indítani, és azt ígérik, a parkok tervezésénél figyelembe veszik a háziállatok és vadállatok igényeit is.

Ez önmagában jól hangzik ésállatbarátként jól esik olvasni. De hogy miből épül új állatvédelmi központ, ki fogja fizetni a folyamatos, éjjel-nappal elérhető egészségügyi és állatvédelmi szolgáltatásokat vagy az ivartalanítási programot, azt nem tudom, és erősen kétlem hogy jelenleg lenne a városnak pénze ilyen projektekre.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Karácsony most elég szűkszavúra fogta a programját, és gyakorlatilag egy "folytatjuk" tartalmú rövid lista lett belőle. Az egyik jelölt tehát túl sokat és túl felelőtlenül, míg a másik túl keveset ígér. Nekem egyik sem szimpatikus, én Karácsonytól sokkal többet vártam program, kampány és általánosságban hozzáállás terén is. De persze ez csak az én véleményem.

ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel Karácsony az elmúlt 5 évben érdemben nem valósított meg semmit, így nem látok vesztenivalót abban, ha megnézzük,hogy vajon Vitézynek sikerül e esetleg.

A programból egyébként nekem is az jön le,hogy ennyi mindent 5 év alatt nem nagyon lehet megvalósítani,de maga a vízió,a cél az irány jó, és ha csak egy tizedét megvalósítja a programjának, már akkor is ezerszer jobban járunk, mint még 5 évnyi Karácsonnyal.

ápr. 21. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Most akarja Karácsony elkezdeni a kormányzást. Például Vitézy említette hogy építeni fog egy zebrát az Astórián, Karácsony gyorsan felfestette...


Karácsony sajnos haszontalan Budapest számára

ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Muszáj Karácsonyra szavazni, nem szabad, hogy a fidesz visszatérjen Budapestre, akár Szandika akár Dávid képében. Majd ha bukott a fidesz, lehet válogatni, kockáztatni.
ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!