Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Létezik Magyarországon az...

Létezik Magyarországon az "elpazarolt szavazás" fogalma??

Figyelt kérdés
Az USA-ban van egy fogalom, ami az "elpazarolt szavazás", ez kb annyit foglal magában, hogy attól függetlenül, hogy egyezel az adott párt világnézeteivel, ne szavazz rájuk, hiszen ezzel elpazarolod a szavazatodat mert nem fogják megnyerni, és ezzel pont azt a pártot támogatod, amelyiket éppen nem szeretnéd, hogy megnyerje. Az a kérdésem, hogy léteznek e ilyen pártok magyarországon, amik lehet hogy jókat ígérnek, de a rájuk szavazással a fidesz nyerési esélyeit támogatod (Bal oldali és Centristra pártokról van szó).

ápr. 29. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, az összes létező szavazás ilyen. Elpazarolt.
ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Mivel épp most írtad le nyilván létezik.

Azok a pártok szoktak ezzel érvelni akik a választókat magukhoz akarják csalogatni más, még kisebb pártok helyett.

A valóságban minden párt nagyságát, erejét az adja meg, hogy azon a választáson hányan szavaznak rájuk. 1994-ben a fideszre 7% szavazott csak, 1998-ban meg már kormányt tudtak alakítani. A momentum még nem is indult választáson, a 2019-es EP választáson viszont már szereztek 2 mandátumot. A mi hazánk szinte nulla támogatottságú volt még 2021-ben, mégis szereztek 6%-t 2022-ben és bejutottak a parlamentbe 6 képviselővel.

Egyik esetben sem lehetett tudni előre, hogy valóban érdemes rájuk szavazni aztán még sem volt elvesztegetett szavazat amit leadtak rájuk.

Arra kell szavazni akit a legmegfelelőbbnek tartasz - akkor is ezt mondom ha én egy nagy párt szavazójaként ennek kvázi vesztese vagyok. Azért élünk demokráciában, hogy a pártok versenyezzenek a szavazókét ellenzékben is meg ormányon és és a tetteikkel szerezzék meg őket nem azzal, hogy butaságokat hitetnek el velük. Meg kell győzni a szavazót arról, hogy rám jobb ha szavaz, mint a másik pártra - nem mert az elvesztegetett szavazat lenne, hanem mert én jobban képviselném, mint az a párt.

Soha nem tudhatod hogy a most még kis párt nem lesz-e pont most nagy párt.

ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha megnézed hazánkat eddig minden szavazás elpazarolt volt. Csak a kormány legitmiációját erősítette az ellenzékre leadott szavazatok is.


Itt a pénzhatalom A és B tömbje verseng. Akárki nyer eladnak, kifosztanak mindent. A te szavazatod azt dönti el ki fosszon ki. na jó mondjuk a B tömbje z afrikaiakat is beengedné, meg atravesztiket az ovikba de ugyanaz mindkettő

ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem.


Itt kiknek, mely párt, pártok szavazóinak kellett volna nem szavazniuk, hogy ne a DK, Jobbik, Momentum, MSZP, LMP, Párbeszéd közös jelöltje nyerjen?

[link]


Itt kiknek, mely párt, pártok szavazóinak kellett volna nem szavazniuk, hogy ne a Fidesz, KDNP közös jelöltje nyerjen?

[link]


Itt kiknek, mely párt, pártok szavazóinak kellett volna nem szavazniuk, hogy ne a Fidesz, KDNP közös pártlistája nyerjen?

[link]

ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Én a 2026-os és az EP választások miatt kérdeztem meg ezt a kérdést, ahol több külön párt szerepel
ápr. 29. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, akkor a legutóbbi EP melyik pártlisták szavazóinak nem kellett volna szavazniuk, hogy a mandátumot kapók kevesebb mandátumot kapjanak; és ha megnevezted, akkor hogy a Fidesz, KDNP kevesebb mandátumot kapjon?

[link]

ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!