Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lesz a magánnyugdij pénztár...

Mi lesz a magánnyugdij pénztári tagokal?

Figyelt kérdés
elveszik az öszes befizetésem vagy kivehetem.
2010. dec. 10. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A hozam reálértékét megkapod.
2010. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A tagokkal mi lesz, vagy a pénzeddel?


Kivenni nem lehet, max. ha többleted van, azt megkapod (egyes cégek a munkatársaik befizetéseit mefejelték, kiegészítették).

2010. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
De jó hogy ilyet soha nem fizettem! Amikor óva intettem ettől minden ismerőst, lehurrogtak, hogy az saját pénz marad, arra az állam nem teheti rá a kezét. Én mondtam hogy a mindenkori állam bármikor bármit megtehet (amit nem is bánok!!) 14 év telt el! Itt vagyok, ti az akkori okosok most hol vagytok??? (Huuuu de sokat és sok mindenkitől hallottam) Gondoltátok, hogy egy működő államot/államformát kicselezhettek? naív amatőrök...
2010. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Amikor óva intettem ettől minden ismerőst, lehurrogtak, hogy az saját pénz marad, arra az állam nem teheti rá a kezét."


Csak hát az sosem volt saját pénz, mivel nem volt szabadon felhasználható, és a "megtakarítása" sem megtakarítás volt, hanem kötelezően fizetendő járulék. Egyszerűen egy járulékfajtát elneveztek "megtakarításnak" és rámondták, hogy az "a te pénzed". Ügyes politikai húzás volt, semmi több.

2010. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Csak hát az sosem volt saját pénz, mivel nem volt szabadon felhasználható, és a "megtakarítása" sem megtakarítás volt, hanem kötelezően fizetendő járulék. Egyszerűen egy járulékfajtát elneveztek "megtakarításnak" és rámondták, hogy az "a te pénzed". Ügyes politikai húzás volt, semmi több."


Látom Rogán átmosta az agyad! -.-

[link]

2010. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Látom Rogán átmosta az agyad! -.- "


Mivel kb hasonlóan gondolom, így ez valószinűleg nekem is szól. Már jópár héttel ezelőtt is többször írtam itt, hogy az a pénz nem a te tulajdonod. Most vagy én mostam át Rogán agyát, vagy a tiédet mosták ki.

2010. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78-as! Szerintem mindketten hülyék vagytok és alapvető fogalmakkal nem vagytok tisztában! Sajnos erre nem tudok mást mondani! Amiért megdolgoztam az az enyém! Ez ilyen egyszerű! Ha már fizetem a járulékaimat, akkor lássak is belőle valamit!
2010. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na AZ az agymosás, hogy nem fogsz...

A magánnyugdíjpénztárak állítólag _magyar_ államkötvényekben tartják a pénzÜK egy jelentős részét (ha a te pénzed mondd már meg pontosan, hogy milyen kötvényeID és részvényeID vannak?). Ha valóban baj lesz, mert nincs elég ember, aki adózzon, akkor ezeken a kötvényeken (is) buknak a pénztárak, tehát a tagjainak elúszik a pénze. És ez csak egy bukási lehetőség. Ha meg kiveszik magyar államkötvényből a pénzt, akkor meg ne takarózzanak ezzel.

Nálunk a hülyék a szomszédban vannak...

2010. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mégvalami.

"Amiért megdolgoztam az az enyém!"

Az orvos a tiéd? A rendőr a tiéd? Az úton a busz, vonat, villamos a tiéd? Az út, amin jársz, az a tiéd? Ez is mind a te pénzedből van. Ezekért miért nem reklamálsz?

Az a tiéd, amit a kezedbe tudsz fogni, értsd többértelműen.

2010. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Belegondoltam. OK. Vállalom, hogy hülyén gondolkodok. Elismerem itt helyben, ha te is az agymosottságot. Én legalább képes vagyok a saját gondolataimat közvetíteni, nem mások mantráit szajkózom.
2010. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!