Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért baloldali érzelmű valaki?

Miért baloldali érzelmű valaki?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy vannak akik ezeket írják: "én egy baloldali érzelmű ember vagyok"


De miért?


És miért van az, hogy ezek az emberek mélységesen lenézik (és idiótáknak nevezik) a jobboldali és szélsőjobboldali érzelmű embereket?


2010. dec. 26. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
91%

A "baloldaliság" eredetileg egy emberközpontú "szocilista", "szociális", jóléti gondolat. Abban a történelmi korban, amikor többek között magyarországon is dühöngött a nacionalizmus, akkoriban ez a gondolat egy fejlődő, előremutató elv volt.

Azóta is baloldalinak nevezi magát leginkább az, aki a széles néprétegek közötti szociális egyenlőtlenségének csökkentését politikau eszközökkel próbálja elérni, és áltlában törekedni seretne valamilyen "népjólét" mesterséges kialakítására. Összefonódott ez a gondolat a szocializmussal, és a kommunizmus eszméjével is, pedig ez talán nem volna törvényszerű.

Legalábbis én így gondolom.

2010. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
82%

Számomra sokkal fontosabbak egy ember belső értékei: például a tehetsége, a szorgalma, a társadalmi munkája, mint a származása. A vallást vagy a politikai meggyőződést magánügynek tartom. Jobban érdekel az egyszerű emberek, az elesettek sorsa és boldogulása, mint a gazdagoké. Azt szeretném, ha mindenki megkaphatná az esélyt az élettől az előbbre jutásra. Nincsenek számomra jobb vagy rosszabb népek, kiválasztott vagy alárendelt nemzetek, mert az emberek érzései és céljai a világ minden táján ugyanazok: szeretnének egy élhető, boldog életet teremteni maguknak és családjuknak. Elítélek minden háborút, és bármilyen vallás, nyelv, bőrszín, ideológia, stb. mentén elkövetett erőszakot.


Nagy vonalakban ezért vagyok baloldali. És miért van az, hogy ezért mélységesen lenéznek egyes, magukat (szélső)jobboldalinak valló egyének?

2010. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
82%
Na azért a jobboldaliak is mélységesen lenézik és idiótának nevezik a balosokat. Ilyen a világ, meg a politikai élet Magyarországon 2010ben.
2010. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon azért szólják meg a balosokat, mert a magyar baloldal homlokegyenesen ellenkezőleg politizál, mint a baloldali értékrend.
2010. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
66%

Miért ne? Jogom van bármilyen oldalra állni (más kérdés, hogy én már elavultnak tartom ezt a felosztás lsd: magyar politikai rendszer).

Miért van az, hogy a jobboldaliak és főleg a szélsőjobboldaliak lenéznek és (ha módjukban állna) talán ki is végeztetnének a világnézetem miatt?

Ja és szerintem ez egy provokatív kérdés! haén teszek fel kérdést a szélsőjobbról, máris provokációnak kiáltjátok ki és bejelentitek a kérdést! Holott csak válaszolni nem akartok (nem tudtok) rá :D

Kb. ez a véleményem

2010. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan azért baloldali érzelmű valaki, amiért valaki más jobboldali.


És szerintem a balosok közt sincs több, aki lenézi a jobbosokat, mint a jobbosok közt, aki lenézi a balosokat. De mindig a leghangosabbak a legfeltűnőbbek.

2010. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
90%
Valóban igaz, hogy valóban "értékválság" van Magyarországon, és a világban. A klasszikus jobboldal-baloldal felosztás elemei összemosódtak, felcserélődtek. Minden politikai erő egyszerre képvisel mindenkit, ugyanakkor önző módon egyedül önmagát képviseli.
2010. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
73%

Én jobboldali voltam, de az utóbbi időben inkább a baloldali és liberális eszméket vallom. Egyszerűen megundorodtam a jobboldali eszméktől. Az echotv-n volt az egyik műsorban, hogy egy költő, arról beszél, hogy vissza kell térni a régi értékekhez. Ő ki is fejtette, hogy arra gondolt, hogy ha a házasságban valaki félrelép vagy valami más gond van, akkor is együtt kell maradni, ha törik, ha szakad. Ekkor undorodtam meg az egész eszmeiségtől. Én falusi vagyok, itt falun az idősek 80-85%-a iszákos, mégpedig azért mert együttmaradtak azzal, akivel igazából nem is jöttek ki vagy megromlott a kapcsolatuk. Ezek az idősők napi szinten veszekszenek. És a borba menekülnek. Ennyit tesz ha valamit ami nem megy erőltetünk. Ráadásul nehogy már megszabják, hogy ki kivel hogy és meddig marad együtt csak azért mert a régi értékek számítanak. Igazából ekkor jöttem rá, hogy olyat erőltetnek(nézet), ami igazából sosem létezett. És szoktak jönni azzal, hogy mennyire elku.rvult a világ. Hát nem hinném! Van egy könyv (M.E.K.-en) ahol egy 17. századi lelkész lejegyezte a gyónásokat. Hát megdöbbenétek, hogy már AKKOR milyen hihetetlen nagy kur.válkodás és romlottság volt! Az emberek mindig is ugyanolyanok, csak régebben nem volt ennyire a szemünk előtt.

Szóval szerintem a jobboldali eszme írtó nagy képmutatás.

2010. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
76%

Én azért vagyok baloldali, mert szegénypárti vagyok. Az állami erőforrásokból nem a gazdagoknak adnék többet, mint a mostani kormány, hanem a szegényeknek. Ennyire egyszerű. Most akinek bruttó 1 milla a havi jövedelme, az kapott januártól havi 200 ezer Ft körüli ajándékot az adórendszerből. A szegények meg közben egyre szegényebbek. Én alig bírom elviselni azt a nyomort, amit látok magam körül. És juttatok is a szegényeknek a környezetemben, amit tudok, felesleges ruhát, megmaradt kaját. Mindig van a házban 1-2 ember, akinek szólni tudok, ha van valami. Nem a kukába dobom. Persze ezzel is vigyázni kell, mert el tudnak pimaszodni a szegények is...


Azt meg kikérem magamnak, hogy én mélységesen lenéznék bárkit.

2010. dec. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 A kérdező kommentje:
De én is úgy vagyok vele, hogy a szegények éljenek jól! Végképp ha az illető magyar ember, akkor meg pláne. És számomra az a magyar ember aki annak vallja magát. És ettől még egyáltalán nem vagyok baloldali pedig én is elég szegény vagyok de úgy gondolom a magyar nemzet mindennek felett!
2010. dec. 26. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!