Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lázár jogi diplomája mögött...

Lázár jogi diplomája mögött ismeret is van?

Figyelt kérdés

Lázár szerint a médiatörvény EU-s országok jogszabályai alapják készültek.


Ha nekiszegeznék a kérdést Lázárnak, hogy konkrétan melyik ország, milyen rendeleteiből merítettek ötletet, akkor vajon tudna-e egyet is megnevezni?


2010. dec. 27. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mikor szoktak a Fideszesek konkrét példákat mondani?

Azt,hogy valóban egyezik-e az EU-s országok bármely pontjával,rövidesen megtudjuk az EU-vizsgálatából. Ugyanis elkérték átvizsgálás céljából az egész törvényt. Kérdés csak az,hogy megküldik-e nekik,és a valós szöveget-e?

2010. dec. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk egy jogásznak se kell ismernie a külföldi országok médiatörvényeit, ezt nem tanítják az egyetemen. Alapelveket tanítanak, de ez az ő médiatörvényük azokba se fér bele, és ez bőven elég.


Ami azt az érvet illeti, hogy a minden, ami ebben a törvényben van, különböző európai országoknál is megtalálható, akár lehet is igaz, de ez akkor is egy hazug, álságos érvelés a törvény elfogadhatósága mellett, mert:


a) Így együtt sehol sincs meg! És ez az együttesség itt a lényeg. Összeszedegették különböző országokból a legrosszabb, legelavultabb, legkevésbé demokratikus megoldásokat, és egybegyúrták. Ezzel egy más, totálisan antidemokratikus minőség jött létre.


b) Szokták mondani, hogy a BBC elnökét is az angol miniszterelnök nevezi ki. Igen, csak ott más a demokratikus kultúra és hagyomány, és elképzelhetetlen, hogy pártkatonát nevezzenek ki.


c) Mikor egy új törvényt alkotunk, természetesnek kellene lennie, hogy a világ leghaladóbb, legdemokratikusabb megoldásait tekintjük példának. Persze a világ más volt 40-50-60 éve Nyugat-Európában is, ezért nekünk nem az azokban az időkben keletkezett megoldásokból kellett volna válogatnunk, meg ahogy mondtam, azért ott ezek a megoldások is máshogy működnek.


d) Az meg aztán a legnagyobb abszurdum, hogy nem csak Nyugat- és Közép-Európa élvonalától marad el az új törvényünk, hanem a saját korábbi törvényünktől is. Bármi is van máshol, egy ilyen retrográd lépés, teljesen indokolhatatlan.


Én ezt válaszolnám Lázár Jánosnak és csapatának, ha konzultálnának velem.

2010. dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem én államvizsgáztattam, így nem tudom! De szerintem te sem...
2010. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10.11: Hát azért az államvizsgákon kívül más mód is van a jogi ismeretek megítélésére. Például az, hogy jogilag milyen minőségű törvényjavaslatokat terjeszt elő valaki.
2010. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tvjavaslatok jogi hátterét sajnos nem az adott előterjesztő szokta vizsgálni, hanem az ún. szakértői gárdája!

Amúgy Lázár Jani nagyon pedálozik, hogy beférjen Orbán helyére!

2010. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10.30: Tudom, hogy nem ő írja, de azért a lényegét csak felfogja, és az éppen elég borzasztó!
2010. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik mostani bársonyszékes diplomája mögött van valódi tudás? Esetleg gyakorlat? Miért lenne Lázár kivétel? Elég, ha jó hosszúra lógatja a nyelvét, hogy folyamatosan elérje a "sose hazudok, mindig igazat mondok" s*ggét.
2010. dec. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem ismeri a külföldi médiatörvényt akkor ne szóljon egy szót se,nem így lenne korrekt? jaaa,ezt a szót nem is ismerik...mea culpa
2011. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!