Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint akinek nincs diplomája az szégyen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk,illetve milyen jelzőket tudnátok rájuk mondani?
2009. nov. 16. 19:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Rengeteg embert ismerek, de olyannal aki ezt így kimondja, még nem találkoztam.
2009. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Találkoztam már ilyen emberrel, de ő ezzel a megnyilvánulással csak magát minősítette.
2009. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kell valamire verni magát,ők arra tudják.Nekem pl van diplomám de a legjobb barátomnak nincs és akkor mi van?Én mindig úgy gondoltam hogy nem csak diplomás emberekre van szükség,kellenek rendőrök,buszsofőrök,pékek.Az ország nem létezne ha valamelyikből is hiány lenne.De aki mégis úgy gondolja hogy szégyen ha nincs diploma,na az a szégyeny,ennyi.
2009. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
én ismerek ilyen embert..és ő azt gondolja h akinek nincs diplomája az hü**e.pedig én ezt éppen forítva gondolom.nagyon beképzelt a diplomájára..pedig nem sokra megy vele.
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
na igen, talán ezt kevesen mondják ki, de azért a mai világunkban már egy-két egyetemi végzettség és pár nyelvvizsga amolyan alapnak számít. én is azt hittem korábban, hogy hülyeség, de rá kellett jönnöm, hogy igaz. Egészen másképpen néznek az emberre, ha diplomás ... ilyen egyszerű. Persze ez nagyban függ attól, ki milyen körökben akar mozogni.
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
És ha teszem azt csak ilyen családi mizéria, hogy apu-anyu diplomás és ezt nyomatják a gyereknek, arról mit gondoltok?
2009. nov. 16. 19:49
 7/41 anonim ***** válasza:
Én azt szűrtem le szerény tapasztalataim alapján,hogy az intelligencia,az hogy kivel mennyire lehet elbeszélgetni,mennyire becsületes,értelmes nem függ össze a diplomával. tudod az egyetemi véek alatt nagyon sok lexiális tudást magadba szivsz,de azokat a dolgokat amiket flejebb emlitettem nem lehet könyvből megtanulni. Általában akiknek a fentebb soroltak nem "adattak meg" ,azok probálják másokra rásütni sztereotipiákkal a saját kisebbségi komplexusaikat.
2009. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs diplomám. Én nagyon szégyelem és egy senkinek érzem magam , nincs is munkám se :( Igen és egy senki vagyok. Nem vagyok hülye, csak nincs pénzem tanulni.
2009. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Nana, de a lexikális tudást ne hozzuk párhuzamba az egyetemi tanulással !! Amolyan "telefonkönyv-tudást" bárki képest megszerezni, de ez nem tudás! Sokan keverik a dolgokat sztem.
2009. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs diplomám, csak egy szakmunkásvizsgám. És a két, három, diplomás kollégák pont ugyan úgy pakolják ki az árút a kamionból, mint én.

Ezt is embere válogatja, van közöttük jó fejek, és vannak abszolút hülyék is, akiknek az eszük a nullával egyenlő, hiába van diplomája.

Szerintem itt Magyarországon mérik csak az embereket a diplomájuk alapján. De most komolyan, egy rakás szakmához minek az érettségi, és a diploma? Nem hinném, hogy attól jobban fog mozdonyt vezetni, vagy kamiont. Esetleg jobban szerel vízvezetéket, vagy villanyt, vagy autót.

Az embereknek, az országnak pedig szakikra is szüksége van, különben ki építené fel a diplomás házát. Vagy javítaná meg az autóját. :-))))

2009. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!