Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Megszorítás, vagy strukturális...

Doboszoli kérdése:

Megszorítás, vagy strukturális reform?

Figyelt kérdés
Szíjártó mester a legszebb mosolyával közölte, hogy a tervezett gyógyszeráremelés, és nyugdíjelvonás, nem megszorítás, hanem "strukturális reform".
2011. jan. 13. 19:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"Hiszen a "reform" szó az "megszorítás" Fideszül. Vagy tolmács kell neked? Fideszről magyarra."

Szerintem MSZPül is az nem? :D azért ne felejtsünk már el mindent...

ez várható volt, lehetett tudni előre. épeszű ember nem hiszi el, hogy ide nem kellenek reformok

Viszont mindenki másban látja a megreformálás megvalósítását!

2011. jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van, ép ésszel mindenki látja a reformok szükségességét. De legalább ne hazudjanak a szemünkbe!


Abban is igazad van, hogy ő előttük más is hazudott már. Pl. az MSZP is. (Az sem tetszett...) De ez nem menti fel őket!


És még az is természetes, hogy mindenki máshogyan szeretne reformot. Persze, semmi akadálya, győzzenek meg, és támogatni fogom őket. De amíg csak a szemembe hazudnak, addig nem.


És ismét elmondom, már nem is tudom hanyadszor: egy kicsi KOMPROMISSZUMKÉSZSÉG hiányzik mindkét oldalból... Nem csak a kormányoldalból, az ellenzékből is! Ha együtt törekednének a megegyezésre, és nem folyamatosan EGYMÁS ELLEN harcolnának, talán létrejöhetne valamilyen KONSZENZUS, és talán fellendülhetne az ország.


Mert a gazdasági növekedéshez STABILITÁS kell. Erre van ennek az országnak szüksége, és egy OLYAN kormányra, amelyik ezt biztosítani tudja. És ha ez megvan, mit érdekel engem, hogy Orbánnak hívják a miniszterelnököt, vagy Gyurcsótánynak, vagy éppen Kolompár Izidornak?


Pedro

2011. jan. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

00:22

Aha, szóval én vagyok képmutató, meg nem kell a cirkusz, sőt gyűlölöm a Fideszt. Értem.

Nem a Fideszt, hanem a Hatalmat, aki azt műveli amit, és úgy ,ahogy. Ha ez képmutatás, akkor a fogalmakkal van problémád.

Nem kell a cirkusz...Mondtad volna ezt a Vezérednek, míg ellenzékben volt. Nála nagyobb porondmestert nem láttam még a Parlamentben.

Az meg, hogy nem ez volt az ígéret,és a szemembe röhögnek miközben szívatnak: TÉNYEK.

Ki is a képmutató?

2011. jan. 16. 06:37
 14/33 anonim ***** válasza:
00:22 - Nem csak a Fidesz és az MSZP létezik, és nem mindenki feltétlen híve 1-1 pártnak, esetleg az emberek mondjuk szeretnének megélni tisztességesen, tudod, ezeket a dolgokat csak a csőlátásúak képtelenek felfogni, az ilyeneknek találták ki anno az OPNI-t.
2011. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
6%

06:37


"Aha, szóval én vagyok képmutató, meg nem kell a cirkusz, sőt gyűlölöm a Fideszt."


Gyűlölöd a Fideszt? Igen. Eljátszod, hogy csalódtál benne? Igen. Azaz képmutató vagy? Igen. Akkor hol a probléma?


"Nem a Fideszt, hanem a Hatalmat"


OK, akkor anarchista vagy. De akkor ne azon hisztizz már képmutató módon, hogy reform van-e vagy megszorítás, hanem beszélj őszintén. Utálod a hatalmat, utálsz mindent, amit a kormány csinál.


Miért nem bírsz egyenesen, nyíltan beszélni? Miért kell a púder?


"Mondtad volna ezt a Vezérednek, míg ellenzékben volt."


Nekem Orbán nem vezérem, hanem megbízottam. Ugyanis én demokrata vagyok, nem anarchista, mint te, vagy kommunista, mint a többi nyavalygó, és megértettem, hogy a szavazás arról szól, hogy a választók megbíznak valakit az ország vezetésével.


Megbízottam jelenleg jól teljesíti a várakozásomat, persze nem tökéletesen, mert egy kicsit bátortalan és lassú.


"Az meg, hogy nem ez volt az ígéret,és a szemembe röhögnek"


Nem fogtad fel, hogy neked nem ígért semmit a Fidesz? Kommunistáknak, anarchistáknak és idült alkoholista kádáristáknak nem ígért semmit. A Fidesz nem az ő pártjuk, a Fidesz nem rájuk épít. A kocsmák hőbörgő népére, a depressziós vénasszonyokra és a mindennel elégedetlen idegroncsokra meg a saját hazájukat gyűlölő hisztigépekre, röviden: a gyk törzsközönségére :))) nem a Fidesz, hanem az MSZP és a Jobbik építi a politikáját. Náluk keseregj.

2011. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
29%

09:55


"Nem csak a Fidesz és az MSZP létezik"


Valóban nem. Ott van a sótlan, értelmetlen elempé és a primitív jobbik. És?


"és nem mindenki feltétlen híve 1-1 pártnak"


Aki nem szavaz, annak a politikai véleménye érdektelen, legalábbis demokráciában ez a szabály.

2011. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

06:37

Maradjunk annyiban, hogy különbözik a véleményünk, annyira, hogy innentől minden további vita meddő fingreszelés.

Majd az idő eldönti.

Szép napot!

2011. jan. 16. 14:44
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

"Nem fogtad fel, hogy neked nem ígért semmit a Fidesz? Kommunistáknak, anarchistáknak és idült alkoholista kádáristáknak nem ígért semmit."


- Hát szerintem nagyon rosszul látod te ezt a dolgot. A Fidesz az EGÉSZ ORSZÁGNAK tett ígéretet, nem csak a kedves párttársaknak. És az ország népébe bizony BELE TARTOZNAK a kommunisták, az idült alkoholisták (függetlenül attól, hogy kádáristák vagy nem), az anarchisták is. Mert ők is magyarok, ők is hazánk állampolgárai, még akkor is, ha az neked nem tetszik.


Pedro

2011. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

"És az ország népébe bizony BELE TARTOZNAK a kommunisták, az idült alkoholisták"


Az ő képviseletükre ott van a baloldal.

2011. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

"Az ő képviseletükre ott van a baloldal."


- Na ebben sincs egészen igazad. Egy kormány (és ha azt egy párt alkotja, akkor a párt is) az EGÉSZ ORSZÁG érdekeit kell képviselje, nem csak egy rétegét. Ettől EGÉSZ ország az ország.


A Fidesznek jelen pillanatban nem csak szerencséje van ezzel a 2/3-os többséggel, hanem egyben szerencsétlensége is: bármit is csinál, egyszerűen NEM MONDHATJA, hogy az ellenzék miatt nem tudta ezt, vagy azt megcsinálni. A teljes kormányzásukért teljes mértékben felelősek.


És NEM CSAK a saját pártjuk előtt, hanem az EGÉSZ ország előtt.


Ennek megfelelően bizony az EGÉSZ ORSZÁGOT kell(ene) képviselniük, nem csak a jobb, vagy bal, vagy közép, vagy ahogy tetszik. Az ország EGY, és NEM MEGOSZTHATÓ, és MINDENKI beletartozik, aki eddig is beletartozott. A mindenkori kormánynak pedig KÖTELESSÉGE az egész ország érdekeit szem előtt tartania, AKÁR A SAJÁT PÁRTJA ÉRDEKEI ELLEN IS!!!


Na jó, nem vagyok annyira naiv, tudom, hogy ezt egyik kormány sem tartja be... Sajnos.


Pedro

2011. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!