Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha most lenne parlamenti...

Ha most lenne parlamenti választás akkor mire szavaznátok mszp fidesz jobbik lmp?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 18:20
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
41%
A fideszre adnám a szavazatom. Az LMP (szdsz utód párt) szóba sem jöhet korábbi múltja miatt. Az mszp-ből nem sok minden marad a választásokra- hiszen nincs olyan hét- ,hogy közülük valakik ellen ne indulna eljárás több milliós vagy milliárdos hűtlen kezelés, csalás vagy sikkasztás miatt. A választásokig valamennyinek sorszáma lesz valamelyik börtönben. Amennyiben nem így lesz akkor szavazok a jobbikra.
2011. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 alvómaci válasza:
90%
Arra, hogy töröljék el a pártrendszert és a különböző funkciókra pályázat útján lehessen jelentkezni, melyet egy független szakértőkből álló bizottság bírál el.
2011. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 alfonz64 ***** válasza:

-"hogy a politikai váltógazdálkodás a demokrácia kontrollja, a mindenkori kormány leválthatóságának feltétele.Vagyis, a politikai törésvonalak egyik, illetve másik oldalán álló érdek,-s értékcsoportok parlamenti képviselete közel egyensúlyban kellene hogy legyen"


-áhááá akkor én nem szeretnék demokráciát, mert most ez úgy van nálunk hogy megy a multi és beülteti, lefizeti, a plitikust Lásd:MSZP Majd a két nagy párt amit loptak elosztják, most a fidesz bemártotta az MSZP-t és majd a választás elött meg bemártja az MSZP a fideszt.


"Még annyit szeretnék hozzátenni gondolatmenetemhez, hogy a politikai váltógazdálkodás a demokrácia kontrollja, a mindenkori kormány leválthatóságának feltétele."


-Igen de ez nem tartja vissza őket a lopástól lásd: MSZP én még anyival egésziteném ki hogy amenyit lopott azt elosztanám a mindenkori minimálbérel és anyi hónapot üljön. De nem ragaszkodom ehez nekem jó az azonali golyó általi halál, vagy az egész család vagyon elkobzása, és vagyoni helyzetének figyelése és az Országot nem hagyhatja el.


"rendszerváltás tényleges veszteseiről és nyerteseiről van szó" hanem a rendszer vesztesei, és nyerteseiről nüansznyi értékét tekintve elhanagolható a tényálásabn szereplő csoportok azon résztvevői és azok a csoportok amelyek ........... És a körmondatokat napestig tudnám sorolni a nagy semmiről :) Csak nem őn is politikus :)

2011. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem. Nem elég érzékenyek az emberek a modernizáció, az európaiság, a politikai értelemben vett Nyugat iránt. Ha szeretnének egy olyan országban élni, ahol nem biztosított a tőke szabad áramlása- mellesleg nem értem a multik állandó szapulását. Ha kimennének, meghalnánk, ugyanis ha tetszik, ha nem Magyarországnak nincs belső tőkefelhalmozása- a vélemény,sajtó, vallásszabadság, akkor lehet szapulni gondolatmenetemet. Aki szeretne egy modern, szekularizált, liberális, urbánus, individuális, szigorú költségvetési gazdaságpolitikát folytató országban élni, aki vállalja a fájdalmas döntések meghozatalát a jövőbeni gazdasági növekedés érdekében, az egyetért velem.
2011. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim válasza:
54%

A jobbik,mert ők tényleg jobbak mint az összes többi!!

A többi csak lop,csal hazudik,ők legalább a magyarokért vannak!

Nem ellenünk!Még ha ők is tennének rosszat akkor is mellettük állnának,mert a mai világban már nekünk végünk,fiataloknak akik nem fognak munkához jutni az ország csődje miatt,de én ezt nem is firtatom tovább!Majd előbb utóbb a romák győznek fölöttünk,a forint megbukok,vagy rossz értékű lesz,a tőzsde tönkremegy,az alapvető élelmiszer is elérhetetlen lesz!!

2011. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim válasza:
44%

nézzük csak.. az mszp tök faszán elbaszta eddig az országot, csak a zsidók meg a hüyék szavaznak rájuk.

fidesz, orbán bácsi nagyon jól folytatja ezt, csak annyi a céljuk hogy hatalmon maradjanak, zsidó-cigányimádó az összes.

lmp, szdsz utódpárt sztem ennyi elég..

jobbik, munkanélküliség csökkentése, multik terjeszkedésének csökkentése, önellátás, és ez az egyetlen párt amelyik nem akarja még mindig eltartani a tetves romákat, szerintem tök egyértelmű :)


(csak úgy megjegyezném, hogy amúgy nem foglalkozok politikával, ennyi amit én hallottam, olvastam hasonlók, ha nem tudnék semmit az egészről akkoris a "Magyarország a magyaroké" jelmondatnál nekem nemis kell több.)

2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 w1e2r3 válasza:
JoBBiK hát!
2011. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
36%
Annyi a különbség az utóbbi két kommentelő, s közöttem ( fönt olvashatják 3 kommentemet) hogy én a gondolatra figyelek az indulat helyett. Zászlómon jelszó a modernizáció. MINDENEK FÖLÖTT A MODERNIZÁCIÓ. Utálom a zsidózó, cigányozó, multizó műveletlen embereket. Akik a politikai kultúráról, vagyis a homogén politikai kultúra sajátosságairól, a politikai törésvonalakról, az urbánus, liberális, individuális, s ezzel szemben a népi, konzervatív, kollektivista, emberi cselekvés korlátainak racionalitását valló világkép szembeállításáról írottakat nem értik. Hiszen nem politikai tanulmányozással, mérlegeléssel, elemzéssel, hanem indulatos gyűlöletkeltéssel állnak a pártválasztáshoz.
2011. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
39%

" az MSZP tök faszán elbaszta az országot" hogy pontosan idézzem a szerzőt, kénytelen voltam szerintem nyomdafestéket nem tűrő szavakat is leírni- holott amint olvashatják, igazán távol áll tőlem ez a stílus, hiszen a politikailag szakképzett, felnőtt, öntudatos emberek egyenrangúságán és szolidaritásán alapuló párbeszédben hiszek. De!!!!!! Mit ért ön az általam idézett véleménye alatt? Hiszen a Bajnai kormány egy évig tudta tartani az igen magas hiánycélt, a 3,8%-os hiánycélt, kivívta ezáltal Magyarország nemzetközi elismerését. Amikor nemzetközi szinten elismert IMF szakemberek igazolták, hogy a Bajnai kormány tudja tartani a hiánycélt, az akkori ellenzék, s különösen a Jobbik az IMF elvárásainak való megfelelés létjogosultságát kérdőjelezték meg.

Szerintem büszkeség, hogy tudtuk tartani a 3,8%-s hiánycélt. Büszkeség a válságkezelő kormányunk munkája. Emlékeztek a Bokros csomagra? Népszerűtlen volt. De az MSZP akkor is, mint a Gyurcsány-Bajnai kormány alatt is azt mondta: a személynél, személyes, pártérdeküknél fontosabb az ország. A személynél fontosabb az ország.

Vagyis az IMF elvárásainak igen is meg kell felelnünk. Magyarország egy kis ország, mely a nemzetközi integráció folyásában veheti föl csak a versenyt nálunk fejlettebb államokkal. S valóban? semmi eredménye az MSZP kormányzásának? Menjenek el Szegedre! Menjenek Nyíregyházára! Mondanom sem kell, hogy 8 éve ezt nem tudták volna autópályán megtenni. Igaz, valóban nekem, mint elkötelezett liberális, sőt szociálliberális embernek fontosabb a városfejlesztés, az infrastruktúra fejlesztése, mint a vidékfejlesztés, ám a vidéki kultúra, a konzervativizmus képviselete ténylegesen csak akkor valósulhat meg, ha tényleges, XXI. századi értelemben vett konzervatív párt lesz a magyar parlamentben. Amely gondolkodása a konzervativizmus alaptételéből indul ki: miszerint az emberi létet olyan stressz uralja, melyet közéleti cselekvéssel mérsékelhetünk, de az nem kiküszöbölhető, eszerint a stressz magában az emberi létben, s nem a társadalom szerkezetében van. Így elutasít minden radikális tárdadalom átalakító elképzelést, mely azt vallja: a társadalom radikális reformjával megszűnik a rossz, a stressz, hiszen a konzervativizmus gondolkodásának alapvetése éppen az, hogy a rossz magában az emberi létben leledzik.

2. ideológia-ellenes gondolkodás, fájdalmas döntések meghozatalának képessége: vagyis elutasítja a liberalizmusra jellemző hedonizmust, Bokros Lajos valóban konzervatív, ha az MDF, BOKROS LAJOS MDF-e került volna a magyar parlamentbe, valódi konzervatív párt lenne hivatott a valódi konzervativizmus képviseletére. A Gyurcsány Ferenc nevével fémjelzett liberalizmus, progresszió ellenpólusaként. Igen, az valóban párbeszéd, a liberalizmus és a konzervativizmus, a városi és a vidéki kultúra, az urbánus és a népiség értékrendjének, az egyházpártiság és a szekularizáció, a nemzeti és a nemzetközi gondolkodás valódi képviselete lenne.

2011. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
Fentebb látható, hogy míg én a modern, politikai értelemben vett Nyugat, a nyugat-európai típusú polgári demokratikus berendezkedés híve vagyok, addig önök az antiszemita, ókonzervatív politikai értelemben vett Kelet, a tekintélyelvű, antiszemita, soviniszta állam képviseletét tűzik zászlajukra. Én a tőke szabad áramlásának, a vállalkozás, a szerződés szabadságának, a sajtó,vélemény,szólós,vallás, gyülekezési,egyesülési szabadságjogok védelmezője, azok élharcosa vagyok. Önök korlátoznák az egyén szabadságát, konzervatív, tekintélyuralmi rendszert vezetnének be. De remélem, a racionalizmus, a progresszió, a nemzetközi elkötelezettség felülkerekedik, s kevesen maradnak a bezárkózás, az antiszemitizmus, a gyűlöletkeltés hívei.
2011. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!