Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A pártok népszerűségi mutatóit...

A pártok népszerűségi mutatóit manipulálják?

Figyelt kérdés
így "megnyugtatva" az embereket hogy pl.a Fidesznek még mindig nagy a támogatottsága,holott nem biztos
2011. márc. 16. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Van olyan közvélemény-kutató cég, amelyikről elhiszem, hogy manipulál, de szerintem az a nagy helyzet, hogy a mind jogilag, mind pénzügyileg analfabéta magyarok nem azt nézik, hogy az új alkotmány alapján pl bármikor államosíthatják bármidet, és nem mehetsz sehova panaszra, hanem hogy "A Viktor tegnap is beszólt az uniónak, adjálegysört."
2011. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy manipulálnák őket. Nincs rá szükség - a magyar sajnos ENNYIRE hülye.


Ahogy Vikike tegnapi beszédét végigolvastam, most úgyis beintett mindenkinek, és kifejtette, hogy mennyire nagyon nagyok vagyunk... Végülis a "széllel szemben" is egy irány.


Csak én tartok tőle, hogy ha beintenek nekünk, akkor mi szívjuk meg - mi persze a gonosz neoliberálkommunisták miatt lesz, akiktől minden rossz elindult.


Ezek (SAJNOS) nagyon népszerű mondatok, és jól meg lehet vezetni vele a gondolkodásra képtelen tömegeket. Miért kellene manipulálni a népszerűséget, elég, ha pár ilyen lózungot bedobnak, néhány (500) fizetett tapsolóval körítik, és a nép, az istenadta nép nyeli, mint kacsa a nokedlit...


Pedro

2011. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Pedro

Én vagyok az utolsó, aki védi a kormányt, de ez a fizetett tapsolós szinte biztos hogy kacsa. Legyünk korrektek.

2011. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

dubiis libertas:


Olvasd el, és főleg nézd meg a riportot... Megdöbbentő.

[link]


Nem tudom, lehet, hogy kacsa. De akkor a riportalanyok egész jó színészek.


Pedro

2011. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

A fizetett tapsoló aligha kacsa. Amikor még ellenzékben voltak,és Viktor járta az országot, a rajongói között minid ott volt egy idős nő. Kezet fogott vele,néha még meg is csókolta a kezét. Az csak fizetett statiszta lehetett. Bármennyire is imádta OV-t,nem hiszem,hogy követte az országba mindenfelé.

Ami a kérdést illeti: a közvéleménykutatások manipuláltak. 8 millió ember véleményét hitelesen nem lehet 1000 minta alapján eldönteni. Ez minden statisztikai törvénynek ellentmond.

2011. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

64


egy 1000 fős mintával nem hogy 8, hanem 80 millió emberről is lehet pontos véleményt mondani. Jókora butaságot írtál.

2011. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Itt pedig a második választ érdemes elolvasni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__163..


Pedro

2011. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül manipulálják, ám ennek ellenére elég gyakran mellélőnek a különböző közvéleménykutató cégek. A leggyakrabban ugyanis még mindig a hagyományos vezetékes telefonos mintavételt alkalmazzák, és ez erősen torzít. Gondoljunk csak a kollégiumokban vagy albérletben lakó egyetemistákra, vagy úgy általában a fiatalokra: kinek van közülük vezetékes telefonja? Szinte senkinek. És egyes pártok (pl LMP, Jobbik) szavazótáborának relatíve nagy része ebből a korosztályból kerül ki. Őket rendszeresen alulreprezentálják. Emlékezzünk csak: 2009-es EP választások: " a Jobbik talán bejut, 4-5 % körül van". Ehhez képest: 14,7%. Hoppá! Akkor hogy is van ez?
2011. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Egymással veszekednek a libsik.. én már csak egy kávét kérek:D
2011. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a libertas nevű kommentelő libsi ritka nagy agybeteg.


Amúgy nézzétek meg a Jobbik választások előtti szereplését! Márciusban még 4-5%-on álltak, aztán meg kaptak 15%-ot. Ennyire nem lehet félremérni a támogatottságot, csak szándékosan.

2011. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!