Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szólsz ahhoz, hogy tavaly...

Mit szólsz ahhoz, hogy tavaly márciushoz viszonyítva 1000milliárd forinttal nőtt az államadósságunk?

Figyelt kérdés

A Fidesz lenyúlta a MNYP pénzeket, rekord bevétele van jövedéki adóból a benzin után, és még így is sikerült nekik növelni az államadósságot.

Az adósság még a Gyurcsány kormány idején sem volt ilyen magas!


[link]


Akkor most ki adósítja el az országot?


2011. márc. 25. 19:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
77%

"Ja nem, itt ismét életbe lép az, hogy ha a Fidesz csinálja, akkor az nem megszorítás, hanem reform, ha a Fideszes politikusok vesznek fel törvényellenesen költségtérítéseket, akkor ők csak feledékenyek, ha a Fidesz veszi el, és éli fel a pénzünket, az csak a mi érdekünkben van, és ha a Fidesz nem teljesíti az ígéreteit, annak is a Gyurcsótány az oka."


Ez a szomorú igazság.

2011. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
47%

A MNYP pénzeket ne is soroljuk ide. Pont egy magáncégben fogok bízni, hogy nekem nyugdíjt fog fizetni. Előbb hagyatkoznék az államra, még ha köztudott, hogy az állam rossz gazda.


Aki nyugdíjas éveiben megakar élni, az takarékoskodjon. Sokan sírnak, hogy nem tudnak. Csak egy példa ami szerintem elég sokszor előfordul. Adott egy család, Anyuka, neki 3 gyere, és 1 unoka. Elvannak adósodva, Csak az anya dolgozik + a gyerek után amit kapnak. A családban 4-en cigerettáznak! Sajnos sok ilyen van.. de ez most nem ide illik, ahogy a MNYP pénz sem, mert még nem is folyt be.

2011. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
24%

"- Értem, ha a Fidesz csinálja, akkor annak különböző külső, belső okai vannak. A folyamat pedig az, hogy NŐTT AZ ÁLLAMADÓSSÁG. Vizsgáld csak!"

Megismétlem a külső és belső folyamatok sokat befolyásolnak a dolgokon, hosszabb távon kell vizsgálni, mert akadhatnak rövid távon olyan tényezők, amely miatt növekedhet az államadósság. Térjünk erre vissza 2014-ben.

"- Pedig az emberek (akiktől elvették) a SAJÁT NYUGDÍJUKRA akarták fordítani - mellesleg az államtól átvállalva az amúgy is rosszul működő nyugdíjrendszer terheit... " Nem volt muszáj visszalépni az állami rendszerbe. De ez is kinek így, kinek úgy tetszik, vannak érvek pro és kontra.

A többi mellébeszélő, nem tényeken alapuló gondolataidat inkább nem is kommentálnám.

2011. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:32


"Nem volt muszáj visszalépni az állami rendszerbe"


Nem.Csak éppen azt nyilatkozták,hogy aki nem lép vissza az rosszabbul jár...

2011. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
22%

A lényegen nem változtat semmit, nem a saját pénzük volt, és a reálhozamot most is kilehet fizettetni, amúgy meg ne haragudj aránytalanul sokat fizetett bele az állam, na de lényegtelen.

A kérdés nem ez.

2011. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
92%

"Nem volt muszáj visszalépni az állami rendszerbe."

- Értem. Szóval ha fegyvert szorítanak a fejedhez, nem muszáj átadnod a pénzedet... Te tudod...


Gondold el, attól, aki nem lépett vissza, ELVETTÉK az időarányosan az állami rendszerbe befizetett járulékai után járó nyugdíját. Azt, aki éveken keresztül fizetett MINDKÉT rendszerbe, egyszerűen MEGZSAROLTÁK, hogy elveszik az államtól JÁRÓ nyugdíjrészét. Szerinted mit tesz ilyenkor egy ember? - Nem volt muszáj, persze...


"A többi mellébeszélő, nem tényeken alapuló gondolataidat inkább nem is kommentálnám"

- Pedig jó lenne... Hátha rájönnék, hogy mit is beszéltem mellé?

- Nőtt az adósság? IGEN.

- Ellenzékben mondogatta Vikike, hogy csökkenteni kell a benzin jövedéki adóját? IGEN.

- Mondogatja Szijjártó, hogy ez nem megszorítás, hanem reform? IGEN.

- Indult eljárás TÖBB Fideszes politikus ellen is, mert két helyről vettek fel költségtérítést? IGEN.

- Állítja a Fidesz, hogy a magánnyugdíjpénztárakat a mi érdekünkben számolják fel? IGEN.

- Takaróznak még most is (3/4 év után!) azzal, hogy a Gyurcsótány Qrt el mindent? (Ami mondjuk igaz is.) IGEN.


Akkor meg nem értem, mik is azok a mondandómban, amik NEM tényeken alapulnak?


Pedro

2011. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
23%
A sok pénzügyi szakértő :))))
2011. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
58%

"Az adósság még a Gyurcsány kormány idején sem volt ilyen magas!"

Ebben biztos vagyok, hogy ez hülyeség! Nem tisztem védeni a Fideszt, de azért nem kell mindent elhinni...

Plusz egyesek tévedésben vannak itt a dohányból és alkoholból befolyó pénzösszegek nagyságáról...

2011. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
59%

Nem csodálkozom,hogy nőtt az áll.adósságunk hitelekből nem lehet(usa-kötvény!)gazd.növ., csak halmozni az adósságokat.

Esztergom is erre a sorsra jutott,- még vagy 40 település az országban.Számonkérés az elmúlt 4évben nem volt,

nem is lesz nem érdeke a fidesznek!!.

2011. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
19%

"hitelekből nem lehet(usa-kötvény!)gazd.növ."


Újabb londoni elemző szólalt meg :))))


Hitelekből nem lesz gazd növ :))) Azt hitted, hogy a "gazd. növ." az olyan szakszerűen hangzik, ugye, bácsika?

2011. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!