Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kinek a hozzátartozója,...

Kinek a hozzátartozója, esetleg felmenője az a Liszt Ferenc?

Figyelt kérdés
- Kedves moderátorok! Nem tévesztettem el a kategóriát! A kérdésemet ide szántam.
2011. márc. 27. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
tudtommal Liszt Ferenc egy zenezersző volt, aki magyarnak vallotta magát.
2011. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Ez most miért így merül fel..

A világ sok repülőtere van személyről elnevezve..

Itt ezt találták ki...

2011. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

A felmenőit nem tudom. De nemrégen olvastam valahol,hogy még élnek rokonai.

Zeneszerző volt,bár nem élt Magyarországon. Ezért az osztrákok is magukénak vallják. Most volt a születésének 100. évfordulója,valószínűleg ezért a felhajtás körülötte.

Több műve mellett híres az általa megzenésített Rákóczi-induló.

2011. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Miért van itt mindenki lepontozva?

[link]

Idézet innen: "Liszt Ferencet akkor is magyarnak nevezhetnék, ha ő maga nem tartotta volna magát annak, ugyanis az apja, Liszt Ádám magyar volt. Erre több bizonyíték is van: Liszt Ádám családnevét a pozsonyi gimnázium anyakönyvébe Lisztnek és nem Listnek írták be. 1823-ban kiállított útlevele is magyar volt, és saját magát magyarnak vallotta. Nem maradt fenn egyetlen olyan feljegyzés sem, melyben azt állította volna, hogy osztrák, vagy német lenne, ugyanakkor ismeretes többek közt az 1823. május 1-jei pesti koncert plakátja, melyet saját kezűleg készített.[8] De erre utalnak az 1839. évi pesti árvíz kapcsán tett cselekedetei és nyilatkozatai, melyben magyarnak vallotta magát"

2011. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem értettétek az allegóriát! Pedig a dőltbetűsben – amit a moderátorokhoz intéztem – benne van, hogy tudatosan, szándékosan itt tettem fel!

Egyébként kötelességemnek érzem, hogy téves beidegződések elkerülése érdekében kijavítsam a 2011-03-27 20:36-os kedves hozzászólót, hogy Franz Liszt a virtuóz zongoraművész és zeneszerző 200 éve – 1811. október 22-én-ben - született, Dobrojánban.


2011-03-27 20:35-ös kedves hozzászólónak:

„A világ sok repülőtere van személyről elnevezve..” – így igaz

- John Fritzgerald Kennedy

- Charles De Gaulle

- Franz Josef Strauß (München)

- Konrad Adenauer (Bonn)

- Nënë Tereza (Teréz Anya!) – Tirana

- Elefthérios Venizélos – Athén (görög miniszterelnök, 1910-20, 1928-33 között)

- Milan Rastislav Štefánik – Pozsony/Bratislava

többnyire államférfiakról, de kulturális világnagyságokról

- Leonardo da Vinci - Róma

- Fierdrich Chopin (természetesen Varsó)

és nemzeti ikonról is:

- Galeão – Antonio Carlos Jobim – Rio de Janeiro (Teljes nevén A.C.J Brasileiro de Almeida – XX. századi zeneszerző)

tehát belefér a sorba Liszt is, aki ugyan egy árva szót nem tudott magyarul (Igaz, a francia bevándorló apa fia, Chopin pedig többnyire Párizsban muzsikált.), s sokan – maguk az osztrákok is – osztráknak ismerik, osztráknak tartják.


„Ez most miért így merül fel..” – kérdésedre, egy szó kihagyásával, a kérdéseddel válaszolok:

- Ez most miért merül fel?

Millió, felsorolni nem kívánt belpolitikai kérdés és probléma mellett ez lenne a legfontosabb feladat???

61 évig jó volt a Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér elnevezés? Most hirtelen nem?


„Itt ezt találták ki...”

A „Liszt Ferenc” Nemzetközi Repülőtér gondolata dilettantizmusról is árulkodik. Ha már visszamagyarítottuk, egy magyarul nem tudót akár meg is zavarhat, s nem biztos, hogy azonnal a Franz Liszt néven ismert, akármilyen nemzetiségű zeneszerző jut eszébe.

2011. márc. 27. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

[link]


az első mondatban ott van hogy magyar volt. amúgy meg ő maga is magyarnak vallotta magát.

2011. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
85%
Mégis honnan veszed, hogy nem volt magyar és nem is beszélte a nyelvet? Akinek az apja magyar, az anyja osztrák és itt is született, az mitől lenne más nemzetiségű? Természetesen az osztrákok is joggal vallhatják saját művészüknek, nem volna szép kisajátítanunk.
2011. márc. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
62%
Bocs, lemaradt a reptérrel kapcsolatos meglátásom.Szerintem nincs ebben az elnevezésben semmi politikai szándék.Akinek szokatlan, ezután is hívhatja Ferihegyinek, mindenki érteni fogja.:D
2011. márc. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
30%

Magyar volt. Lehet, hogy nem beszélt magyarul, de sokat tett a magyarokért (pl. 1838 - peti árvíz).

[link] :


"Liszt Ferenc magát magyarnak tartotta, ezt számos kijelentésében meg is erősítette. Az egyik legjelentősebb bizonyíték az, hogy bár hosszú ideig élt Párizsban, Weimarban és Rómában, soha nem vette fel sem a francia, sem a német, vagy az olasz állampolgárságot. Liszt soha nem volt osztrák állampolgár sem. Utazásai során minden alkalommal magyar útlevelet használt, az illetőségi hely, amely útlevelében szerepelt, Sopron volt.[6] Továbbá Liszt gyermekei is magyar állampolgárok voltak, ez egy 1845-ös leveléből derül ki: „Mivel az én gyermekeim apjuk állampolgárságát … követik, tehát akár akarják, akár nem, magyarok.” (Liszt, Lammenais abbénak írt levele)."

2011. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valamelyiknek ventillátorgyára van, és ő a proptípus (ahogy forog holtában).
2011. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!