Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi haszna van a Fidesznek...

Mi haszna van a Fidesznek abban, hogy koalíciót köt a KDNP-vel?

Figyelt kérdés

Volt már olyan kérdés,hogy a Munkáspártnak és a Jobbiknak hasonló a programja akkor miért nem lépnek ők is koalícióba erre az volt a válasz,hogy nem lenne haszna belőle a Jobbiknak mert kevesen szavaznak a Munkáspártra.

a KDNP-nek ennyi szavazója lenne?


2011. ápr. 2. 21:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Na látod erre én is kíváncsi vok, fideszes létemre nem tok rá ésszerű magyarázatot adni, talán nem szeretnek egyedül lenni XD
2011. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta,hogy lehet az az oka,hogy Orbán vallásos.
2011. ápr. 2. 21:55
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

Ez az egész kádéempézés a FIDESZ egyik átlátszó porhintése. Pár olyan dumát ki tudnak így nyomni, amit a többség nem fogadna el (pl. abortusztilalom), de jól hangzik, hogy ők ezt képviselik, csak hát nem sikerül elfogadtatni. Ha van 3 % öreg mama vagy nagypapa, akinek ez bejön, akkor már megérte.


Azt hiszem, nem tőlem tudjátok meg, de KDNP nincs! Orbán Viktor nevezte ki a FIDESZ képviselőjelöltjeit ugyanúgy mint a KDNP-seket. Ettől kezdve nincs miről beszélni, színjáték az egész, egyszerű munkamegosztás még akkor is, ha időnként akadhat egy-két ember, aki beleéli magát a szerepébe és elkezd egy-két dologban önállóskodni. De ezt könnyen helyre tudják tenni. Vagy látott már valaki mostanában élő KDNP-ést?

2011. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
21.55: Na ezzel aztán re röhögtess! Orbánnak hol vannak bármiféle elvei? Még hogy vallásos? Most hatalomtechnikai okokból felvette ezt a pózt.
2011. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:01


Állítólag református és jár templomba.


Az előző válaszodat köszönöm.

2011. ápr. 2. 22:03
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

1) Orbán igenis vallásos. Én pl. szoktam látni a templomban is, már kezet is ráztam vele.

2) A KDNP valamikor létezett, aztán összecsuklott, most pedig szerintem is csak egy kellék, a Fidesznek is jó, hogy ott van, meg a KDNP-nek is, hogy létezik. De hogy miért jó nekik azt nem tom? Végül is tényleg nem oszt, nem szoroz.

2011. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Nem akartam ebbe nagyon belemenni, de Orbán a 90-es évek elején ateista volt, kiröhögte a vallást, Mindszenty ellen kampányolt stb. Akkor ugye még liberális volt a pártja az SZDSZ oldalán.


Úgy 92 körül rájöttek, hogy a bal és a liberális oldal foglalt, ott nem lehet labdábarúgni. Ha Orbán többre akarja vinni, mint sportminiszterség Horn Gyula kormányában, akkor jobbra kell tolódni, mert az akkor már látható volt, hogy az MDF összecsuklott, tehát ott akartak teret foglalni. Ezért váltottak ideológiát és retorikát, aminek a része volt a vallásosságra való átállás is. Orbán és társai először csak mímelték ezt, de ahogy ez ismert a pszichológiából, amit sokáig hazudok magamról, az előbb-utóbb belsővé válik, mert így könnyebb csinálni. Na így lett Orbán is talán vallásos. Más területeken is látom rajta, hogy elhiszi a saját süket maszlagjait, tehát logikus, hogy ezt is elhiszi magának, ez is valamennyire belsővé vált. Na ennyit O. V. vallásosságáról.

2011. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:11


Lényegében ha átgondolom ebben van logika,hisz ő is párttag volt a volt rendszerben csak aztán "megtért".

2011. ápr. 2. 22:14
 9/27 krameri ***** válasza:
46%
Annak idején azért társult vele, mert közösek a céljaik, nézeteik(ami nem feltétlenül anyagi, hatalmi). Nem a szavazói kellettek neki, hanem ugyanazt vallják, akkor miért ne együtt. Azóta a két párt szinte egyesült, azért nevezi ki Orbán a jelöltjeit, és azért nem találsz élő csak KDNP-st, mert önállóan nem nagyon létezik, beleolvadt Fideszbe, mert nekik ez abszolút nyereséges lett.
2011. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
22.14: Abban ki kell igazítanom téged, hogy Orbán nem volt párttag az előző rendszerben. Túl fiatal is lett volna ehhez. Valamikor a 80-as évek végén végezte az egyetemet, és már ez alatt és ezt követően is belevetette magát az ellenzéki szervezkedésbe. Egyébként meg nem csak logikus, amit írtam, de tuti így is van.
2011. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!