Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesznek nem lenne...

Ha a Fidesznek nem lenne egyedül többsége és a Jobbik lenne a mérleg nyelve amire minden esély megvan, kivel kötne koalíciót a radikális párt?

Figyelt kérdés
A Fideszel? Esetleg az MSZPvel vagy az MSZP és az MDF-fel is? Vagy inkább egy kisebbségi Fidesz vagy MSZP kormány felállását támogatná?
2010. febr. 14. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%

Imádom a jobbikos kérdéseket, na.

1: A legdurvább esetben egálban lesz az mszp és a jobbik, tehát nem nagyon lesz ő a mérleg nyelve.

2: a fidesznek sajnos minden esélye megvan a kétharmadra.

3: Hogy a kérdésedre is válaszoljak: senkivel. A fidesz hosszú távra tervez, ergo az európaszerte szalonképtelennek tartott jobbikkal biztos nem. Ibolya nem adja a nevét semmihez, amiben benne van a vezénylő tábornok úr, az mszp-vel meg a fidesz nem fog összefogni. Az lmp bejutása érdekes lehet, velük elképzelhető egy esetleges együttműködés, bár ez is nagyon kérdőjeles, hála annak a baromságnak, hogy egy zöldkommunista, piacellenes, baloldali párt a liberális szdsz utódpártja lenne.

2010. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a Fidesszel. A Jobbik közvetve egyébként is a Fidesz kreatúrája.
2010. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
én meg meg sem engedném az összeolvadást, nem arra szavaztam hanem a másikra ne olvadjon senki senkivel sem
2010. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Hát szerintem a Fidesz a Jobbikkal semmiképp nem állna össze. Lejáratnák magukat vele egész Európa, de ami talán még fontosabb, a szavazóik jelentős része előtt.
2010. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
A Fidesz, ha muszáj, inkább az MSZP-vel lép koalícióra, mint a Jobbikkal.
2010. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Stratégiai szempontokból lehetetlen.
2010. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
A Jobbik nem fog senkivel "osszeallni."
2010. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy teljesen hülye kérdés, olyan típusú, hogy mi lenne, ha Magyarország 2000 km-rel délebbre lenne. De hogy mégis válaszoljak rá:

1. Semmi esély nincs arra, hogy a FIDESZ-nek ne legyen egyszerű többsége.

2. Minden esély megvan arra, hogy a FIDESZ-nek kétharmados többsége lesz.

3. A Jobbik hiába akarna koalícióra lépni az MSZP-vel, a kettőnek együtt sem lesz 50 %-os többsége.

Akkor mi a kérdés még?

2010. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen hülye kérdés, olyan típusú, hogy mi lenne, ha Magyarország 2000 km-rel délebbre lenne. De hogy mégis válaszoljak rá:


Pontosan te beszélsz butaságokat!


A Fidesznek semmi esélye, a választási törvények, lista, töredék, stb miatt hogy nem lesz kétharmada.

Olyanok a törvényeink, egyszerűen túl van szabályozva, ahogy Gyurcsányt sem lehetett lemondatni. Direkt lettek ennyire elnehezítve, hogy ne lehessen a kezdeti demokráciánkban visszaélni vele. Az más kérdés hogy a végén visszaéltek csak fordítva!


De azt magyarázd már el, hogy a Jobbiknak mi lenne az érdeke abban hogy összeálljon valakivel is?

2010. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Nem tudni, hogy a hatalom küszöbén milyen megállapodások születhetnének.


Viszont nem állhat fel ilyen helyzet, mert tegyük fel a Fidesz 48%-ot szerez, az összes többi párt együtt pedig mondjuk 40-et, akkor is Fidesz kormány alakul. Az 50% elérése nem feltétlenül szükséges egy párt számára ha az ellenfelek még annyit sem szereznek.


Máskülönben meg nem tudom elképzelni, hogy a Fidesz akár az MSZP-vel, akár a Jobikkal összeálljon, a Jobbikról szintén nem feltételezem ezt. Az MSZP szerintem hajlandó lenne a Fidesszel összeállni csakhogy a hatalomban maradhasson, de reméljük ez nem így lesz.

2010. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!