Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kilakoltatási moratórium...

A kilakoltatási moratórium lejárta előtt hoz a kormány valami törvényt a sok szerencsétlen megsegítésére, vagy most már csak Alkotmányozni fognak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tervezik, hogy fix konverziós rátához kötik a törlesztéseket, ami a jelenlegi (két héttel ezelőtti) árfolyam alatt lenne. Ezenkívül sok borult hitelesnek megveszik a házát és bérelhetik majd. Jól járni biztos nem fognak a hitelesek, nem tudom mennyire lesz ez jó megoldás.
2011. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy nyílt levelet írtak Orbán Viktornak ezek a családok, hogy ne lakoltassák ki őket, mert sajnos ezektől a családoktól a gyerekeket is elvehetik lakhatás híján. Én ennél szörnyűbbet el sem tudnék képzelni.:(
2011. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit csak megy a pofázás,kell a lakás a betelepülőknek.
2011. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem hoznak, mert azokat a lakásokat is el lehet adni és az árukból épülnek új Orbánvillák.
2011. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudom mi lesz itt,a metróra kidobott milliárdokat inkább erre forditották volna,hogy ez a sok szerencsétlen ne kerüljön az utcára.Viktorunk előállhatna valami értelmes megoldással már,mert eddig csak a hülyeségeket nyomta.
2011. ápr. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"...hoz a kormány valami törvényt a sok szerencsétlen megsegítésére...?"


Igen.


A kormány 2 részre bontja a devizahiteleseket:

- Még tudja fizetni a törlesztőt, de nagyon nehezen.

- Már nem tudja fizetni, csak a moratórium miatt nem rakták még utcára.


Aki még tudja fizetni:

-Rögzített árfolyam (180 körüliről olvastam legutóbb), ami ugyan még nem a kezdeti 140-es, de vállalhatóbb mint a 220-as

-Az árfolyamkülönbség egy külön számlán gyűlik, amit 5 év után kell az adósnak törleszteni (kedvezményes FT hitel formában)

Erre bankgaranciát ad az állam, cserébe a bank garanciadíjat fizet.


Aki már nem tudja fizetni:

Az állam megveszi az ingatlant a banktól, a felvett hitelösszeg feléért, és az adós mint tartós bérlő bérli tovább a lakást.

2011. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak arról nem akarnak beszélni,hogy ez csak a lakáshitelesekre vonatkozik, vagy a szabad felhasználású jelzálogosokra is vonatkozik?

Ez kizárólag a bankoktól felvett pénzekre vonatkoznak,vagy a pénzintézetektől igényelt kölcsönökre is vonatkozik?Mert a pénzintézetek esetében még kilátástalanabb a helyzetük az adósoknak,tudniilik ott még plussz ilyen olyan dijak is növelik az egyébként is csillagászati törlesztő részleteket.

2011. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!