Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért bünteti a kormány a...

Miért bünteti a kormány a szerencsétlen munkanélkülieket?

Figyelt kérdés

2010.01.01-től a munkanélküli családoktól megvonják a Rendelkezésre Álló Támogatás -RÁT- összegét, illetve azok a családok kerülnek az éhhalál küszöbére, ahol a családban többen is munkanélküliek. Egy családban csak egy ellátás folyósítható. A RÁT havi összeg: 28.500.-ft.

Gratulálok a kormánynak. Megszüntették a munkahelyeket, az emberek dolgoznának, de nincs munkalehetőség, támogatás pedig csak 1 munkanélkülinek jár a családban. Szégyen!!!! Ezt a törvényt pedig olyan politikus alkották, akik dőzsölnek, 100ezres cipőt koptatnak a parlamentben, Kubába járnak nyaralni, ezeknek a szerencsétlen embereknek meg ételre sem jut. Nekem a fútésem több egy téli hónapban. Miért büntetik a szegény magyart? bezzeg a romák 100ezres családi pótlékért, meg segélyért járnak a hivatalokba. Undorító...dolgozna a magyar, ha lenne hol, de a kormány úgy gondolja, hogy aki nem dolgozik az ne is egyék?


2009. nov. 15. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
nekem semmilyen támogatás nem jár már egy éve, ha lenne is valahol egy másik városban állás, akkor se lenne pénzem odautazni interjúra. totális csőd, gettósodás.
2009. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom és átérzem a helyzeted.
2009. nov. 15. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez az intézkedés legfőképpen a romákra vonatkozik.Ott van több családtag,aki segélyt kapott eddig,most pedig csak az egyikük kap.A magyar családoknál ez sokkal ritkább.

Munkahelyet pedig sem ez a kormány,sem a Fidesz,sem a Jobbik nem fog a közeljövőben teremteni.Ez csak ígéret marad.

2009. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

17:40

Ez a megszorítás sajnos nem a romáknak szól.Ők már olyan régen nem dolgoznak,hogy munkanélkülit réges régen nem kapnak. A tv-ben szólalt meg egy vidéki nő, aki férjével együtt munkanélküli, és január 1-től csak az egyikük lesz jogosult aRÁT-ra. A faluban, annak környékén sincs munkalehetőség, így teljesen kilátástalan a helyzetük.

2009. nov. 15. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Cseppet eltúlzod a helyzetet, és van egy sejtésem, hogy miért. Állások vannak, csak kevesebb, főleg a minőségi állásokból van hiány. Ám pl sok gyárban most hirdetnek felvételt, ott is lehet jelentkezni. Hogyan lehet megtudni, hogy van -e valahol felvétel? Itt a net, vannak telefonszámok. Érdeklődni kell, mert a szalagmunkákat nem hirdetik a neten. Ezen kívül számos idénymunkát nem hirdetnek még, csak fel kell hívni a helyi önkormányzatot vagy polgármesteri hivatalt. Itt az ősz, rengeteg levelet kell összegereblyézni a közterületeken.

Általánosságban elmondható, hogy munkát találni annak a legnehezebb, aki válogat. Hány és hány ember siránkozását hallottam már, hogy nincs állása x ideje.. de az eszébe se jutott, hogy pl árkot ásson, vagy utcát seperjen. Az is munka, nem? Jobb, mint a segély.

Szóval aki már huzamosabb ideje állástalan, az nézzen magába: minden esélyt megragadott, vagy szimplán derogál neki ez vagy az a munka?

Tehát ne a segélyre építs, és ne a cigányokkal példálózz.

Ha kell, járj gazdaságról gazdaságra, és ajánld fel a szolgálataid. Én is ezt tettem, amíg nem találtam főállást, mindent elvállaltam. Aztán 4 hónapig szalagnál dolgoztam 12 órában. Ezután találtam állást a szakmámban.

2009. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21:39

Nem vagyok érintett! 38 éve van állásom (szerencsére), és a mostani helyemen 26 éve dolgozom. A kérdésem lényegében a vidéki -szerencsétlen- munkanélküliekre vonatkozott, ahol ritkábban van net, és a riportban a polgármester sem tudott munkát adni. Önmagában a törvény nem tetszik! A magyarok ritkábban szülnek 6-7 gyereket a csp. miatt, és mielőtt rasszistának neveznél: nem vagyok az, csak a roma "ügyeskedik", röhögve megél.

2009. nov. 16. 07:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondoljunk bele vagyunk 10 millióan és ebből 3 millió dolgozik. Gondoljátok téleg csak a romákra vonatkozik a dolog.
2009. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Túl sok a magyar. A munkanélkülieknek, betegeknek meg kell halni, mivel teher a társadalomnak: a dolgozók nem engedhetnek meg párezer forint többletkiadást a munka nélkül maradtak etetésére. A kormány felesleges, több ezer milliárdnyi kiadására, utazgatására, luxusautóira viszont szívesen adóznak többet és veszítik el ők is állásuk, bukják be hitelük.
2009. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!