Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A határon túli magyarok...

A határon túli magyarok melyik párttal szimpatizálnak?

Figyelt kérdés
Ha lehet az válaszoljon aki érintett közvetlenül vagy közvetetten.
2011. máj. 9. 00:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Lakik pár nagyon közeli ismerősöm Erdélyben, természetesen Fidesz.
2011. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem 2 alternatíva van.Vagy a Jobbik vagy a Fidesz.
2011. máj. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Jobbik és az összes ismerősőm is.
2011. máj. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem őszintén szólva semmi közük nincs hozzá, én se szólok bele a román politikába.
2011. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Én szlovákiai magyar vagyok. Nem érdekel egyik párt sem! Igaz, a fidesz legalább "gondolt ránk" a kettős állampolgársággal kapcsolatban.De ami nem szimpi, az, hogy felfújták a szavazati joggal kapcsolatos dolgokat! Még ha lenne is,mert így döntenének,eszembe nem jutna élni a szavazati jogommal szlovákiai magyarként!BAROMSÁG!!!
2011. máj. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Azért te,00:28-as ritka nagy tapló vagy!!! Fogalmad sincs mit jelent ha magyarként elszakítanak az országodtól,de kívánom, hogy lökjenek ki japánba, "hogy na ezentúl itt kell élned, és semmi közöd magyarországhoz, lesz*om,hogy nem beszéled a nyelvet,vagy,hogy te magyar vagy"! Grat.,veled is csak a világ több!
2011. máj. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
00:58: Nem ezt mondtam, csak azt, hogy nem gondolom, hogy bármilyen módon bele kellene szólniuk az ország politikájába, ha nem itt élnek. És azt sem gondolom, hogy két kézzel kéne szórnunk az állampolgárságot, mert az állampolgársággal olyan előnyök (pl szavazati jog) járnak, amit egy külföldön élőnek, aki soha nem élt Mo-n és nem is tervezi, nem adnék meg. Természetesen amennyiben Magyarországon szeretnének élni, tegyük nekik könnyebbé és adjuk meg az állampolgárságot rögtön, támogassuk őket, stb, de ha úgy is Erdélyben/a Felvidéken/akárhol akarnak élni, akkor mi a frászkarikáért szavazzanak azokban az ügyekben, amik minket érintenek?? Őszintén szólva azzal sem értek egyet, hogy a külföldön élő, de Mo-i születésű állampolgárok szavazhassanak. Én is éltem külföldön és nem éreztem volna igazságosnak, ha olyasmibe szólok bele, ami engem közvetlenül nem érint. De ezt még mindig elfogadhatóbbnak találom (pl haza akarhatnak jönni, ahogy én is tettem) mint azt, hogy valaki, akinek az ükapja élt utoljára Magyarország területén és nem is akar a közeljövőben ideköltözni szavazhasson..
2011. máj. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként beszélek japánul..:) és ha valaki romániában/szlovákiában/ukrajnában/szerbiában nő fel, akkor nehogymár ne tudjon románul/szlovákul/ukránul/oroszul/szerbül.. Csak akkor nem tanulja meg ezeket a nyelveket, ha nem akarja. És ha nem akarja, akkor magára vessen.
2011. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

"fidesz legalább "gondolt ránk" "


Ez azért így nem igaz. A Jobbik volt az aki gondolt rátok, csak sajnos túl hamar ismertette a programját, a fidesz pedig szépen ellopta azokat az elemeket ami az ő malmára hajtja a vizet.

2011. máj. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:28


Arra nem gondolsz, hogy a kis településeken, ahol még nincs oláhtótrác fertőzöttség, ott az emberek nem igazán tudnak az adott nyelven?

Van igazság abban, amit mondasz, de azok az emberek nem tehetnek róla, hogy most azokhoz az országokhoz tartoznak. Ez a világ legigazságtalanabb "békéje" volt. Nem kívánom, hogy átéld.

A kérdésre válaszolva: a délvidéki ismerőseim többsége a Jobbikkal szimpatizál.

2011. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!