Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Keresztény demokrata párt már...

Keresztény demokrata párt már van. Mit szólnátok hozzá, hogyha iszlám demorkata párt is alakulna?

Figyelt kérdés
Az iszlám szellemiség fontos pontjait átültetné a politikai életbe, többek között küzdene a többnejűség legalizálásáért, a szesztilalomért, a rendszeres tisztálkodás megköveteléséért, a kapitalizmus ellen és a tradicionális értékek megőrzéséért.
2011. máj. 16. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Mivel elenyésző az országban az iszlámvallást követők száma ezért nem alakul ilyen. Egyébként hülyeségnek is tartanám
2011. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen már biztos van is, csak ott, ahol helye is van!

Zöld Emberkék Pártja sem a Földön van.

2011. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Csakhogy az iszlám nálunk nem tradíció, mint ahogy a többnejűség sem. A többit meg már leírták előttem.
2011. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Kb 3 avgy 4 kopogtatócédulát gyüjtenének össze ha minden párttag aktiv és leadja a kopogtatócéduláját.
2011. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem már a Keresztény Demokrata Párt is "fából vaskarika". Olyan, mint a Vegetáriánus Kannibálok Egyesülete.
2011. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Én nem szavaznék rájuk. Ettől eltekintve, felőlem az alakít pártot, aki akar, míg betartja a törvényes kereteket. A privát véleményem nekem is az, hogy tájidegen lenne itt a dolog.


Engem mindig meglep, különösen az iszlámmal kapcsolatban látom ezt sokszor, hogy emberek elhagyják a hazájukat, mert ott rossz nekik. Majd az új, választott hazájukban elkezdenek mindent úgy csinálni, ahogy a régiben volt. Ennek szerintem nincs sok értelme, mert nem vagyunk elég okosak, hogy el tudjuk dönteni, mi az pontosan, ami miatt valami működik, vagy sem. Azt látjuk, tapasztaljuk, hogy valami egészében működik vagy sem, nem látjuk át viszont a mozgatóit ennek. Ezért szerintem, ha valaki csadort akar hordatni az asszonyával, az maradjon olyan országban, ahol ez a rend, és ne költözzön át egy olyanba, ahol más a tradíció. Vagy ha átköltözik, akkor fogadja el az ottani tradíciókat.


No, kicsit eltértem a témától, hiszen lehet valaki magyar születésű, és muszlim (vagy kopt, vagy buddhista, vagy akármi). Ez esetben nyugodtan alakítson pártot, ám fogadja el, hogy mi és Európa egésze a szekularizált (egymástól elváló világi és egyházi) rendben élünk. Vagyis a vallás, annak "törvényei" szigorúan mindenkinek a magánügye. Nem keverendő a politikával. Ha ilyen pártot alakít valaki, akkor tehát az sem jelenti azt, hogy ezentúl minden olyan vallású ember szavazatára számíthat, csupán annyi történt, hogy deklaráltan annak a vallásnak a dogmáit fogadja el az illető. Akinek pedig ez tetszik, az szavazhat rá. Vagy nem. Szabadon.

2011. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

És ezekkel neked mi bajod?


Többnejűség = Az iszlám világban a legtehetősebbeknek van több felesége. Az egyszerű átlag embernek ugyanúgy egy felesége van ott is. (Ugyanis Korán előírás, hogy csak annyi feleséged lehet, amennyit el tudsz tartani).


Szesztilalom = Hűha, nagy veszteség éri a társadalmat, ha betiltják ezt az amúgy is legalizált mérget, aminek következtében emberek butulnak el és több százezer ember halálát okozta.


Rendszeres tisztálkodás = Ezzel is gondod van? Ejj-ejj ;)


Kapitalizmus ellen = Semmilyen társadalmi és gazdasági rendszer nem örök érvényű. Egyszer ez is megdől. Ha szerinted le kell ragadni egy társadalmi és gazdasági formánál, és nem kell kutatni soha az újabb és a jobb után, akkor nem vagy különb a középkor eretnekégető inkvizítrainál.


Tradicionális értékek megőrzés = Ezzel szintén mi a gond? Értékeket megőrízni is bűn, vagy baj? Az érték mióta esik egybe a rossz fogalmával?

2011. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem már a Keresztény Demokrata Párt is "fából vaskarika". Olyan, mint a Vegetáriánus Kannibálok Egyesülete."


Ez viszont igaz. Keresztény és demokrata, khm...elképzelem ahogy Jézus leül a tanítványokkal: Híveim, beszéljük meg demokratikusan, hogy szerintetek kiostorozzam e a templomból a kereskedőket, akik csak a hasznot lesik?

2011. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Ez viszont igaz. Keresztény és demokrata, khm...elképzelem ahogy Jézus leül a tanítványokkal: Híveim, beszéljük meg demokratikusan, hogy szerintetek kiostorozzam e a templomból a kereskedőket, akik csak a hasznot lesik?"


Nem kell elpoénkodni, mivel a kereszténydemokrata nem azt jelenti amit te most mondtál...

2011. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

12:55, te ezt a választ nekem szántad? (én 11:49 vagyok)


Amennyiben igen, csak annyit, hogy minek nekünk többnejűség, ha több feleséget amúgy se tudnánk eltartani? Egyáltalán min változtatna ez és mi szükség van erre?


A tradícionális értékek megőrzésével nekem az a bajom, hogy felőlem őrizhetnek a muszlimok amit akarnak, de a muszlim hagyomány nem tartozik hozzánk (lehet, hogy hozzád igen, hozzám biztos nem).


A kommented többi részét nem méltatnám válaszra, mivel én azokra nem is írtam semmit, azt csak beképzelted, hogy nekem ezekkel bajom van. A személyeskedő, buta proli stílusod pedig önmagáért beszél, szóval arra sem fecsérelném a szót.

2011. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!