Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tedd szívedre a kezedet! Ha 1...

Tedd szívedre a kezedet! Ha 1 évvel ezelőtt megkérdezték volna, külső segítség nélkül meg tudtad volna mondani, ki volt az a Széll Kálmán?

Figyelt kérdés
Legalább annyit, hogy mikor élt, milyen funkciókat töltött be és nagyjából mikor. Vagy, hogy mikor lett Róla elnevezve az addig névtelen közterület.
2011. máj. 18. 08:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudtam róla, mint most is, hogy régen (kb. az 50-es évekig) így hívták a Moszkva teret.


(Nem, nem éltem még akkor, csak hallottam már, hogy ami most a "találkozzunk az óra alatt" az régen kalefozás volt :) )

2011. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, fogalmam sem volt róla.

Most pedig szidom szegényt a róla elnevezett megszorító csomag miatt.

2011. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%
egyébként valszeg a maga idejében jóval ismertebb volt, szóval nem kell sajnálni hogy milyen senki ember:D gondolom az előző rendszernek nem nagyon tetszett, és megtiporták kicsit
2011. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%
Szoktam történelmi folyóiratokat olvasgatni, igaz leginkább az 1000-1700 közötti időszak érdekel Európában, Magyarországon kívül, de azt tudtam, hogy Deákhoz köthető politikus, miniszterelnök és pénzügyminiszter volt. Többet nem nagyon... igaz az most sem :) Ja meg a Moszkva tér régi nevét is ő adta, erről is hallottam. Mármint róla nevezték el.
2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 homo ludensz ***** válasza:
80%
Érdeklődöm általában a történelem iránt de nekem sem volt ismerős. Valaki kellett a zászlóra hát előbogarászták ennek az embernek a nevét és ráírták. Jobban hangzik mint ha csak egyszerűen SARC bácsinak hívnák ami a lényegét illeti.Előkelőbb.Jobb körökben nem divat pld. éhenhalásról társalogni csak alultápláltság miatti végelgyengülésről.A Széll Kálmán téren tilos életszerűen éhen halni büntetés terhe mellett.
2011. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
Rémlik valami az iskolából, hogy miniszter volt, talán oktatási? 1800as évek második fele.
2011. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 bumbi02 ***** válasza:
100%
Annyit hogy kb mikor élt, azt hogy pénzügyminiszter, meg miniszterelnök volt és nagyjából ennyit.
2011. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tetris ***** válasza:
60%
Én most se tudom ki ez a pali. Ha már mindenáron át akarják kersztelni a Moszkva teret, akkor miért nem valaki olyat választottak, akit mindenki ismer? ( pl.:Puskás Öcsi tér)
2011. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen itt látszik a 65 éves komcsi agymosás hatása. Mindig mondtam hogy Magyarországnak 1945-ben volt utoljára magyar kormánya.
2011. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tudtam. Azt sem tudtam, hogy a Moszkva teret előtte Széll Kálmán térnek nevezték. / a II.vh. előtt/
2011. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!