Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Simán elnézitek azt a kormányn...

Simán elnézitek azt a kormánynak hogy lazán lenyúlta a magánnyugdíj pénzeteket?

Figyelt kérdés
Jó persze ha jól tudom akkor kötelező volt belépni. Nekem az első fizetési papíromon ott volt hogy - 7000 magánnyugdíj, pedig még egyikhez sem voltam belépve. :) Ennyire birkák lennénk hogy hagyjuk a politikusoknak a kizsákmányolást? Egy öszödi beszédért meg szét verjük az országot? ( persze nem akarom az MSZP-t védeni mert azokat is utálom mint a sz@rt!!!)
2011. jún. 24. 14:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem elnézés kérdése, és én sem bízom bennük túlságosan, de válsághelyzet válságmegoldást követel. Ha (nem, nem vagyok naív, de a remény hal meg utoljára) ez az ára annak, hogy esetleg 30 év múlva elérjünk egy életszínvonalat, amikor már nem siratjuk ezt a pénzt, vagy egyáltalán, mire nyugdíjra kerül a sor, visszakapjuk, akkor nem érte meg?
2011. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
71%
És mégis mit tudnak tenni? Itt már úgyis csak rosszabb lesz minden, szerintem addig húzzák ennek a kis pénznek is a kifizetését hogy szinte senki nem kap majd semmit... szerencsére én nem vagyok károsult az ügyben...
2011. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is tenni itt nem sok mindent lehet. Max pakolunk, és költözünk el innen...
2011. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Egyáltalán nem nézem el neki. Hányok tőle.


Az intézkedés egyetlen pozitív hozadéka, hogy az emberek egy része ettől ébredt rá, hogy nem lesz nyugdíja, és végre elkezd saját megoldást keresni.

2011. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Ha emlékszel, anno Tócsiknál egy "rongyos" 800 milliós sikerdijnál még kormányt buktattunk. Ma már ekkora összeg a fásultsági határ alatt van. Söt az a pár milliárdos MNY lenyulás is alatta van. Ott vagyunk, hogy nyúlják, de rosszabb most ne legyen már!


Ki fogja itt már megérni a nyugdijat!?!

2011. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
76%
Többek közt azért szűntették meg a magánynyugdíj pénztárakat, mert ők nyúlták le a pénzt, nem pedig a kormány! Mellesleg máris csükkentették az államadósságot az így befolyt pénzből, ami eddig csak nőttön nőtt. Az elhúzunk innen a fenébe nem a legjobb megoldás, mert a saját nyomorult kis életeden lehet hogy tudsz ugyan változtatni, de igazából megint oda lyukad ki,aki ezt meglépi, hogy nagy elánnal, nayg szájjal magyaráz arról, hogy minden szar, de maga meg meglép a süllyedő hajóról ahelyett, hogy legalább a saját színtjén változtatna. Lehet, hogy le kellene szoknunk arról az egyébként meglehetősen destruktív elképzelésünkről, hogy a saját sorsunkért valaki más (főnök/önkormányzat/kormány/stb) felelős és meg kellene próbálnunk mindannyiónknak legalább a saját szintjén - a lehetőségekhez képest- változtani. Azt hiszem, így lenne esélyünk hosszú távon megmaradni. Amíg ez nem működik, addig a szerencsére 2/3-ot birtokló kormány a saját életükért felelősséget vállalni sem tudó birkák beleszólása nélkül dönthet bizonyos kérdésekben és haladhat egy végre valahára építő jellegű kocepció mentén hogy kihúzza az országot a slamasztikából!
2011. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%

Éppen nem volt válsághelyzet az utolsó választás előtt. Sz@r az volt. Krízis, ami azonnali változtatást igényelt, már éppen nem. Bajnai kormány UTÁN lett megint válság, mert a II. Orbán kormány elkezdte megvalósítani a hagymázas lázálmait. Addig sem volt jó, és a szocik nem is ígérték, hogy rövidesen kolbászból lesz a kerítés, ez igaz. Loptak ők is, ez is igaz. Nem szavaztam rájuk, az is igaz. De azt már akkor láttam, hogy nagy baj lesz, ha meglesz a 2/3. Meglett. A nagy baj is. Ha ebből sem tanul ez a birka nép, akkor menthetetlenek vagyunk és megérdemeljük.


Most sok mindent nem lehet tenni, ha nem akarunk lövöldözést. (Én nem akarok.) A nyugdíjam még odébb van, de én nem léptem vissza, csak most pereskedni ezen politikailag nem lenne okos; ha majd lesz kormányváltás, utána majd visszaperelem az elmaradt befizetések után járó járandóságomat. Mert az jár. Hiába szedik be más címkével, épp a jog mondja ki, hogy nem a címke számít, hanem a valós tartalom. Márpedig azt a befizetést nyugdíjra szedik be, nem is titkolják. Akkor pedig az nyugdíj-járulék, bárminek is hívják.


Ez itt az egyik legnagyobb baj. Milyen alapon várja el a kormány az emberektől, hogy például ne csaljanak, ne használják ki a kiskapukat, amikor ők járnak az élen ebben? A két szép szemükért? Na én pont nem vagyok beléjük szerelmes. Az is megoldás lenne, ha elmennék innen, de szerintem én hasznos vagyok ennek az országnak, ergo menjenek el inkább ők!

2011. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
70%
Kedves 14.36-os! Még egyszer: a magánnyugdíj pénzt nem nyúlták le, hanem csökkentették az államadósságot, amit "Tócsik" (gondolom, Tocsikra célzol), Humvald, Zuschlag és a többi leleplezet vagy le sem leplezett gazember halmozott fel a saját pénztárcája megtümésének céljából...
2011. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
43%
14.40 (második)! Ezzel a mentalitással nem hinném, hogy túl hasznos vagy... Szerintem menj nyugodtan! Kimondottan szívesságet tennél vele a maradóknak!
2011. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
14%
14:46 Az, hogy TE szerelemes vagy a Fidesz-be, és szemeid előtt rózsaszín köd van, nem jelenti azt, hogy az én szemeim előtt is annak kell lennie. Nincs is. Ezért aztán én látom az a gyakorlati ellentmondást, hogy a Fidesz pont azokat a pénzeket nyúlta le a kasszákból, amik piaci alapon működtek, amikkel az emberek a jövőben a saját nyugdíjukat egészítették volna ki. Vagyis miközben szóban az öngondoskodás mellett érvelnek, tettleg meghiúsítják azt. Én a tetteknek hiszek.
2011. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!