Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A parlamentben is tervezik...

A parlamentben is tervezik bevezetni a 4 napos munkahetet 20%-os bércsökkentéssel?

Figyelt kérdés
Ezzel a döntéssel lehetne csak igazán spórolni!! A közgazdászok csak ft-ban tudnak gondolkodni és nem Emberben.Az ember addig fontos,amíg szavaz.Nagyon könnyű azt mondani,hogy a közigazgatásban is be kellene vezetni ezt a fajta megszorítást. Ez az a réteg,akiknél "tervezhető" a bér és annak járukélai, De: tisztelt képviselők ! Arról én még nem hallottam,hogy a megszorításokat -bármely formában- saját juttatásaiknál kezdték volna tervezni.
2009. márc. 28. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magukat ne aggodj nem fogják sosem megszorintani, ezzek ilyenek, de még egy nép harag az lehet megszoritja ökett is.
2009. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

igen, tervezi a kormány

közigazgatásban bevezetni

négynapos munkarendet

természetesen fizetéscsökkentéssel

meg fog állni az élet a közig-ben

igy is lassan halad a kérelmek elbirálása

2009. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha náluk bevezetnék, nem lenne semmi, még kevesebbet dolgoznának, mint eddig, abból a sok fizetésből ha elvesznek egy keveset, meg sem érzi!

Nah de nálunk, átlagembereknél:

4 napos munkahét, kvázi a kevés pénzből még levonnak,

otthon ül a családapa, és malmozik 3 napot,

vagy! elvállal még egy 4 napos állást, és máris 8 napot dolgozik egy héten :S

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy rólunk csak még több bőrt húznak le, 24-ből 25 órát dolgozunk, csak magáért a létért! Ehelyett a parlamentiek... pff hagyjuk!

2009. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem rossz, másrészt viszont hülyeség. Most történetesen belegondoltam, hogy ha az iskolákba bevezetnék, akkor a tanév belenyúlna a nyári szünidőbe, ami főiskolákon így sincs, de az általános és középiskolás korosztálynak szüksége lenne arra a pihenésre 2 tanév között, nem beszélve a pedagógusokról, akiknek attól, hogy kicsöngetnek (plusz a szünidő is kevesebb, mint a diákoknak), még nem ér véget a munka így se... Az a pihenés kell ahhoz tanárnak és gyereknek egyaránt, hogy feltöltődjenek, és rendesen tudják végezni a dolgukat, és hogy a következő generáció is rendes tudással nőjön fel.
2009. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi'most a parlament volt a kérdés, mert ugye a megtakarításróllenne szó!!!!
2009. márc. 28. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
ha-ha-ha
2009. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy tervezik-e, de értelme nincs, a politikusok bérét enélkül is csökkenteni kéne.
2009. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem bevezetik a 4 napot,csak 120% fizetésemeléssel.
2009. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a minisztériumokban kezdik. Csak közben arról van szó, hogy az önkormányzatokon fog csattanni az ostor. Én is önkormányzatnál dolgozom, és elmondhatom, hogy a leépítésekre adtak támogatást, hát leépítettünk. papíron elbocsátották az embereket, bejelentkeztek a munkaügyibe, és a munkaügyi kiközvetítette őket az előző helyre. Még a szék sem változott. Csak a fizu lett kevesebb, és még örüljenek, hogy van munkájuk. Közben persze ugyanúgy állambácsi fizet. Csak a létbiztonság... Ráadásul ha bevezetik, mindenki aki még valamelyest értelmes, "le fog lépni" ha tud, és maradnak, akik sehova nem jók... Meg a nyugdíj mellett dolgozók, mert nekik jól jön a kis plusz. Ja, hogy a fiatalokkal mi lesz?

A másik, hogy a kistelepüléseken ellehetetlenülnek az önkormányzatok, holott néhány helyen az egyetlen foglalkoztató. Tehát a kistelepülésekről erősödik az eláramlás, néptelenedés. Maradnak: idősek és... képzetlenek, ahová két ok miatt megy a postás: nyugdíjt hordani - meg segélyt. Ne értse senki félre, nagyon sajnálom egyiket és másikat is. Csak éppen...

Harmadikként: mindig a középrétegről húznak le amit tudnak...

2009. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!