Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy Alapvető emberi jog legyen az internet?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 10. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Én egyet értek vele.
2011. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Kína ennek nem fog örülni.
2011. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
97%
Igen. Emlékszek, hogy nekünk sokáig nem volt netünk itthon és ez nagyon megnehezítette a dolgomat. Kezdtem a gimi elsőt és azért egy gimis diák már elég sűrűn használja a netet, nemcsak hülyeségekre. Én például itt olvasom a kötelezőket, facebookon közli az oszi az infókat, szóval akinek nincsen az eléggé nagy hátrányban van.
2011. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
néha olyan hülyeségeket írnak le pl népszava mol ügyben hogy jobb lenne elgondolkodnunk hogy szükségünk van e ehhez lehet jobb lenne korlátozni. pl úgy mint Koreában. ott csak pár hírt lehet olvasni és csak 1-2 weboldal jönne be.
2011. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
azt mondanám igen legyen, de szerintem most marhára nem ez lenne a legfontosabb.
2011. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez rendben van.

Gondolom egy alapinternetet fog kapni mindenki ingyen(?).

Vagy ha nem ingyen akkor mi lesz azokkal akiknek eddig se volt pénzük internetre...?

Viszont ha ingyen van akkor a költségeket valakinek be kell nyelni...az meg az állam lesz.

2011. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát gondolom, nyílik majd jósok netterem, de akkor majd ingyenesek lesznek, vagy mi?
2011. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Idézek a fenti cikkből:


„A Nemzetközi Távközlési Egyesület főtitkára, Dr. Hamadoun Toure, még ennek kapcsán a BBC-nek úgy nyilatkozott, hogy az államnak úgy kellene tekintenie az internetre, mint a közútra, vagy a vízhálózatra.“


Sokunk számára mára már elkerülhetetlen az internet használata és egyre többen és mind jobban rá leszünk utalva az internetre. Ilyen körülmények között jogos az az elvárás, hogy mindenki számára az internet hozzáférés az alapvető jogai között szerepeljen.

2011. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Érdekes elképzelés. De mégis, hogy szeretnék megvalósítani? Wifi lefedettség mindenütt? Minden lakásba kábelt húznak? Hiszen telefon/tv/egyéb vezeték nincs mindenütt, amin keresztül csatlakozni lehetne. Az "ingyenes internet" csak az internet elérést takarná, vagy ingyen kapna mindenki hozzá számítógépet, amin keresztül tud netezni? Hiszen hiába van elérés, ha nincs hozzá gép, így akinek nem telik számítógépre, az rögtön elesik az "alapvető joga" gyakorlásától. Szóval felvet azért pár kérdést.

És hogy egy kis demagógia is legyen: Biztos, ez most a legfontosabb, amibe iszonyú pénzeket lehet beleölni?

2011. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

Azt el kell felejteni, hogy "ingyen szolgáltatás", - mert aki azt állítja, hogy van ilyen, az hazudik, - ergo, nem kényszeríthetőek bele az emberek tömegese, hogy - akár áttételesen is - fizessenek valamiért, amire nincs pénzük, igényük, vagy nem értenek hozzá.

Akinek szüksége van arra, hogy a világhálót igénybe vegye, fizessen elő egy, a saját igényeihez igazodó - internetszolgáltatásra.


Az első mondatomhoz:

Úgy nem adnak semmit ingyen a szolgáltatók, hogy ne kellene valami mást igénybe venni - az "ingyenes" szolgálattal párhuzamosan.


Más!

Speciel azt sem üdvözöltem, hogy a bankrendszerbe kényszerítették az emberek millióit - úgy, hogy nem tartottak arra igény, - s mindezt "pénzkímélés" felkiáltással.

Köszönöm, - az én kontómra ne kíméljen semmit az állam, - a bankszámla vezetési díjat nem fizeti, de a fizetésemet sem adja a munkáltatóm készpénzben.

Miért is vagyok köteles a bankok profitját hizlalni - mások hülyesége miatt?

2011. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!