Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a feladata a titokminiszter...

Mi a feladata a titokminiszternek?

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy a régi titokminiszter fizetésének összegét nem árulják el. Nem is ez a lényeg, hanem, hogy létezik ilyen minisztérium? Soha nem hallottam róla. Valaki felvilágosítana, hogy mégis mi a jó francot csinálnak ott? Titkolóznak? Vagy mi?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 22. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter. ő felügyeli a nemzetbiztonsági hivatal és a többi ilyen izé munkáját.
2009. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ehhez kell miniszter? Hát megáll az eszem. Kész. Felügyelni a titkosszolgálatokat. Hát nem ők felügyelnek? Ez nem igaz. Na nem dühítem magam tovább ezen.

Köszi a választ!

2009. ápr. 22. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A titkosszolgálatokat tényleg felügyelni kell, mert ők az antidemokraták a demokráciában. Indokolt, hogy a felügyeletet miniszter (és az országgyűlés) lássa el.

Más ügy, hogy a vagyonügynökséghez átrakott volt miniszter fizetését nem árulják el: szerintem ez szabálytalan, ellentétes a társadalom információs jogával, a közérdekkel, a demokratikus gyakorlattal, stb. Jogos a felháborodásod, ne felejtsd el a választásokon.

2009. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre, nem kis iróniával: Gondoskodik róla, hogy legfeljebb két ember tudjon a titokról, bár a bölcs mondás szerint, "Amiről már két ember tud, az nem titok! Ezért nem kell csodálkozni azon, hogy az "Öszödi Beszéd" kiszivárgott, hiszen ott nem csak ketten voltak.
2009. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!