Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Azért tart itt az ország,...

Azért tart itt az ország, mert mindenki csak ígérget, de senki nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

Sok ember szerint ez a helyzet.

Itt mindenki csak ígérget, hogy változások kellenek Magyarországra, hogy EU-s színvonalú országot csináljunk, de senki nem tesz semmit.

És azt is hallottam, hogy külföldön nem pőróblkéma adózni, mert tudják az emberek, hogy a saját országuknak megy a pénz, a saját országukra fordítják, csak a magyarok nem szeretnek, és nem akarnak adót fizetni, ezért IS tart itt az ország.

Ha meg igen, azt lehurrogják, mert megint csak a népet szívatják.


Ez egy örök folyamat? 10-20 év múlva is ezek a gondok lesznek?


Senki nem fog tenni semmit, ha igen, akkor meg mekkora szemét lesz, mert megint csak rossz lesz a népnek?

Sokak szerint a politikusok miatt van itt az ország, ahol. Mások szerint meg as nép felfogásán kéne változtatni, csak azt nem lehet.

Ki az igazi hibás?


2011. okt. 27. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

"És azt is hallottam, hogy külföldön nem pőróblkéma adózni, mert tudják az emberek, hogy a saját országuknak megy a pénz, a saját országukra fordítják, csak a magyarok nem szeretnek, és nem akarnak adót fizetni, ezért IS tart itt az ország. "

Ebben az országban soha nem oda megy a pénz, ahová fizeti az ember,hanem honatyáink zsebébe. "jóllakni"nem tudnak, ezért akármennyi adót kivethetnek, és te akármennyit befizethetsz, soha nem lesz jobb, amíg éhesek :(

Nézd meg. Fizetsz a városnak. A városvezetők egy hónapba kétszer, háromszor is kaptak milliós jutalmakat. A BAMA-n utána lehet nézni a számoknak ha érdekel valakit. Pécsett volt ilyen cirkusz legutóbb, legalábbis amiről én tudok.

Tehát összesen milliárdos nagyságrendű pénzek mennek jutalomra, a gyerekek meg megfagynak az iskolába.

Mondván sajnáljuk, nincs rá pénz! Honnan tudnánk pótolni? Vessünk ki újabb adókat.

Na ezért nem fizetnek szívesen a Magyarok, no és ezért tart itt az ország ahol.

Csak mi birka módon tűrünk, és sírva vigadunk :(

Sokszor már úgy érzem, hogy nem az ország, és az ország vezetői szánalmasak, hanem MI birka nép :(

2011. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen. Mindkét fél a hibás vagy maga politikai párt.


Tudtommal senki sem kérte az államot, hogy vegyen fel egy csomó hitelt.A bevételeket SAJÁT HASZNUKRA fordítják és nem az ország országéra. Persze, hogy nem adóznak sokan, ha valaki pl 300 km-re lakik Pesttől, de ő is fizet a sárga metró építéséért (na még a sárga metró ára is megér egy misét).


Ha lesz egy normális kormány, aki a berakott pénzt oda rakja ahol a helye van és nem romáknak adja, majd akkor lehet szidni a magyart, hogy nem adózik.

2011. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

""Sok ember szerint ez a helyzet.

Itt mindenki csak ígérget, hogy változások kellenek Magyarországra, hogy EU-s színvonalú országot csináljunk, de senki nem tesz semmit.


Amíg a gazdasáági szerkezetünk ennyire sz@r, és összeszerelő rabszolga munkák adják az exportunk 59% át, amiből alig jut a költségvetésbe. És ennek ellenére a magyar adókból pontosan a magyar kkv k nem kapnak támogatást. Amíg ebből fakadóan mincs profit bevételünk, mert alacsony hozzáadott értékkel dolgoztatnak és a lényeg hogy a bérek alacsonyak "versenyképesek" legyenek, addig nem is lesz változás!


""És azt is hallottam, hogy külföldön nem pőróblkéma adózni, mert tudják az emberek, hogy a saját országuknak megy a pénz, a saját országukra fordítják, csak a magyarok nem szeretnek, és nem akarnak adót fizetni, ezért IS tart itt az ország.


De külföldön van is miből adózni!

Talán itt kellene elkezdeni tapogatózni!


"Ha meg igen, azt lehurrogják, mert megint csak a népet szívatják.


Hogy fordítják az országra?

Ahogy a Kecskeméti Merci esetében?

180milliárd támogatás 2500 munkahelyért, 10 év adó mentesség és minden alkatrész Németországból jön, az az nincsenek beszálítók. Oszd már el hogy mennyibe kerűl 1 munkahely. Hogy mire az úthálózatunk stb megépűlt mennyi is az a 180milliárd? És ha a magyar nemzetgazdaság fejlesztésére költenék mennyivel előnyösebb lehetne?



"Ez egy örök folyamat? 10-20 év múlva is ezek a gondok lesznek?


Sajnos nem.

Mivel ezen a fals úton haladunk már 21 éve, és minden "elfogyott az ország alól" nincs legfeljebb csak 1-2 évünk és jön a visszavonhatatlan és még az IMF el sem elkerűlhető csőd!


""Senki nem fog tenni semmit, ha igen, akkor meg mekkora szemét lesz, mert megint csak rossz lesz a népnek?


Mit kellene tenni szerinted?

Amit kellene, hogy ne a külföld alakítsa a magyar gazdaságot, hanem a saját számunkra kedvező irnyokat fejlesszük az adott lenne, csak a politikusainknak nincs belőle haszna, ezért nem ezt tartják megfelelőnek.


""Sokak szerint a politikusok miatt van itt az ország, ahol. Mások szerint meg as nép felfogásán kéne változtatni, csak azt nem lehet.

Ki az igazi hibás?


A nép felfogása?

És miben hibás a nép?

Mit tehet az ember?

Mi jó abban az embereknek hogy nincs jövedelmük?

Mijó abban hogy a multiknak szórnak el milliárdokat néhány munkahelyért?

2011. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az adózási kedvről csak annyit, hogy mindenki tudja, hogy Magyarországon aránytalanul kevés ember fizet aránytalanul magas adót. Aki dolgozik, annak a fizetése felét elveszik. eközben mások nem dolgoznak, mégis segély, családi pótlék, mit tudom én milyen jogcímen szinte ugyanannyi pénzt kapnak, mint az, aki dolgozik.

Na, meg a pénz jó részét ellopták a politikusok.

Ezért mindenki ott csal adót, ahol tud.

Én szívesen adóznék, ha:

-arányos lenne

-látnám, hogy arra fordítják, amire kell.

Ennyi.

2011. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te szeretsz adót fizetni?

A helyett hogy romantízálod a többi országot, akkor viselkedjél úgy ahogy gondolod most "normális"..


Mondom neked, hogy külföldön se szeretnek adót fizetni, föleg nem görögországban. Azt is mondom hogy MINDENHÒL adópénz kerül valakinek a zsebébe...


Vegyük német országott példaként, szét lett bombázva a második világháború alatt, de aztán kaptak támogatást (marshall segítség) amcsiktól hogy feltudják építeni a nyugati részt. Aztán nézd azt hogy míg nekünk van 10 millió nekik van majdnem 82 millió ember.

2011. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy ki szabja meg, hogy hol tartson egy ország? Kihez, mihez kell viszonyulnunk? Mi a fenének kell annyi féle szar élelmiszernek mondott dolgot egyáltalán eltűrni az áruházak polcain? Mi a francnak kell 1-3 évente biztatni az autósokat, hogy akár hitellel is, de cserélje le a kocsiját újra?! /nem mellékesen az alapanyaguk egyre gyengébb minőségű/ Mi a francnak kell nekünk eu-s szabályokhoz, normákhoz alkalmazkodnunk, azokat betartanunk, holott azok a hazánkfiai, lányai, akik kinn dolgoznak, tanulnak, látják és tapasztalják a kinti életet, csak arról számolnak be, hogy amit velünk be akarnak tartatni, az mintha nem is vonatkozna az nyugati eu-s országokra. Legyen az ÁNTSZ-es, mezőgazdasági vagy betegellátási terület, stb! Csak a spektrum néhány olyan sorozatát kell megnézni, ahol láthatóvá válnak ezek az egyértelmű visszásságok. Egyszerűen azt kellene tenni az országnak és a politikusoknak, ami jó az itt élő emberek testi-lelki-szellemi fejlődésének. Az anyagi részt azért nem említem, mert Rockefellert is anya szülte. Hiába lett gazdag, de őt is a kukacok fogják felzabálni! A pénz nem minden, de jó ha van! Szerintem sok gazdag ember él társas magányban, mert k...ra félti az életét és a pénzét. Akkor inkább beérem kevesebbel, de biztonságban!
2011. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"És azt is hallottam, hogy külföldön nem pőróblkéma adózni, mert tudják az emberek, hogy a saját országuknak megy a pénz, a saját országukra fordítják, csak a magyarok nem szeretnek, és nem akarnak adót fizetni, ezért IS tart itt az ország."



Hadd javítsalak ki, magyarországon a kínaiak nem adóznak, csak csalnak ezerrel, szedik a pénzt, kihasználják a magyarokat, jönnek ide szaporodni, lenéznek minden más népességet (titkolják, de nem értem mért nem ébred fel magyarország), jönnek hogy elnyomjanak minket, lassan már többen is vannak mint mi (MO-n belül) és a vicc az, hogy ha te kimész külföldre, ott nem leszel gazdag, ők meg kijönnek és azok lesznek... (amúgy a világ összes országában már szaporodnak)

2014. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!