Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A KDNP banda megszüntette a...

A KDNP banda megszüntette a Nagy Imre Díjat. Vajon evvel a tettükkel el tudják-e feledtetni az 56-os Forradalom hőseinek és mártírjainak emlékét?

Figyelt kérdés

2011. nov. 25. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagy Imre nem volt hős. Több Kelet-Európai (ahogy akkor nevezték ezt a területet is) diktátorral szövetkezve részlegesen kiakarta vonni magát és az országot a szovjetek alól, és a saját diktatúrájává alakítani. Ha ez sikerül neki ahogy tervezte, most ő a Ceausescu-val lenne egy napon emlegetve, és még a mainál is kevésbé rózsás lenne a magyar helyzet. Ez szomorú de igaz.

Nehéz itthon hősöket találni a vezetők közt. Az olyan Hazaárulókból mint Kossuth és N.I. azért ne csináljunk hőst, mert nagy a szűkség!

2011. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Lassan minden és mindenki a helyére kerül.KDNP banda" megjelölés hiven tükrözi a beiro elvakult ságát,és idös korra jellemzö revans vágyat.Sosom jöttök vissza!
2011. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1956 = 1989 , azaz kapitalista ellenforradalom...
2011. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1956 óta kommunisták és részben szocdemek csinálták, elhanyagolható (a) más erőkhöz tartózás. Bár igaz az egyház pártolta őket és ők is azt. Hazafias népfrontban például több magas rangú egyházfő is részt vett még akkor tájt.

1956-ban semmilyen kapitalista ígéret nem volt, max. néhány vak ezt nem vette észre.

2011. nov. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De az igaz hogy éppen keresztény főleg katolikus restaurációs törekvések igen erősek voltak még 1956-ban. Az emberek nagy többsége akkor még hívő sőt templomba járni akarok római katolikus keresztény volt ebben az országban. A +33 évnek egy haszna volt, hogy ez már nincs így. ;)
2011. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legfeljebb papíron és megfelelés vágyból.
2011. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekes hogy miért pont a KDNP szüntette meg a Nagy Imre Díjat. Miért? Az alapítókkal volt baja? Vagy saját keresztény hősük félre értelmezésével? Mert egy biztos, hogy max. keresztény szemszögből hős Nagy Imre.
2011. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem voltam sosem KISZ vagy MSZMP tagja,ma is hívő romai katolikus vagyok.Sajnos a KDNP pártban sokan vannak akik se nem katolikusok ,se nem demokraták,ez kítűnik abból amit eddig cselekedtek a pártjukban.A keresztény nevet felvették pártjukban ,de attól még nem lettek azzá.Példa erre "Gott mit Uns" Hittlerista jelszó,amiről később kiderült hogy Isten mégsem volt velük.
2011. nov. 26. 16:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagy Imre diktátor? Kossuth hazaáruló? Nem vagyok egy érzékeny típus, és nem vagyok nemzeti érzelmű...de az ilyen kijelentéseket büntetni kéne, úgy érzem. Ez már túl megy minden határon.
2011. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem akkor te nem szereted a történész többségét.

Alap mondat egyetem első félévében a történelem szakokon. Felejtsenek el mindent amit eddig iskolában történelem címén tanultak, annak semmi köze a valósághoz mindössze nemzeti öntudatra való nevelés!

Petőfi nem mondta el a nemzeti dalt a Múzeum lépcsőn.

Ja és még egy irodalom szakon meg lehet tanulni, hogy Petőfi nem hazafi volt hanem karrier költő. Az szinte összes versét vissza dátumozta. Ezt amúgy jól lehet látni abból, hogy a megírás sorrendjében is meg vannak, és ott áthúzva sokszor a régi és a későbbi dátum is. Rengetek 1848-as Márciusi verset 1849-ben írt hadi íratnak szánt más minőségű és vízjelű papira.

2011. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!