Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy fegyveres banda rámtáma...

Ha egy fegyveres banda rámtámad és én szerszámmal egy-kettőt súlyosan megsebesítek, akkor engem, hogy büntetnek?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha jön egy 10 fős banda fegyverekkel (kés, vipera, sokkoló, boxer), én pedig egyedül vagyok és nem tudok elfutni, de van egy szerszám a kezeben amivel dolgoztam (pl.: ásó mert ástam, fejsze mert fát hasogattam vagy egy kalapács mert szögeltem), és ezzel a szerszámmal súlyos testi sértést okoztam 1-2 támadómnak, de persze vannak rajtam is sérülések, mert mivel túlerőben vannak, valószínűleg én járok rosszabbul. Engem ilyenkor, hogy és miért büntetnek? (csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést)
2011. febr. 1. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de amilyen idióták a magyar törvények, biztos, hogy téged is büntetnének, meg húznák az ügyet igen sokáig. Sajnos.
2011. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mostmár nem.


Önvédelemből "azonos szintű" erőszakot alkalmazhatsz.


Tehát ha rád támad valami késsel, és te eltöröd a karját, akkor az önvédelem. Viszont ha agyonvered, akkor már lecsuknak érte.


Persze, állapítsd meg, hogy életveszélyben voltál-e... Neked van rá másfél perced, az ügyvédnek meg fél éve...

2011. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lelőnek ásósto(h)l.
2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálat megállapítja, hogy a helyzeted indokolta -e az általad alkalmazott védekezési mód szükségességét. Innentől gyakorlatilag nekik kell azt bizonyítaniuk, hogy te nem voltál önvédelmi helyzetben, és úgy okoztad a sérüléseket. Ezért jók a maradandó, látható sérülést nem okozó könnygáz alapú önvédelmi eszközök(spray, revolver), mert időt nyernek neked, hogy elmenekülhess, de nem kell megvárni a zsarukat, hogy utána téged vizsgáljanak hónapokig, és közben az elkövetőknek kiadják a nevedet, címedet.
2011. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ilyen helyzetben lennék, hogy engem 5-6 cigó tényleg meg akar késelni, akkor tuti, hogy berántanám a Stihl-t (aztán max gázon darálnám őket) vagy szívlapáttal addig ütném őket amíg mozognak. Inkább én nyírom ki őket, mint, hogy ők engem. Mégis mit csinájak ilyenkor, udvariasan kérjem meg őket szépen?
2011. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2011. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hmm,én is ezt tenném,de sajnos nem érnék el vele semmit,a szar jogrendszer úgy is jobban védi őket,volt egy jó film is erről,törvénytisztelő polgár a címe asszem,tudom h egy hollywoodi alkotás,de ilyen témát feszeget
2011. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha a támadóid nem a naptól barnultak le, akkor semmi esélyed, se velük, se az "igazságszolgáltatással" szemben...
2011. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!