Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed az Orbán...

Mi a véleményed az Orbán kormány eddigi tevékenységéről?

Figyelt kérdés

Milyen pozitív változásokat vélsz felfedezni? Mi az ami kifejezetten szúrja a szemed vagy amivel nem értesz egyet?

Bármivel kapcsolatban írhattok véleményt.


2011. dec. 18. 18:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

"Mi a véleményed az Orbán kormány eddigi tevékenységéről?"


viccesen borzalmas



"Milyen pozitív változásokat vélsz felfedezni? "


sajnos semmilyet, még annyit sem, amennyi minimálisan elvárható lett volna (előző garnitúra flelősségrevonása)


"Mi az ami kifejezetten szúrja a szemed vagy amivel nem értesz egyet? "


a kivagyiság, a nagyképű, szegényeket lenéző attitüd.

Az, hogy Matolcsy még mindig gazd.miniszter...

az, hogy azt hirdetik magukról, hogy ők sohasem hazudtak (persze ez nem meglepő)

az, hogy hülyének nézik az állampolgárokat (sajnos van rá alapjuk :( )

2011. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Továbbá az, hogy egyre jobban erőltetik az állami beleszólást az emberek életébe.

A konzervatív képmutató viselkedés.

A maradiság.

2011. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ami legjobban szúrja a szemem, hogy 3 000 milliárd forintnak lába kélt. Mondván, hogy csökkentsük vele az államadósságot, mindemellett még nőtt is. Mi a garancia, hogy 20-30 év múlva lesz nyugdíjunk? Na ezt magyarázza ki Matolcsy! A gazdaságpolitikája a kukába való, de még mindig ott van a helyén.
2011. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

"Eddig azt nem tudtuk, mi lesz jövőre, most azt se, mi lesz a jövő héten."


Változást azt tapasztaltunk, egyre rosszabb az életszínvonal, sorra zár be minden, még a kocsmák!!! és a turkálók is!

Egyre több csekket tolunk el későbbre.

Ilyen szegényes karácsonyunk nem volt még. A vicces az, hogy most mentem vissza dolgozni. Mi lett volna, ha nem?!


Ami szúrja a szemem... Soroljam?

Egyik nap mond valamit, másnap letagadja, harmadik nap azt is letagadják, hogy szóba került, negyedik nap talán, hétvégén tele van vele minden hírportál, hogy bevezették/megszavazták/megcsinálták.

Lásd: 14 hónapra kölcsönvesszük a manyup befizetéseket.


Zavar az a pofátlanság, hogy amivel kampányoltak, annak pont az ellenkezőjét teszik. Nyugdíjak megőrzése, életszínvonal növelése, ne kelljen ennyi rezsit fizetni, munkahelyteremtés, gazdasági növekedés, a közbiztonság megteremtése, a büntethetőséig korhatár csökkentése.


Ha úgy vesszük, az adócsökkentés megvolt, azt végül is nem mondták, hogy kinek lesz.


Nem zavar, de nagyon nagy baj lesz: teljesen elmarták az IMF-t. Csak az a gond, hogy előtte lehívták az utolsó hitel részletet, hogy olajrészvényeket vegyenek. Azokat, amiket még ők adtak el...

Most meg pattognak, amikor vissza kéne fizetni.

Mivel a családok már nem fognak tudni annyit befizetni, hogy egyesbe hozzák az államháztartást, hitelt nem fogunk kapni, nagyon komoly gondok lesznek.

2011. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
100 %-ig egyetértek az előzőekkel. Nekem az szúrja a leginkább a szememet, hogy Orbán kiépített itt egy egyszemélyi diktatúrát annak minden hátrányával együtt. Gyakorlatilag egy ember személyisége, mániái, beteges felfogása határoz meg mindent ebben az országban, és ami tragikus, hogy nincs semmiféle kontroll vagy visszajelzés. Ilyenkor aztán törvényszerűen születnek egyre-másra a valóságtól elrugaszkodott abszurd döntések, intézkedések, amik végül összességükben történelmi katasztrófába döntik az országot.
2011. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%

Az a véleményem, hogy a világtörténelem legdurvább gazdasági vihara készülődik és isteni szerencsénk, hogy olyan ember áll ebben a pillanatban az ország élén, amely a nemzetközi tőkeáramlatok között kis eséllyel de végig tudja vezetni az ország hajóját.

Csodálom, hogy nem váltották le egy bankárra. Föltolhatnák 350-400 köré az euró árfolyamot, most csak 320-ig tolták, hogy a befolyást növeljék, de az eszközök szinte korlátlanok. Berlusconit 20 év kormányzás után secperc alatt leváltották. Ugyanis a demokrácia csak addig jó, amíg azokat választják az emberek, akiket a nagytőke az irányítása alatt álló sajtó által kijelöl. Papandreunak, abban a pillanatban mennie kellett, amikor azt mondta, hogy nem fizetnek tovább és erről megkérdezné az ország lakosságát.

2011. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Semmilyen hatással nem volt a családunk életére a változás, egyedül a felsőoktatás szétbarmolásának terve nem tetszik.
2011. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
És miből gondolod, hogy Orbánt nem tolják félre? Ő örökké hepciáskodhat? Nem hiszem.
2011. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

"A befektetők kollektív döntést hoztak arra vonatkozóan, hogy nem szeretnék Berlusconit a harmadik legnagyobb európai hatalom élén látni, ami kritikus magasságba repítette Olaszország hitelkamatait. A hét végére, nemcsak Berlusconinak fellegzett be, hanem a demokratikus választás lehetőségének is. A piacok döntöttek, mégpedig úgy döntöttek, hogy nincs szükség választókra. „Az országnak reformokra nem választásokra van szüksége,” mondta Herman van Rompuy, az Európai Bizottság elnöke pénteki római látogatása során,” írja Stephen Faris a Times-ban.

A Berlusconit leváltó volt EU biztos Mario Monti a tökéletes globalista beépített ember mintaképe. A Goldman Sachs tanácsadója, a David Rockefeller féle Trilaterális Bizottság európai ágának elnöke és a Bilderberg csoport prominens tagja. Az elit biztosan számíthat rá a puccs következő lépése során, melynek lényege a hatalom további összpontosítása lesz azokban a kezekben, melyek a válságot előidézték.

Ehhez hasonlóan, napokkal azután, hogy George Papandreou, görög miniszterelnök kihirdette a népszavazást, kiadták útját, hogy helyét átvehesse az Európai Központi Bank volt alelnöke, a Harvard Egyetem professzora és a bostoni Fed korábbi vezető közgazdásza, Lucas Papademos.

Papademos és Monti pontosan azért kerültek választás nélkül pozícióikba, hogy főnökeiken kívül senkinek ne tartozzanak közvetlen számadással."

Mi Magyarország Olaszországhoz képest? Ne legyenek illúzióink, szerencsén, hogy a devizahitelesek adósságainak behajthatóságának veszélyét érezve a bankvilág nem vette át az ország felett a hatalmat. A folyamatot mindenesetre elindították minden eszközzel, tényleg egy hajszálra voltunk tőle, és akkor az egymillió devizaadósnak nem lenne kegyelem.

A banki hitelek működésének rejtelmeiről pedig itt egy igen jó oktatófilm: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8-yRN..

2011. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%
Hú b@szd meg!
2011. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!