Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van aki már megbánta hogy...

Van aki már megbánta hogy akkor a Fideszre szavazott?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kérdezd, van e aki még nem bánta meg.
2012. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Én nem bántam meg és nem is fogom.
2012. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem bántam meg, mert nem volt más megoldás, a nem szavazás meg nem jöhet szóba.

De a köv. választásokon komoly gondban leszek, az biztos.

2012. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki többet kap az egykulcsos adó miatt,az biztosan nem. A többiek igen.
2012. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
De lett volna, valami kis pártra szavazni, hogy egy párt se tudjon visszaélni 2/3-os többséggel.
2012. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom, ez nekem szólt. Mszp-re sosem szavaznék, az szdsz-re sem, de amúgy is annyi nekik, ahogy az mdf-nek is. Az lmp nevetséges. Maradt a jobbik... szerinted?
2012. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Én a Jobbikra szavaztam legutóbb, de jó esélye van, hogy 2014-ben ismét a Fideszre szavazok. Hogy miért? Mert olyan nemzetközi támadásoknak vannak kitéve, amit valljuk be, férfiasan állnak és ezzel kivívták elismerésemet.

Az Új Szdsz és a Maszop vergődése meg csak tesz erre egy lapáttal.

A Fidesz legalább ért a gazdasághoz, és azt gondolom, hogy kitartásuk révén ilyen ellenséges nemzetközi és pénzügyi környezetben is boldogulni fognak, és előrébb viszik majd az ország ügyét. Az egykulcsos adóval egyetértek. Nem azért, mert igazságos (mert nem az), hanem azért, mert ez válhat a gazdaság motorjává. Ezután senki nem érdekelt abban, hogyha nagyobb fizetést kap, akkor inkább kevesebbet dolgozzon, mert jaj, nehogy átessen egy magasabb adósávba. Illetve a minimálbérre saját magukat bejelentő vállalkozóknak is hozzá kell járulni valamennyivel a közteherviseléshez, nemcsak a bérből és fizetésből élőknek. Valamint sok cég inkább szlovákiába ment, és ott teremtett munkahelyeket, mert ott 20%-os egykulcsos adó van, ezután nyugodtan jöhetnek Magyarországra, mert ez egy jó üzlet lehet nekik is, ezáltal pedig hosszú távon Magyarországon jöhetnek létre új munkahelyek.


Vannak dolgok, amik miatt nem komálom őket. Ilyen például az, hogy már megint megúszták a komcsik a balhét. Nemcsak 56-ét, de most 2006-ét is. Ez mocskosul nem tetszik! Továbbá nem tetszik, hogy még most is túl kesztyűs kézzel bánnak a bűnözőkkel. Jó, a ballibis nemzetáruló oldaltól jobbak, de ez még kevés.


Azt látva viszont, hogy a Fidesz mit kap a nemzetközi porondon, azt kell, hogy gondoljam, hogy sajnos ha a Jobbik lenne hatalmon, mégha mindent jól is csinálnának, akkoris egy totális kereskedelmi embargóval becsődöltetnék az országot a tudjukkik, és még lehet, a média kitalálná, hogy itt irtják a zsidókat, aztán még Amerika is megbombázna minket.

Szóval talán mégiscsak jobb, hogy a Fidesz van és nem a Jobbik. De tudja a fene, van még időm, hogy eldöntsem a kettő közül melyikre szavazok majd 2014-ben. :)

2012. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Le akarod fagyasztani az oldalt? Szerintem vannak annyian, akik megbánták, hogy ez az oldal simán lefagyjon.
2012. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

2010-ben nem igen volt más választásom. Az MSZP-SZDSZ páros akkor rontotta el az egészet. A Jobbik túl szélsőséges volt nekem. Maradt a Fidesz, amiről el is hittem, hogy egy mérsékelt, jobboldali, konzervatív párt, ami képes kivezetni az országot a bajból. Persze ma már nem szavaznék rá, de akkor ez tűnt az egyetlen értelmes választásnak. Orbán nem igyekezett hangoztatni, hogy adóemelés lesz, hogy a bűnözés romlani fog, hogy az államadósság nőni fog, sőt ennek az ellenkezőjét ígérte. És akkor el is hittem nekik.

De nem szabad a szavazókat szidni azért, mert a kormány átverte őket. Ez egyetlen ember felelőssége, Orbán Viktoré.

Persze, már bánom, hogy rászavaztam, de utólag könnyű okosnak lenni. Viszont nem hibáztatom magam emiatt, nem láthattam előre az elmúlt másfél évet.

Legközelebb már nem szavazok rá, de hogy kire is szavazzak még? Hát ez az igazán nehéz kérdés.

2012. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gimibe jártam a töri tanárunk egy órát szánt erre. Kb. 14 éve mondta már, hogy nem csak 2 párt van, ha látjuk, hogy ennyire egyoldalú lesz az eredmény, nyugodtan lehet kisebb pártokra szavazni, mert lehet Kormányon nem jó döntés lenne, viszont ellenzékbe jó lehet.
2012. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!