Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek, hogy...

Deák L. kérdése:

Mi a véleményetek, hogy legyen-e Magyarország Alkotmányos Monarchia?

Figyelt kérdés
Mert egy normális vezetővel többet érünk el mint több száz ígérgetővel! Nézzétek csak meg Norvégiát, Svédországot, ahol királyság van, és nyugodtan élnek, meg sem érintette a válság őket!
2012. jan. 10. 12:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%

A királynak semmi olyan joga nincs amivel lényegesen beleszólhat a parlament munkájába. Abszolút protokolláris jellegű feladatai vannak.


Ezen kívűl


1. Nincs dinasztia akit trónra lehetne ültetni. Az ország többsége nem is akarná ezt az átalakulást.


2. Ez nem úgy megy, hogy valakit trónra ültetsz kedden és szerdán már minden olyan mint a svédeknél.


2. Biztos arra van most szükségünk, hogy az állam több milliárdal finanszírozza az uralkodói pompát??

2012. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak az számít, hogy mi mit akarunk, hanem hogy mi reális. És a kérdés továbbra is adott: ha valamirevaló min. elnökünk nincs, honnan lenne valamirevaló királyunk? Félre ne érts, én nem a királyság ellen vagyok, mint állami berendezkedés.
2012. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Tehát igazából az a bajod hogy szerinted nincs megfelelő jelölt a trónra? Ezzel én is egyetértek, de egy olyan királynak, amire én gondolok több joga lenne, mint egy jelképesnek, mert igaz, hogy azzal nem mennénk semmire. Az is tény, hogy nem egyik pillanatról a másikra lenne felrázva ez az ország, de jómagam nyugodtabban feküdnék le és kelnék fel, ha tudom, hogy nem csak ígéretekből élnének azok akik a Parlamentben ücsörögnek.
2012. jan. 10. 12:58
 14/28 anonim ***** válasza:
Akkor szószerinti királyságra gondolsz parlament nélkül. Kösz nem. És igen. Ki ülne a trónra?? Ki választaná ki? Miért is lenne rá szükségünk?
2012. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Madárkám!

Nem szabad a lakosságot kihagyni a politikából, de többet érünk el egy normálissal, mint azzal a sok bohóccal aki bent van. Az idő előbb-utóbb kialakítja ki az aki alkalmas lenne a magyar trónra.

2012. jan. 10. 13:06
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Az idő nagyon jól kialakította a min. elnökeinket is.
2012. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem érnék el vele többet. Nem tudom miért gondolod. A kérdésre pedig még mindig nem válaszoltál. Szerintem nem is tudod a választ. Ez nem úgy megy, hogy majd ki kisérletezik ki a legjobb a trónra. Hol élsz te?? Nézz már szét magad körül. Szerinted erre lenne, idő, pénz és türelem?? Nem erre van szüksége az országnak, hanem normális politikusokra és nem autista választókra, mert nagyjából most ez a helyzet.


Nem kell királyság. Normális politikai kultúra kellene.

2012. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Shai-Hulud ***** válasza:

Én igazán nem értelek titeket, hiszen már VAN királyunk:

[link]


Nem vagyunk mi olyan szegények ám!

Vagy ahogy Hofi mondta egykor: Fussa! Vagy ..csa!


:-DD Pedro

2012. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én bonyolítanám egy picit. Egy reprezentatív monarchia senkinek sem jó.

Nem jó a "népnek" , mert csak azt látja természetesen, hogy feleslegesen kidobunk az ablakon 500 millió forintot és nem csinál semmit, mert nincs hatalma.

De nem jó az uralkodónak sem, mert saját magát járatja le, ami így nem helyes, inkább a monarchiát járatja le. Nézd Spanyolországot, ahol hiába van egy katolikus uralkodó (és ha valahol akkor Sp.o-ban ennek nagy hagyománya van) mégis engedélyezett az abortusz, sőt az egyneműek házassága! Nem is tud mit tenni. Az ilyen monarchia vicc, semmi szükség nincs rá.

Viszont egy olyan monarchiára, ahol az uralkodónak tényleges hatalma van(uralkodik, nem csak állandó bábszínházként és panoptikumként "üzemel"), és aki pártok/ideológiák felett és azokon kívül áll van értelme és aki nyitott szemmel jár, az tudja, hogy jövője is van.

Pontosabban, a jövő az egyeduralkodóké lesz megint, a kérdés az lesz majd csak, hogy ezek zsarnokok (türannoszok) , vagy monarchák lesznek, nagy az esély sajnos, hogy Magyarországon az előbbi... Azért, mert az egyetlen értelmes lehetőséget a Habsburg-Lotharingiai dinasztia visszatérését a közvélemény elutasítaná akkor is, ha a királysággal szimpatizál.

Ma már egy szabad királyválasztás elképzelhetetlen, a "nemzeti király" meg hülyeség, 500 éve is az volt. Hogyan zajlana egyáltalán egy királyválasztás, vagy csak a 386 parlamenti képviselő kétharmados beleegyezésével meghívnák a trónra a még élő Bonaparték egyikét?

Az egyik válaszoló azt írta, hogy a királyra azért nincs szükség, mert élete végéig uralkodik, és ha éppen bolond, vagy zsarnokoskodó, akkor lehetetlen leváltani, tehát megszívtuk. Nézzen egy picit utána a történelemkönyvekben. Ilyeneket nézzen meg pl. hogy Caligula császár, II. Frigyes, vagy V. Ferdinánd... Ráadásul a legnagyobb előnye egy királynak éppen az, hogy haláláig uralkodik.

2012. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Nincs dinasztia akit trónra lehetne ültetni. Az ország többsége nem is akarná ezt az átalakulást. "


Már hogyne lenne! És az egész baloldal királyként gondol rá. Családja van, nem is kicsi, meg lehetne találni a trónörököst is :D

2012. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!