Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan lehet spekulációs...

Hogyan lehet spekulációs támadást intézni egy ország ellen?

Figyelt kérdés
És mi lenne ennek a következménye?
2012. febr. 8. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Erre csak nemzetközi pénzügyi maffiaszervezet képes. Elsősorban azok az országok veszélyeztetettek, melyeknek komoly adósságuk van. Fontos elv, hogy az adott ország nemzeti bankja "független" legyen az ország kormányától és a nemzetközi pénzügyi bűnszervezet kezében legyen. Az alapkamatnak a pillanatnyi érdek szerinti rángathatósága a legfőbb alapja az egésznek. Továbbá fontos, hogy ezeknek a bankárbűnözőknek a zsebében legyenek a jelentősebb országok polikusai (mintahogy ez is így van). A nemzetközi hitelminősítők megintcsak úgy minősítenek, ahogy azt ők megszabják. Ezek birtokában egyáltalán nem bonyolult ilyen támadást zúdítani egy adósságcsapdában senyvedő kisebb ország ellen, ha az megpróbál ellenállni, és kievickélni lehetetlen helyzetéből.
2012. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Ebcsont ostobaságokat ír. Ez csak egy összeesküvés elmélet,ami nem igaz. Csak az hiszi el,aki sem a gazdaságpolitikához sem a monetáris politikához nem ért!

A Jegybankoknak azért kell a kormánytól függetleneknek lenni.,hogy ellensúlyozni tudják az esetleges rossz kormánydöntéseket.

Nem utasítja senki őket. AS kamatpolitikát mindig az aktuális gazdasági helyzet függvényében alakítják.

A kérdésre: Spekulációs támadás,ha valaki vagy egy csoport felvásárolja az állam által kibocsátott kötvényeket,majd egyszerre nagy mennyiséget dob piacra. Ezzel a tranzakcióval a kötvények ára jelentősen csökken.

Ha csökken az értékük,akkor még többen akarják eladni a kötvényeket. Ez inflációt is eredményezhet.

2012. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem az ország ellen intézik, hanem valamelyik eszköze ellen, és azért, hogy árfolyamnyereségre tegyenek szert. Ez lehet kötvény, deviza, stb.


Azt ne felejtsd el, hogy az ilyen "támadások" definíció szerint csak rövid távon működhetnek, hiszen a piac viszonylag gyorsan korrigál.


Ami az elmúlt hónapokban zajlott például a Forint árfolyamával nem spekulatív ügylet volt, sokkal inkább reakció a rossz gazdaságpolitikára.

2012. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Sohasem hittem összeesküvés elméletekben. Annak hiszek amit látok, tapasztalok. Aki a közelmúlt eseményeinek a tükrében is kitalációnak tartja, hogy egy bizonyos pénzügyi kör markában a nyugati világ, az a legjobb esetben is idealista.

A Magyar Nemzeti Bank nem magyar, nem nemzeti és nem bank. Független meg sohasem volt, és sohasem lehet. Valakiktől mindig függ minden. Ugyanígy független sajtó sem létezett soha. Olyan, hogy kormánytól független, nemzettől független, olyan létezhet, de olyan, hogy minden szervezettől független, olyan nincs.


Kicsit sem volt feltűnő, hogy az összes európai liberális lap "egymástól függetlenül" indított támadást a magyar kormány ellen antiszemitizmus, diktatúra, meg ilyen címszakkal. Ugyanmár. Azt nézhetik hülyének csak aki hagyja. :)

2012. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Ó, hát természetesen ilyen nem lehetséges, ez csak összeesküvés-elmélet. Soros angliai vagy malajziai ténykedése sem létezik, csak kitalálták :)))


Meg a SocGen decemberi-januári beégése a forinttal is csak összeesküvéselmélet :)))


[link]


[link]

2012. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

12:02


"A Jegybankoknak azért kell a kormánytól függetleneknek lenni.,hogy ellensúlyozni tudják az esetleges rossz kormánydöntéseket."


ROSSZ döntés? Ki szerint rossz? Kinek rossz? Milyen érdek szerint nézve rossz?


Ja, értem, ezt majd ők eldöntik.

2012. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

12:06


"Azt ne felejtsd el, hogy az ilyen "támadások" definíció szerint csak rövid távon működhetnek, hiszen a piac viszonylag gyorsan korrigál."


Igen, ezért is érthetetlen az überhozzáértő, szuperkompetens société générale-os spekulánsok hetekig folytatott, sajtókampánnyal alaposan megtámogatott buktája. Ők nem tudták, hogy a piac viszonylag gyorsan korrigál a legjobb blöff után is? :)))

2012. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

#6 "ROSSZ döntés? Ki szerint rossz? Kinek rossz? Milyen érdek szerint nézve rossz?"


Szakmai alapon nézve, gazdaságpolitikailag rossz döntésekről beszélünk, a gazdasági alapelveket figyelembe véve.

2012. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

12:41


"Szakmai alapon nézve"


Ez a létező legprimitívebb demagógia. Az, hogy mi a jegybank CÉLJA, politikai kérdés. Csak az szakmai, hogy a céljait hogyan éri el.

2012. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
#9: reálgazdasági okai vannak, hogy miért kell alacsonyan tartani az inflációt. A politikai célok ezzel általában pont ellentétesek. :)
2012. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!