Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Meddig sanyargathatja ez a...

Meddig sanyargathatja ez a banda, élén ezzel az alcsúti krupmliszsákkal, az embereket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 20:32
1 2
 1/11 Sz1u ***** válasza:
76%

Kérdező bakker! Már egy pár perce az "alcsúti krupmliszsák"-on röhögök... :) :) :)


Egészen addig tud gyökérkedni, amíg az emberek fel nem fogják végre, hogy fingja sincs az egészhez (az első kormányzása alatt is ékesen bebizonyította), csak ötletel, egyik napról a másikra változtatja a véleményét.


Öcsém... krumpliszsák... megáll az eszem! :) :) :)

2012. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
krumpliszsákot akartam írni természetesen, nem krupmliszsákot
2012. febr. 14. 21:37
 3/11 Sz1u ***** válasza:
52%

21:37 Kérdező


"krumpliszsákot akartam írni természetesen, nem krupmliszsákot"


Észre sem vettem az elírást (eleve krumpliszsáknak olvastam)! Wazzz... még most is csak röhögök... :) :) :)

2012. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom , lehet hogy velem van a baj de én nem érzem magam sanyargatva.

Adnék is én neki sanyargatást, tuti ráküldeném az asszonyt a fakanállal meg a tollseprűvel.Oszt akkor megnézheti magát!Nagy mák ,hogy még el tudok olyankor szaladni előlle jómagam is.Természetesen teljesen ááártatlanul.

Nekem aztán tök mindegy ki van a trónon. Sem a hangulatomra sem a jövedelmemre nincs hatással.

Adózni úgyis csak annyit tudok amennyit birok.Azé nem fogok éhen püsztülni ,hogy a sok potyás rázhassa a rongyotm még jobban és azért sem,hogy a sok élhetelennek megélhetést biztosítsak a családom róvására.

Annak pedig nem (csak)a mostani kormány az oka ,hogy az adók mértéke és sokfélesége minden realitást nélkülöz.

Aki pedig attól rossz kedvű mert nem a hőn szeretett kedvece virít most a legfelsőbb pozicióban az beteg.

Aki pedig az államtól vagy a miniszterelnöktől teszi függővé jólétét az magára vessen, mert szintén beteg.Agyilag.

;)

2012. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Ezt kaptam.


Ezek megcsinálják !

Nem véletlenül hírdette ki Matolcsy, hogy 47 000 Ft-ból már vígan meg lehet élni.

(nekik Egerbe 1 napra ennyibe került fejenként a welness !)



Kedves Olvasó!


Az elmúlt napokban komoly, indulatoktól sem mentes vita bontakozott ki az MSZP és a Fidesz között arról, hogy ki milyen nyugdíjrendszert szeretne. A vitában sok mindenki sok mindent állított, a tisztánlátás érdekében lássuk a tényeket!


Jelenleg Magyarországon 3 millió 7535 nyugdíjas van.


Bajnai Gordon kormánya 2009-ben 2835 milliárd forintot fordított nyugdíjak kifizetésére, ebből mintegy 590 milliárd forint volt az, amit az adóbevételekből csoportosított át, hogy a nyugdíjkassza hiányát fedezze. Tehát a befolyó nyugdíjjárulék 590 milliárddal (21%-al) volt kevesebb a kifizetett nyugdíjnál.


Varga Mihály, Orbán Viktor pénzügyminisztere a következőt nyilatkozta január 7-én:


"Évente 500 milliárd forintot teszünk át a nyugdíjkasszába adófizetői pénzekből...

Ezt a gyakorlatot meg kell szüntetni."



A cikkben a következő is szerepel:


"Az úgynevezett svéd modell elvben roppant igazságos, de korántsem humánus: a mainál 15-20 százalékkal kisebb nyugdíjat fizetne, és akár 70 éves korig dolgoztatná a munkavállalókat."


2001. júniusában a svéd-modellt taglaló előterjesztést készített az Orbán-kormány pénzügyminisztere, mely azzal zárult, hogy a részletek kidolgozását haladéktalanul meg kell kezdeni. Az Orbán-kormány a svéd-modellre épülő rendszer bevezetésének előkészítése mellett döntött. A bevezetést vélhetően a kormányváltás akadályozta meg.


A fentiekből világosan látszik, hogy mit tenne a Fidesz kormányon.


Még két adat:

ma Pest megyében 312 677 nyugdíjas van, az átlagos nyugdíjuk 82 419 Forint Ha Varga Mihály és Orbán Viktor a Nyugdíjalapból elvesz majdnem 600 milliárdot csupán

67 583 Ft kifizetésére lesz lehetőség. Ez havi 15ezer, évi 180 ezer forint csökkenés!

Nyugdíjak Pest megyében


az MSZP kormány alatt a Fidesz svéd-modelljealapján

82 419

67 583 Ft


havi csökkenés 14 836 Ft

éves csökkenés 178 032 Ft


Ezek a száraz tények.

Ha Ön sem szeretné, hogy a jelenlegi vagy majdani nyugdíja radikálisan lecsökkenjen,

esetleg idős szülei nyugdíja zsugorodjon össze tegyen érte!

Átlagosan több mint 20 évet élünk nyugdíjban! Ne nyomorban tegyük!


Az első lépés amit tehet, hogy továbbküldi ezt a levelet ismerőseinek!


Köszönöm.


Szentgyörgyi József

ELTE Társadalomtudományi Kar

polgármester, Halásztelek

2012. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
2012. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Elolvastam....és nem kapok levegőt.
2012. febr. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen érdekes olvasmány volt.

Sok vád ,sok összefüggés...nem kellene bizonyítani?

Amugy elég pancser módon csinálják ha ez a sok vád igaz..és már mé ne lenne?Mert annao egy TSZ elnök is jobban és ügyesebben tudott gazdagodni , nem is beszélve némely kisvárosi polgármesterről és az ottani összefondásokról...Vgay az előzőnyolcév "művészeiről" akik simán lenyúlták a százmilliárdokat és mentették is kifele adóparadicsomokba és nem vacakoltak holmi szőlőültetvényekkel, bekötőutakkat, hídfeljárókkal, apuci bányácskáival:D

Bizony, bizony mindig mondom, hogy a kapcsolati tőke a legkifizetődőbb beruházás.Mert bármi van ,vagy meg kellene csinálni mindig az ismerősök között (pártállástól függően vagy függetlenül) először az ismerősök között keresgálnek és csak aztán írnak ki tendereket és azt is csak akkor ha nagyon muszáj.

Amúgy ezt az éktelen vernyákolást amit rendez a mostani ellenzék ,már kezdik megszokni külföldön is és miután meggyőződnek a valóságról és utánnanéznek , már nem veszik komolyan. Mondjuk eleite becopták és a magyarok számára eléggé megalázó módon és tematikával kezelték.

Hát sikerült a jóhírünk utolsó maradványait is felszámolni a felületes érdeklődők előtt ezzel a "elvették a demokráciánkat, a sajtószabadságunkat és

állandóan sanyargatva vagyunk,miközben ellopták a nyugdíajamat" dumával.


Köszönjük LMP,köszönjük mszp .


A szerelmetes elvakult és szerintük "sanyargatott" rajongóik pedig kérjenek menedékjogot Ezerbajdzsánban. Nézzük megkapják?

Me nyugaton már nem veszik be.

:)

:)

2012. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos olyan választási törvényt hoztak, hogy azzal bebetonozták magukat. 2014-ben is ők fognak győzni :(
2012. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

A papír mindent kibír. Az elmúlt nyolc év alatt az MSZP kormány szó nélkül tűrte volna a fideszes vagyonszerzést? Azért ennyire nem kellene mindenkit hülyének nézni! Sok a hangzatos szöveg, de hol vannak erre a bizonyítékok. Vagy ennyire bamba volt az MSZP-SZDSZkettős? - és még ők akarnák helyrehozni az országot?

Egyébként nagyon primitív és lelkileg, műveltségileg is nagyon szánalomra méltó a feltett kérdés is

2012. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!