Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Azon működő Pártok akik nem...

Azon működő Pártok akik nem jutottak be a Parlamentbe azoknak a működésükhöz szükséges összegeket kik fedezik? Pl MDF, SZDSZ, FKgP.

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A tagok, támogatók.
2012. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Retekszisz ***** válasza:
A tagok általában tagdíjat fieztnek, illetve ezen felül is ők és egyéb támogatók (akik nem feltétlenül tagjai a pártnak, csak szimpatizálnak velük) további pénzt adnak nekik.
2012. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt honnét lehet megtudni hogy működik e és mennyi az országos taglétszámuk? Pl az FKgP ről semmi hír. De a székházat eladták úgy tudom.
2012. márc. 18. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
FKgP ---> FIDESZ én meg úgy tudom. Beolvadt a tagok nagyrésze, maradt összesen tizenegynehány tag, kb. csak jogilag léteznek. Aki a politikában valamilyen szinten szerepet akar vállalni azt beszipkázzák a nagy pártok, ez is az oka annak hogy Magyarországon pártokon belül sincs eggyetértés sok mindenben, ezer meg egy példát lehetne hozni erre.
2012. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
amelyik elért 1%-ot választásokon, annak az állam adja évente a pármilliót
2012. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha az előző választáson elértek 1%-ot, akkor kapnak havonta egy adott összeget (ha jól tudom, 1 milliót). Ezenkívül keresnek támogatókat, felélik a vagyonukat, kihasználják addigi kapcsolataikat, saját pénzből vegetálnak, vagy megszűnnek.
2012. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sz1u ***** válasza:

IV. fejezet: 5.§ 2-ik bekezdés:


"Nem jogosult költségvetési támogatásra az a párt, amely a szavazáson részt vett választók szavazatának 1%-át nem szerzi meg."


[link]

2012. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!