Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A közszájon forgó telefon...

A közszájon forgó telefon adót csak a mobil- vagy a vonalas szolgáltatásra is kiakarják-e vetni?

Figyelt kérdés

Ha igen, vajon milyen módon alkalmazzák ezt az olyan díjcsomagokra, mint a T-Home-nál a Favorit vagy a Hoppá?

Ha erre is percdíj lesz érvényes, teljesen elveszti értelmét az a viszonylag kedvezően mondható szolgáltatás, amit a Társaság eddig nyújtott, mert ezt a díjcsomagot a kedvezmény, illetve a megtakarítás lehetősége miatt választottam.

Az is megoldás lehet, hogy azt követően én nem telefonálok, hanem úgy alakíttatom a hozzátatozóim, barátaim szokásait, hogy mindig ők legyenek a hívás-kezdeményezők. Erre a célra azonban ez a csomag túlságosan drága lenne, mert az előfizetési díjban az is benne van, hogy elvben - ugyanis nem is lehet teljesen kihasználni - havi 6.000, Hoppá esetében havi 5.000 percig (plusz 100 perc T-Mobile) beszélek.

A távközlési szolgáltatók mindegyikére jellemző ravasz üzletpolitika miatt le sem mondhatom, egy megjelenő esetleg kedvezőbb csomagra sem válthatok, mert a hűségidő díját akkor egy összegben kellene kifizetnem. (Az én esetemben még 20 hónap, amit 64 ezer forinttal lehetne "megváltani".)


Picit cinikusan, de senkit meg nem bántva mondom, hogy ha ez csak a mobil telefonálásra és az SMS-ek-re vonatkozik, azt még el tudnám viselni, mert mobilon (mobilról) elvből nem telefonálok (Ott már kialakult az, hogy csak hívásokat fogadok, legfeljebb SMS-t küldök.), a 3.600 forintos kártya díját egy év alatt fel sem használom. A mobil telefonálásoktól elsősorban a hívások percdíja tart/ott/ vissza. Semmilyen szuper kedvezmény nem tudta kiütni az elvben 53 filléres vonalas percdíjat.



#vonalas telefon #telefon-adó
2012. ápr. 28. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Előszöris nem percenként, hanem hívásonként 2Ft. Aztán gondold újra.
2012. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az adó általánosan minden megkezdett perc és elküldött SMS/MMS után 2 forint. "

2012. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2012-04-28 10:41-nek:

Köszönöm az Ön válaszát is, bár az ilyen kötözködő, durva, bárdolatlan, trágár, mocskolódó, gyalázkodó, embergyűlölő kijelentésekre soha sem szoktam reagálni. Mint a második válaszból kiderült, alapvető tárgyi tévedésben is volt, és válaszát kifejezetten a düh, a kötözködés, a tombolás vágya vezérelte.

Példátlanul ellenszenves megjegyzése ellenére megfogadtam tanácsát, és újragondoltam kérdésem kifejtését. És??? – kérdezem én – Most megtudtam valami újat?


2012-04-28 11:42-nek:

Ezt a választ viszont komolyan, szívemből és őszintén köszönöm, bár az idézett cikkből nem derült ki, ami engem nagyon foglalkoztat. Igazság szerint még az sem világos, hogy a tervezett sarc vonatkozik-e egyáltalán a vonalas telefonszolgáltatásra.

2012. ápr. 28. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Még nem lehet tudni, a pontos részletek kidolgozása még hátravan. Nem kifejezetten mobiltelefon adót emlegetnek a kormánynál valószínűleg minden telefon szolgáltatásra kiterjed.

[link]


Mattheisen azt mondja, egyeztetnek a kormánnyal és próbálják elérni, hogy az átalánydíjas csomagok megmaradjanak.

2012. ápr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vonalasra is vonatkozik, csak még megy a vita, hogy a családi csomagok, és egyéb "ingyenes" csomagok miként lesznek megsarcolva.
2012. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

igazából lényegtelen melyikkel kezdik


ha a vonalas adómentes lesz elmegy 1 hónap 2 és megadóztatják azt is

most2 forint mire életbe lép már 3 huf lesz



sajtó szabadság korlátozása, kommunikációs adók

lassan vissza csöppenünk az 1600 as évekbe és szájról szájra járnak majd a hírek

2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!