Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Veszélyben vannak a FAVORIT...

Veszélyben vannak a FAVORIT és a HOPPÁ nyújtotta kedvezmények is?

Figyelt kérdés

Van-e esély arra, hogy az Internet adó után a telefon adó rémálma is lekerül napirendről? Tegnapi sajtóhírek szerint ugyanis már július 1-től be kívánják vezetni?

Ha valaki nem ismerné, egy méltányosnak tűnő havi előfizetési díj ellenében - bizonyos határok között - korlátlanul beszélhetek. (A korlátok a havi maximum 100 óra, a Hoppá esetében 5.000 perc, a különbséget 30-as mobil ingyenes hívásokkal kompenzálják, illetve az, hogy egy beszélgetés maximum 60 perc időtartamú lehet.)

Egy "szakember" hozzászóló (a TV-ben) éppen a hosszú idejű beszélgetésekre történő "rászokásokkal" indokolta a bevezetés szükségszerűségét és létjogosultságát.

Ki hogyan tudja, hogyan gondolja: Hogyan valósul/na/ meg ez a gyakorlatban?



2012. ápr. 25. 09:56
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A mai helyi sajtóban olvastam, hogy az ingyenes hívásokra is ráterhelik az adót. A flottakedvezményekre, a hálózaton belüli ingyenes hívásokra stb. szintén.
2012. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Erre csak egy szívből jövő válasz lehetséges: DÖGÖLJENEK MEG!

Az sem vigasz, hogy ez ugyanúgy terheli majd a 2010-es FIDESZ szavazókat is.


Tulajdonképpen a Flotta kedvezmény és a hálózaton belüli ingyenes hívás sem díjmentes, mert előfizetéshez, fix előfizetési díjhoz kapcsolódnak. Kérdés az, hogy ezt a Világviszonylatban is példa nélkül álló sarcot a meglévő előfizetési díjakra, átalányokra vetik ki, vagy új módszer szerint minden egyes hívásra, híváskedvezményre, mintha a Szolgáltató nem is vezette volna be ezt a kedvezmény nyújtást. Ilyen díj eddig is volt, csak nem adónem formájában, a kapcsolási díj. A Favorit-ban és a Hoppá-ban az a nagyszerű, hogy ilyen jogcímen a szolgáltató nem számláz ki semmit.


A Független Ír Köztársaságban is több telefon szolgáltató társaság működik, és gyakorlatilag már csak a fent említett kettőhöz hasonló díjcsomagok léteznek. Egyetlenegy kevésbé rokonszenves tulajdonságuk van, hogy kapcsolási díjat - ritka kivételtől eltekintve - minden beszélgetés után felszámítanak. Igaz, a 35-38 Euro-s előfizetési díj és a hívásonként 6.- (ritka estben 9.-) Euro-Centes kapcsolási díj az 1.450.- Euro-s minimálbérhez (Luxemburg után - cca. 1.700.- - a második legmagasabb az Unióban!) viszonyítva jóval kevesebb, mint a € 281.- magyar minimálbérhez képest.

Azonkívül az ír távközlésnek van egy Világon egyedülálló szolgáltatása. Az Ulster-i (Észak Írország) számokat - a megfelelő körzetszám letárcsázásával - helyközi tarifával lehet hívni, pedig az az országrész jogilag egy másik ország, az Egyesült Királyság része.

Mikor fogjuk mi Erdélyt, Vajdaságot, a Felvidéket vagy Kárpátalját belföldi tarifáért hívni?

2012. ápr. 25. 12:03
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésben volt/van a válasz. Mivel adó, így csak a szolgáltató levonja és utaljaállambácsinak.:) Innentől nincs értelme a feltöltő kártyás előfizetéseknek.:(
2012. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy néhányan nem ismerik a kérdésben szereplő díjcsomagot, azért is írtam kiegészítést az előnyeiről. De hogy ennyire nem! Nem gondoltam, hogy még azt is hozzá kellett volna tenni, hogy ezek vonalas, T-Home előfizetési csomagok.
2012. ápr. 27. 17:08
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak hogy érthető legyen a kérdés azok számára is, akik figyelmetlenek, hozzáteszem, hogy a kérdésem azért jelent meg, mert ma kiemeltem, ugyanis ma lett igazán aktuális, miután a Parlamentnek a Diktátor mögött álló alkotmányozó többsége, ellenvetés nélkül rábólintott a törvényre.

Mennyit fizetek ezután én, aki a vonalas beszélgetéseket, havi 83-100 óra erejéig, a beszélgetésenkénti maximum 60 perc betartásával eddig egy méltányos előfizetési díj lerovásával megúsztam?

2012. máj. 18. 17:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Ismét kiemeltem a kérdést, hátha tud valaki, valamit arról, hogy hogyan lesznek megterhelve az eddig ingyenes percek, illetve az előfizetési díjak esetleges változásáról.
2012. máj. 27. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy itt ~1,78Ft/perctől, egészen ha csak egy percet beszélt az előfizető akkor 2800Ft/percig volt a díj. A nulla forint nem létezett, mert az min. ~0,56Ft/perc volt. Igaz ezt a rengeteget telefonálóknál a korlátozott keretek közt bevezetett 2Ft/perc adó 0,72Ft/perc díjra emeli, ami 16 filléres drágulás lesz.
2012. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Másodszor is kiemeltem a kérdésemet, mert ma már június 15-e van, a telefonadót pedig a július 1-ét követő forgalomra fogják kivetni, de a T-Com-nál Ügyfélszolgálatánál - amelyik alá a T-Home is tartozik - ma még semmit nem tudtak mondani!
2012. jún. 15. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Jól itt például írják, hogy egyik esetben "16 filléres/perc drágulás lesz". Ez fog pánik keltésen túl, bármi más reakciót kiváltani bárhol is???
2012. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2012. júl. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!