Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerinted? Érdekel mit gondols...

Szerinted? Érdekel mit gondolsz a gondolataimról! Adj válaszokat!

Figyelt kérdés

Mit gondolsz az alábbi feltételezésemről, miszerint amíg mi, emberek, ( mert én elsősorban tartom magam embernek és "csak" utána magyarnak ) nem jutunk el agyilag arra a szintre, hogy jobban bánjunk egymással ( türelem, empátia, szeretet, odafigyelés ), addig nem is lesznek jobb vezetőink?

Kicsit utópisztikus, tudom, de nem gondoljátok, hogy első soron csak magunknak köszönhetünk minden rosszat, ami a valaha létező pártok alkottak meg számunkra?


Végsősoron...

Ha az emberiség jóravaló és jólelkű lenne, nem volna nekik jóval nehezebb elkövetni a szemétséget ellenünk?

Hiszen kinek volna kedve rosszat tenni a néppel, ha a nép ( a társadalom ) jó érzésű lenne?

Talán nekik is több lelkiismeret jutott volna és töbször végig gondolnák politikusaink, hogy mit cselekszenek meg velünk.


Burkoltan, de arra célzok, hogy mi magunk sem vagyunk jobbak náluk ( vannak kivételek, mint mindenhol, magamat is idesorolnám engedelmetekkel ) és amíg ez így van, hiába fogja az egyik párt a másikat váltani, nem fog változni semmi, mert belőlünk válnak ki azok az emberek, akik odaföntről irányítanak...



2012. máj. 2. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ha az emberiség jóravaló és jólelkű lenne"


Az egész okfejtésed egy hamis hipotézisre épül, sajnos.

2012. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy honnan kezded.

HA (kormány)választástól kezded, akkor igen.

Jó embernek van jó értékrendje, amivel tudja választani a másik jó embert vezetőnek, ám csak akkor ha ez a vezető affinitású ember létezik.

HA létező kormánytól kezded, akkor nem egyenrangú a helyzet.

Mert a kormányzó ember(ek)nek meg van a maga jónak gondolt értékrendje, amit mint maximumot az emberekbe plántál és korlátok közt tart(jog, büntető jog).

Ebben olyan felelőssége van, ami elkülöníti a kormányzottaktól. Minden újszülöttet korlátoz az aktuális kormányzás, ezért nem praktikus a jó emberből kiindulni, mert nem így működik a rendszer :).


Legalábbis éles különbséget kell tenni egyszer jó szándék és jó eredmény között. Valamint óvatos gondolat, javaslat és mindenáron való (végül gyakorlatilag elvakult) beavatkozás (mint jog és büntetőjog) között.

2012. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólót ilyen későn fáradtan felületesen olvastam, de úgy érzem, bölcsen szólt. Pontoztam is.

Az önmagában kevés, hogy valaki szépen és jól gondolkodik, bár kétségkívül nagyon fontos. A társadalmi szerepvállalás is nagyon fontos: hogy a belső pozitív értékét megossza másokkal. Ezt minden szinten meg kell valósítani: családi, kisközösségi, közösségi, helyi, politikai, stb. És ezt egymást kiegészítve kellene megvalósítani.

2012. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végsősoron, kedves utolsó válaszoló, azt akarod kifejteni, hogy fontos a felelősségvállalás a döntéseinkért.


Ha nyíltan és őszintén beszélhetünk ezen a fórumon, akkor kimondanám, hogy igazából ha mi magunk, a legalapabb szinten ( család és szűk baráti kör ) egyetértés van, valamint a fejlődésünk egy irányt vesz fel, mindez csak akkor valósulhat meg (?)


Mert ugye azt említettem, hogy a politikusok is belőlünk, polgárokból válnak ki.


Tehát, ha egyszer mi magunk is szerepet vállalnánk valaha is ezekben a fontos társadalmi szerepekben ez csak úgy menne, ha a mi életünk és gondolkodásunk már rendben van.


Köszönöm a hozzászólásokat, jó olvasni, hogy a gondolkodásunk ennyire szerte ágazó de még is találkozik valahol.


Egyébként belőletek ( ha megengeditek ) kiindulva jövök rá egyre inkább, hogy nagyon nehéz ( nem csak egy szintre ) hanem hasonlóra kihozni a gondolkodásmódokat igy az emberek között...


Mert valahol szerintem nagyon fontos, hogy nem csak az érdekeink, de az érdemeink ( erkölcs ) találkozzanak.


Szerintetek, ha erkölcsileg hasonló személyek találkoznak, akkor nagyobb az esély az együttműködésre?


Kicsit magán dolog, de mindig azon agonizálok, hogy hiába van meg mindaz ( egyetértés ) amit felsoroltam, valahogy az energia, amit belerakunk akár egy egyszerű gondolatmenetbe is, mind-mind kevés már ezeken a szinteken...


Pedig látom, hogy más országokban, ha van egy olyan karakterisztikus személyiség, ő vagy ők, akár nő, akár férfi, ( igazábóí csak a személyiségén múlik ) képes nagyobb tömegek megmozdítására...


Kicsit eltértem a tárgytól ( azt hiszem ), de azt akarom kihozni ebből, hogy itt Magyarországon ez kevésbé nyílvánul meg...


Azaz itt nincs olyan ember ( és ezek már lelki indíttatásból jönnek ) aki(k)re úgymond tényleg hallgatnának az emberek.


Azt hiszem el kell döntenünk, hogy életképes lehet-e egy személy, mozgalom, akár egy párt, aki képes lenne vezetni milliókat!


Lassan regény lesz, majd még folytatjuk...


Igyekszem nem csak

2012. máj. 15. 12:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnyomtam a küldést..

Szóval igyekszem nem csak a saját gondolataimat nyomatni, figyelembe veszek másokat is nagyon szívesen, feltéve ha az egy értelmes gondolat.


Tiszteletem...

2012. máj. 15. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha erkölcsileg hasonló személyek találkoznak, akkor nagyobb az esély az együttműködésre..csak ez még nem jelent jót, csak egyformaságot, bár lehet te is így gondoltad..

Végül is olyan mint az egyetértés, lehet nagy, de az még nem feltétlen jó.


Más országokban talán öntudatosabbak az emberek, azért hatnak bizonyos vezetők az esetükben.

Mert van Kire hatni.

Más országokban talán nem akarnak automata állampolgárokat gyártani, talán...nem éltem más országokban, nem tudom.

2012. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!