Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi különbség van a liberalizmu...

Mi különbség van a liberalizmus, és a neoliberalizmus közt?

Figyelt kérdés
Nem a képviselői közti különbségre lennék kíváncsi, hanem az ideológiai eltérésre.

2012. aug. 9. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
A liberalizmus egy szép és emberi eszme.No de amivé vált(neoliberalizmus) az gyalázat(ebben élsz)
2012. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A neoliberalizmus gazdasági ideológia, nyílt piacokban, szabad kereskedelemben és a lehető legkevesebb állami beavatkozásban hisz. A mai magyar jobboldali sajtó teljesen rosszul használja ezt a fogalmat, a baloldali liberálisokkal azonosítja a neoliberalizmust, holott a kettő gazdasági látásmódja egymástól már nem is lehetne távolabb.
2012. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági vagy politikai liberalizmusra gondolsz?
2012. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
politikai
2012. aug. 10. 19:42
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Magyarországi liberalizmus=hazaárulók.
2012. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Széchenyi és Deák is liberális volt, pedig ők igazán nem hazaárulók. De azt ne felejtsük el, hogy a mai liberalizmus egy elfajult dolog, inkább anarchiának nevezném. Mindenki csinálja azt amit akar a másik levan ...
2012. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mai liberalizmusra gondoltam.
2012. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A liberalizmusról ma Magyarországon mindenkinek a zsidók, a melegeket, a füvezést és a cigányokat támogatók ugranak be.
2012. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem a liberalizmusról ezek jutnak eszembe: Francia forradalom, felvilágosodás, szavazati jog, egyenjogúság, feminizmus, afróamerikaiak. ...de ha azt mondod, neoliberalizmus, akkor nekem a pozitív diszkrimináció ugrik be, de nem tudom, miért!
2012. aug. 16. 20:41
 10/10 A kérdező kommentje:
a neoliberalizmusnak van pozitív értelmezése is?
2012. aug. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!