Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem eszerint gondolkoztok?

Miért nem eszerint gondolkoztok?

Figyelt kérdés

Elsőnek is nézzük a tényeket, 2010-ben 80%-felett míg most 80% alá süllyedt az államadósság. 90%-nál már nemlehet egylábon megélni, vagyis hitelt kell hitel hátára halmozni.


Mint útólag kiderült MSZP-ben jobb volt a megélhetés. Kevesebb volt az adó. De miért is? Mert az ország ezért a jobb megélhetésért hitelt vett fel, a hiány miatt.


Így a hiteles megoldás, csak késöbbre intézi el azt, hogy nekünk rossz legyen. Mert egyszer fizetni kell azt is... és ahhoz még megint hitel kell, ha azt akarjuk hogy nekünk jobb legyen...


Szóval ez rossz ötlet, így nem lehet "viselkedni", itt hibázott az MSZP. A FIDESZ sokmindenben hibás, most nem kezdem sorolni, de az adók emelésében nem! Muszály valamiből finanszirozni azt a hiányt, amit az elődje hitelből oldott meg.


És amit írni akarok, az nem más, minthogy a "külső" rálátás szerint gondolkodnak az emberek. Vagyis ha valaki adót emel, akkor az rossz párt. Személy szerint jobbikos vagyok, vagy bajnaiban látok jövőt, de ez az elgondolás hogy a fidesz azért hibás, mert adót emel...


Mellesleg inkább örülni kéne annak, hogy inenntől csak felelébb tudunk menni, hiszen már az államadósság csőkkent picit.


Lassú folymat, de kellenek az adók, megszoritások. Ez még kb 8 évig ha így menne, meglepődnétek, de javulna a helyzet.


Hiszen a vállalati segély, amely most fog beindulni, munkahelyeket teremt + a most tárgyalandó szociális adócsökkentés is kedvezőbb "cégberuházást mér magyarországra". És minél többen vagyunk, annál több pénz jut be, ÁFA/szociális adók stb miatt.


A kérdés csak arra alapul, miért azt az oldalát nézzük a dolognak hogy fidesz vs mszp-ben nekünk hol volt jobb a megélhetés? Az mszp ezt tudta előre, hogy a fideszen fog csattanni az adósság ostora, és hogy ők ezért maradnak "jók".



2012. aug. 11. 23:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy az SZJA-t nem személyi jövedelem alapján számolják? Dehogy nem! Függetlenül a személyi jövedelemtől mindenki azonos %-ot fizet! Akár egymilliót keres,akár 70.000.- et.

Az sem igaz,hogy az MSZP annyira rossz volt. A Fideszes statisztikák porhintések csupán.

Nem csak a Fideszt kellene hallgatni,hanem komplexen nézni a gazdasági történéseket.

2012. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A nézőpontod nem lenne rossz de az érvelésed szerintem kikezdhető a másik oldalról(ami az én gazdasági felfogásomat tükrözi)!


A 90%-os államadóssággal önmagában nincs akkora gond ha az megfelelő kamaton van finanszírozva. Az MNB meg hiába csökkentené a kamatokat mert az infláció is mérvadó! És ha csökkenti a kamatot, nő az infláció és megint ő lesz a hibás hogy felnyomta a szegény államnak a kamatait! Mert a hiteleket az állam a piacról veszi fel. Ha hirtelen levinné 1%-ra a kamatokat akkor az infláció könnyen felszaladhatna 7-8%-ra vagy többre és az állam csak 11-12%-on(vagy több) tudná finanszírozni magát! Remélem érthető hogy az MNB kamatot miért nem lehet csak úgy rángatni. Bár abban egyetértek hogy lejjebb lehetne vinni de lassan és nem sokkal. És iszonyatosan szükség lenne rá hogy az a vacak IMF hitel meglegyen. Az jobban leszorítaná az állam által felvett hitelek kamatát és a jegybank is nyugodtan csökkenthetne a kamatain! Látni kell hogy az a készenléti hitel akkor is KELL és ÉLETBEVÁGÓ a gazdaságnak ha a kormány tényleg nem használja fel!! Ha tavaly felveszi a fidesz, ma már 1-1.5%-al alacsonyabb lehetne az MNB kamat és a kormány finanszírozása is olcsóbb lenne, plusz megtakarítottunk volna pár száz milliárdot...


És az adók: Én a mellett vagyok hogy a kiadásokat kéne részben lefaragni valamint a cégekre rakódó terheket csökkenteni.

2010-ben 13.200 volt az állami büdzsé! És így volt a hiány kb 800 milliárd. A fidesz ezután felvitte a kiadásokat 15.000 milliárdra!!! Amit ugye bevételekkel kellett pótolnia! De a gazdagabbak magasabb adósávjának eltörlésével 500 milliárddal még csökkentette is a bevételeket és így kellett annyi adót kivetnie a gazdaságra ami fedezte a kiadásokat!


A fidesz nem abban gondolkozott hogy a költségvetési lyukat befoltozza hisz azt 2010 végére kb megvolt! A többi rengeteg adó már a megemelkedett költések miatt kellettek. Viszont nem lehet a gazdasági szereplők terheit következmények nélkül megemelni!!

Az állam egyébként nem hogy unorthodox hanem a 20. század legeleji gazdaságpolitikát folytat(kiegészitve 1960-70-es évekbeli szintén kiprobált és elbukott esetekkel) amikor úgy gondolja hogy az állami kiadások jobban gyarapítják a gazdaságot mint ha egyszerűen stimulálnánk azt és ösztönöznék a szereplőket!


Sok közgazdásszal egyetértek hogy a megoldás a cégek, vállalkozók, foglalkoztatottak stb adóinak a mérséklése és a gazdagok erősebb megadóztatása! Ingatlanadó, magasabb adósáv újbóli bevezetése stb és cserébe ezt visszaadni a gazdaságnak!

A jelenlegi rendszer eleve kódolta a recessziót ha nem jön egy hatalmas fellendülés ami amúgy is kiránt minket! És bizony nem jött...


És ezért vagyok Bajnai párti. Vagyis takarékosabb állam és a gazdaság szereplőinek segítése. Az állam beavatkozások növelés helyett...


Ja és egy uccsó tény:

A magyar gazdaságban az állami költségvetés a teljes GDP 55-60%-a! Vagyis ennyi pénzt elvon a gazdaság szereplőitől mert úgy gondolja hogy ő jobban el tudja költeni! Persze vannak közfeladatok de azon felül is hatalmas az állami költés! Tőlünk nyugatabbra ez 40-50% között mozog de van ahol ennél is jóval alacsonyabb, lásd Amerika ahol ezáltal a visszaesés is gyors és a felemelkedés is...

2012. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%

A kedves kérdezőt nem szeretném megsérteni de engem őszinteségre neveltek


TE HÜLYE VAGY


a szóhasználatodból ítélve 13-16 éves vagy tehát nem keresel

majd ha TE érzed mit csinál a fidesz a megkeresett pénzeddel meghallgatom a érveidet

addig meg menj vissza a menzára lázadni

2012. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
A gazdasági teljesítmény teszem azt 1%os gdp "növekedést" eredményez és az alapkamat 5% akkor azt fogja jelenteni, h. több pénzt kell előállítani, mint amennyit előállít az ország, így már boritékolható is a 4%os infláció , de ebbe a folyamatba sok minden hitelek árfolyam v. egyszeri bevételek is beleszólnak, így torzulhat a kép ...
2012. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Mert, a magyarok többsége sajnos úgy gondolkozik, hogy: "én legyek milliomos, mint, hogy a hazám talpon álljon".


Egyébként én sem vagyok Fidesz párti mivel ezt az egészet meglehetett volna úgy is csinálni, hogy mi is meg az állam is jól járt e helyett azonban ők meg az állam járt jobban, sajnos itt a probléma!

2012. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves ma 10:49.


Nemvagyok 30. De te egy aggnormális ember lehetsz, hogy "valamit nem tudsz megérvelni" és már rögtön támadsz... Nem MSZP-s tolvaj képviselőket kérdezek itt...


Koromra meg rákérdezhetsz, de ne akard megmondani hány éves vagyok, hiszen azért foglalkozok most a politikával, mert tervezem a saját lakást...


Köszönöm a biztató szavaid.


És igen 16-18 évesen nem mennék saját lakásba, vagyis már mindenféleképp elkellett hogy múljak 18.

Köszi a semmitmondó, mégis támadó, de leginkább jelentéktelen hozzászolásodat.


Az IMF-ről meg itt az info, leírhatnám én is, de egyszerűbb ez a videó:


http://www.youtube.com/watch?v=9UwiHZ3pX-g

(7:56-nál pár mondatban elmondja.)


Én nem tudom milyen volt MSZP idején, hiszen akkor tanultam, de anyám mindig azt mondta, akkor még tudtunk "modernizálni". Vagyis most valahogy úgy állunk, amit régen anyám dolgozott 1-edül annyit ért, mint amennyit most 2-en dolgozunk.


Szóval én innen gondoltam ezt az "MSZP idei jobb megélhetést.".


ma 07:41


Én is azt mondtam hogy %-ék alapján. Úgy értettem hogy nem jövedelem alapján, hogy a keresetből vonnak le egy adott százalékot, ami mind a gazdagoknál, mind a szegényeknél ugyanannyi, szóval nincs különbség a kettő között, mint amit az elötted írt válaszoló írta.


A Statisztikák meg pártfüggetlen statisztikák, részben Bajnai "Haza és Haladás" cimű oldala, részben a HVG.hu statisztikái.


A politikusok és azok médiáinak statisztikáit én se gondolom komolyaknak.

2012. aug. 12. 17:27
 17/18 A kérdező kommentje:

Amúgy mint írtam, bajnai-s és jobbikos vagyok.


De attól független a "fideszel" nem jártunk rosszabbul mint az MSZP-vel.


Konkrét tények:

- Nőtt egy picit a GDP (MSZP idején ilyen nemigen volt)

- 80% felettiről csökkent 80% alá az államadósság (lehet sokat számított a magánynyugdíj pénze, hiszen erre lett költve)

- az éves költségvetési hiány 3% alá csökkent. És idénre is így számolják előreláthatóan.


Az megint egy másik kérdés, hogy milyen áron...


Persze az egézségügy, és a felsőoktatás romlott. De ilyen államadóssággal nemlehet egyszerre mindenre ráálni.

2012. aug. 12. 17:31
 18/18 anonim válasza:
kedvesem, ha te magad is tudod a választ a saját kérdésedre, akkor miért teszed fel? (ha valaki ezt már írta bocs, nem olvastam végig)
2012. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!