Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobboldali beállítottságú...

Komplikato kérdése:

Jobboldali beállítottságú emberek, szerintetek is ideje lenne egy valódi jobboldali párt megjelenésének, aki nem csak szavakban az, vagy abban se?

Figyelt kérdés

Különösebb magyarázat helyett, mivel ennél jobban szerintem hónapok alatt sem fogalmaznám meg:


[link]



#párt #jobboldal #újulás
2012. nov. 2. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Írd már le nekem hogy milyen ma egy jobboldali beállítottságú ember?
2012. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok jobb oldali ugyan, de tényleg szükség lenne egy normális jobboldali pártra. Méghozzá azért, mert ha lenne hiteles konzervatív jobboldali politika, akkor sokan elpártolnának a fidesztől, és elkezdenének nem kisebrossz nagyobbrossz kategóriákban gondolkodni.

Csinálnál egy jobboldali pártot? :D Én leszek aktivista, annak ellenére, hogy mélyen baloldali beállítottságú vagyok. (Persze nem mszp-s.)

2012. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Bújtatott másodlagos kérdésem lényege lett volna ennek kiderítése. :)

Én nem tudom milyen oldali vagyok, mert a hazai jobb és baloldalnak semmi köze a nyugati mintákhoz, szeretem magamat technokratának tudni, de érdekelne tényleg.

Viszont egyre több embertől hallom, hogy a hazai "jobboldali" pártok nem képviselik a jobboldaliságot még szerintük sem, ennek kicsúcsosodása volt az a blog bejegyzés elég részletes indoklással.

2012. nov. 2. 12:26
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
A magukat jobboldalinak valló polgárok csupán töredéke az, aki értékrendje, neveltetése révén valódi, következetes, keresztény-nemzeti-konzervatív jobboldali. A nagyobbik csoport attól "jobboldali", hogy béget a baloldal ellen. Nekik hiába akarsz igényes műsort adni, ugyanis bőven beérik a mindennapi fröcsögéssel.
2012. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó volna egy épkézláb jobboldali párt, de nem tudom milyen esélyekkel indulna. A most uralkodó pártok mellett elég nehéz olyan népszerűséget elérni, ami a választásokkor akár csak a parlamenti küszöböt megütné, egy ilyen kis szavú párt pedig könnyen elsüllyed. A Jobbiknak is csak úgy sikerült nagy népszerűségre szert tenni, hogy nyitott a szélsőségek felé, cserébe pedig feladta a jobboldaliság néhány fontos elemét.
2012. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Több szakember leírta, itt a fórumon ki tudja hányszor elhangzott: a jobb és baloldal egy történelmi politikai áramlat, amikor még az embereket jól megfogható szempontok szerint lehetett két csoportra osztani. Mára azok a szempontok idejét múlták, mások léptek helyükbe. Ezért lehet ugyan, de értelmetlen oldalakban gondolkodni.


Akkor miben lehet? Ma a két pólus egyike az ellenőrizetlen profit és a hozzá tartozó összes cselekvés, beleértve a kormányzatit is. A másik pedig az előbbiek elszenvedője függetlenül attól, milyen nézeteket vall. Ide tartozhat munkás, alkalmazott, vállalkozó, politikus és még sok mindenki. A két pólus távolságának - közgazdaságilag a gazdasági olló kinyílásának a mértéke pedig attól függ, milyen fő célok érdekében és módszerekkel irányítják a gazdaságot, társadalmat, politikát. Sok árnyalat van persze, de két alapvető a demokrácia és a diktatúra. Mindkettőnek meg lehet határozni azokat a tulajdonságait, amelyek a másikban nincsenek. Mert nyilván lesz néhány tulajdonság, ami közös.


Ma tehát arról kell dönteni, demokráciát akarunk-e a annak legfontosabb tulajdonságaival, vagy diktatúrát annak eredményével. És érdektelen ki hajtja végre, Fidesz, vagy valami más, esetleg most nem is létező formáció. E pillanatban sok olyan törvény született és hatályos, amely kizárólag a diktatúrák sajátossága. Úgy tűnik, a trend a még meglévő, demokráciát jelentő törvények átalakítása. Ezért a kérdésben lévő óhajt úgy fogalmaznám át: ideje lenne, ha kormányon lévő párt a demokráciát jelentő (gazdasági és minden más) törvényeket alkotna, tegyünk róla, hogy mást ne tehessen. Vagy úgy, hogy ilyen pártot juttatunk kormányra, vagy úgy, hogy a meglévőt kényszerítjük erre.

2012. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk az új választási törvényben van valami érdekes kitétel, miszerint olyan párt indulhat csak, ami előtte X évig (4?) bírta az "emberek bizalmát". Ez gyakorlatilag nem tökön lövése egy bármilyen új párt megjelenésének? De legalább is két választási ciklus között lehetetlen lenen egy pártot létrehozni, nem?
2012. nov. 2. 13:54
 8/17 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"A nagyobbik csoport attól "jobboldali", hogy béget a baloldal ellen. Nekik hiába akarsz igényes műsort adni, ugyanis bőven beérik a mindennapi fröcsögéssel."


Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni a jobboldaliság válságát. A demokrácia a csőcselék uralma, ahol az eszmék igazodnak (süllyednek) a csőcselékhez, és nem fordítva. Az lesz sikeres, aki hihetőbben, és nagyobbat hazudik. A mai Magyarországon mindenféle oldalakat és ideológiákat közönséges csalók tűznek a zászlajukra, ez lesz az egyetlen létjogosultságuk. Innentől kezdve csak azt kell hazudniuk, amit egy réteg hallani akar, és meg is van a "jobboldal" meg a "baloldal".

2012. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Igaza van Ozmiumnak. Az igazi jobboldali nem demokrata, hanem monarchista, vagy legalábbis egyszemélyes uralomban gondolkodik. Az igazi jobboldali szerint nincs egyenlőség, mert egy gyilkos analfabéta és egy köztiszteletben álló professzor nem egyenlőek. Az igazi jobboldali tehát meritokrácia alapján szerveződő hierarchiában hisz. Az igazi jobboldali semmiféle társadalomra káros jelenséget (pl. droglegalizáció, homoszexuális propaganda) nem támogat még hallgatólagosan sem. Az igazi jobboldali nemzetállamokban gondolkodik és nem kozmopolita globális katyvaszban.
2012. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

12:31!

"A magukat jobboldalinak valló polgárok csupán töredéke az, aki értékrendje, neveltetése révén valódi, következetes, keresztény-nemzeti-konzervatív jobboldali."


Pont az ilyen mondatok miatt kellene tisztázni, hogy miben jobboldali? Gazdaságpolitika? Nemzeti kérdés? Hagyománytisztelet? Vallásosság? Konzervativ?


Mert mi van a liberális gondolkodású polgárokkal? A haladó szellemű vállalkozókkal? A hazájukat szerető munkásokkal? A vallásos kisnyugdíjassal? Stb...

Mert most Orbánék leginkább a nemzetieskedő emberekre támaszkodnak, közben a polgárságról papolnak. Mert például hol van a magánvagyon védelme (jobboldali gazdaságpolitika alapja)?

Mert jelenleg engem, mint aki a világ bármely táján elélne, de a hazájának Magyarországot tartaná, aki nem vallásos, drog és LMBT kérdésekben tipikusan "libsi", de a saját vagyonából él, vállalkozó nagycsaládos (azaz a régi korok "polgár" kifejezése elég jól lefedné), senki nem képvisel, pedig nagyon szeretnék már egy ilyen pártot látni a parlamentben.

2012. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!