Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lehet mentség olykor a terror...

Lehet mentség olykor a terror alkalmazására?

Figyelt kérdés
"A terror nem más, mint gyors, szigorú és hajthatatlan igazságtétel, ezért tehát voltaképpen az erény megnyilvánulása." - Robespierre

2012. nov. 16. 21:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"És ha egy terrort alkalmazó politikai egyesülést kell "legyűrni"."


A terrort alkalmazó politikai egyesüléseket terrorszervezeteknek szokás nevezni. Amúgy nem tudom mire gondoltál... (Ha esetleg Izraelre, akkor nagy tévedésben vagy, barátom. Ugyanis terrorcselekménynek csakis a kifejezetten civilek ellen irányuló erőszakcselekmények nevezhetők.)

2012. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"A terrort alkalmazó politikai egyesüléseket terrorszervezeteknek szokás nevezni."

Nem igaz. Kun Béláék pártja bármennyire is fura, egy párt volt, aki a hatalmat gyakorolta. A vörösök a Forradalmi Kormányzótanács nevében gyilkolásztak.


"Ugyanis terrorcselekménynek csakis a kifejezetten civilek ellen irányuló erőszakcselekmények nevezhetők"

Ez se igaz, a Gestapo nemcsak civilek ellen tevékenykedett.

2012. nov. 16. 22:33
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
A terrorral azok élnek, akik nincs elég tökük ezért a civileket gyilkolásszák.
2012. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Lehet, de ezt már jóval korábban megfogalmazta egy ember, méghozzá Machiavelli:

[link]

2012. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a szabadság érdekében bármi megengedett, még ha az az alkotmánnyal is ellenkezik."


Ezzel a mondattal tökéletesen egyetértek.

2012. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Elektronmaghéj19 válasza:
A terrorizmus jellemzője, hogy egy kisebb csoport alkalmaz erőszakot nagyobb létszámú, mégis kiszolgáltatott csoporton. Ezek ellen fel kell lázadni, majd a törvények szerint kell elítélni és megbüntetni. Kölcsönös terrorizmus nem létezik. A kölcsönös erőszak neve háború.
2012. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"(pl.: vörösterror)"


Van egy probléma! Magyarországon a vörösterrort felváltotta a fehérterror, a Prónay és Héjjas féle tiszti különítményssek gyilkos garázdálkodása Horty tudtával.

2012. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Magyarországon a vörösterrort felváltotta a fehérterror, a Prónay és Héjjas féle tiszti különítményssek gyilkos garázdálkodás"


És? Nem mondtam, hogy az helyes lett volna. A kérdésem nem erre irányult.

2012. nov. 16. 23:04
 19/26 anonim ***** válasza:
kérdező, butaságokat írsz, és megpróbálsz itt mindenkit kioktatni, mindegy éppen hogy mit ír, ráaádsul olyan dolgokat hozol fel, amiknek a kérdéshez semmi köze. Ahogy már korábban is írtam, minden csak attól függ honnan nézzük és hogyan alkalmazzuk. Egyébként ne mtudom a terror pontos definícióját, vagy hogy melyik szakkönyvben minek írják le, de nekem mindegy egyes cselekvés, amikor valakit félelemben tartunk, terroizálunk, az terror. Tehát ha lenne egy csoport, akik mondjuk csupa gonosztevőből állnak és én őket terrorizálom, mert mondjuk nincs más módszer ellenük, és ezzel elérem hogy tovább ne tudjanak rosszat csinálni, akkor jót cselekszem. Vagyis van mentség terror alkalmazására, csak attól függ hogyan alkalmazzuk, nem pedig Izraelben meg Alkaidában meg diktátorokban kell gondolkodni. Robespierre azért tartotta az erény megnyilvánulásának, mert ahogy benne van a mondatban szerinte a terror "igazságtétel". Persze. Mert ő vitte végbe a terrort. Ha ellene csinálták volna, akkor már mindjárt más lett voln a véleménye.
2012. nov. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nem célom senkit se kioktatni. Csak elmondom válaszként a véleményemet, ahogyan te is megteheted(teszed).


"Tehát ha lenne egy csoport, akik mondjuk csupa gonosztevőből állnak és én őket terrorizálom"


Milyen alapon van jogod megmondani, hogy ki a gonosz? Akiket az úgynevezett "gonoszok" terrorizálnak, azok meg a "gonoszoknak" gonoszak. Tehát vagy mindennemű terror jogos (bárki csinálja bárki ellen) vagy semmilyen féle sem.

2012. nov. 17. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!