Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne az országgal ha a...

Mi lenne az országgal ha a Jobbik győzne?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 15:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .


Hogy fel lendüljön a magyar piac annak nagyon minimális a lehetősége . Mivel az EU em véletlenül segített tönkre tenni . De szerintem államcsőd egyik pártnál se lenne mivel az EU ki mentene minket . Mégpedig azért , mert a Magyar fogyasztói piac jövedelmező neki ( ez is az egyik oka annak , hogy tönkre teszik a magyar termelőket ) .


De én nem látom át , hogy a jobbik mit tenne a nagyobb gyárakkal és milyen lenne a gazdasága hosszú távon .

2012. nov. 18. 18:07
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Olvasd el a Jobbik 2010-es választási programját, sok jó dolgot találni benne.

2012. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Aki államcsődtől fél egy Jobbik-kormány idején, az tájékozatlan és ostoba dolgokat ír. Államcsődről beszéltünk a 2009-es Bajnai-kormány idején is, ahhoz képest, hogy egy közgazdász miniszterlenökről volt szó akkoriban. Illetve államcsőd veszélyéről beszélhetnénk most is, hisz az önkormányzati "reformoknak" hála ismét ez a hír terjeng a külföldiek körében.

Én, mint utolsóéves közgazdász hallgató, olvasva a Jobbik programját, többnyire hasznos dolgokat találtam benne. Nyilvánvalóan ezeket nem a hasukra csapva írták bele a 80-90 oldalas programba, hanem előtt szakértők véleményét is kikérték. A multik, nagyobb cégek adókedvezményévek megvonása pl egy kiváló ötlet, vehetnénk példának a Tesco-t. Éhbérért foglalkoztatja az embereket, az árak már az egekben ott is (néha drágább, mint egy kisbolt, tapasztalatból mondom), árulják a rengeteg sz*r import cuccot, a bőséges nyereséget meg, melyet az emberek kizsákmányolásából szereztek, kiviszik külföldre. Az ilyeneknek kell adókedvezmény?! Teljesen egyet értek a Jobbikkal. Egy élhető, kicsik-nagyok számára egyenlő esélyeket biztosító rendszert kell kiépíteni. Hogy ezt hogy valósítanák meg, és az a módszer jó-e, az már más kérdés, most nem fejteném ki.

2012. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem a multikkal való kapcsolata lenne a legnagyobb gond, hanem hogy kilépne az EU-ból és a schengeni övezetből.

Ma az EU több milliárd forintos vissza-nem-térítendő támogatást ad, amiből iskolákat, utakat, kórházakat, könyvtárakat újítanak fel, vállalkozások fejlődését támogatják. Schengen nélkül meg megint lennének vámok, amitől megnőnek az árak, de az emberek fizetését nem lenne miből növelni.

2012. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

"A hazai piac akkor fog fellendülni, ha a lakosságnak lesz pénze költekezésre, ami fellendíti..."


Így van. És ezt hogyan érnéd el a Jobbik gazdaságpolitikája nélkül? Bajnai Gordonnal? Hahaha...

2012. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

"De én nem látom át , hogy a jobbik mit tenne a nagyobb gyárakkal és milyen lenne a gazdasága hosszú távon ."


Azt tenné, hogy kitakarítaná közülük a külföldieket. Szerintem védővámot is bevezetne (ez csak a személyes véleményem) és a hazai termékeket preferálná. Végülis jó pár intézkedésről van itt szó, melyet meg kellene lépni és ezek kronológiája sem mindegy, hiszen erre egy nagyon jó példa volt a Fidesz szabadságharca. A Jobbik programjában szó esik az IMF -el való szakításról, ezt az Orbán kormány is megpróbálta meglépni, anélkül, hogy előbb biztosította volna a belső gazdasági hátteret, meg is lett az eredménye. A Jobbiknak egy tökéletesen kidolgozott gazdasági programja van a megfelelő kronológiával kivitelezve, ám természetesen ők sem annyira ostobák, hogy kormányra kerülésük előtt oly részletességgel publikálják, hogy azt bárki más is, az azt kidolgozó szakemberek nélkül is sikeresen végrehajthassa. És mint az elmúlt két év mutatja ezzel Orbánt már ki is ütötték a nyeregből. Azzal meg ne is jöjjön senki, hogy ezzel az országnak is ártottak, hiszen egy esetleges gazdasági fellendüléssel az Orbán kormány még jó ideig tudott volna a nyakunkon ülni és más területek lássuk be ez egyikünknek sem lett volna jó.

Én azt mondom le a kalappal előttük. A Jobbik a legjobbat tette az országgal, amit csak ellenzékből tenni lehet.

2012. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

"Én, mint utolsóéves közgazdász hallgató, olvasva a Jobbik programját, többnyire hasznos dolgokat találtam benne. Nyilvánvalóan ezeket nem a hasukra csapva írták bele a 80-90 oldalas programba, hanem előtt szakértők véleményét is kikérték. "


Annyit fűznék hozzá, hogy a Jobbik gazdasági kabinetjében olyan kiemelkedő szakemberek találhatóak akik tényleg verhetetlenek ezen a téren.

2012. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

# 13:

Ok, szétadóztatjuk a multikat.

Mit fognak erre reagálni?

Megvonják a vállukat és kitelepítik a termelést Kínába. Mi pedig itt maradunk hárommillió munkanélkülivel (multi és az ÖSSZES beszállítója).

2012. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%

Talán több is lenne az, mint 3 millió.. Minden ismerősöm közvetlenül vagy közvetve érdekelt multikban.


Tehát hangzatos beszédek, sok magyar zászló, gyertyázások.... meg közben elképesztő mértékű munkanélküliség, ennek következtében államcsőd, ennek következtében nem maradna forrás olyanokra, mint pl. rendőrség, tehát jó gyorsan visszasüllyednénk egy éhező, afrikai ország szintjére, 0 közbiztonsággal, 0 demokráciával.

2012. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért, hogy itt mekkora böszmeségeket írnak, hihetetlen. Ha már a programjukat nem olvassátok el, legalább az előző hozzászólásokat. Nem az RTL klubra meg az Indexre kell alapozni, hanem a tényeket kell szemügyre venni.

Meg címszavakban beszélni, fejtsétek is ki, hogy miért nincs pl. a jobbiknak gazdaságprogramja.

Meg ez a cigány kérdés is, nem irtani akarják őket. Ha elolvasnátok a programot, meg utána néznétek, kicsit többet tudnátok róla és nem égetnétek magatokat ilyen kijelentésekkel.

2012. nov. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!