Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok, azt hogy legyen...

Támogatnátok, azt hogy legyen Magyarországon újból király?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy úgy legyen az ország, mint ma Anglia, Norvégia, Spanyolország. Alkotmányos monarchia néven futna. Végül is hosszú évszázadokig volt királya az országnak.

2012. nov. 23. 02:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
81%

"A lovas és hátrafelé nyilazás tényleg nem rossz ötlet. Tényleg kár, hogy nem gondolod komolyan. Nem feltétlen tesiórán kell csinálni, de lehet, rendszer ebből, hogy évente hagyomány őrzést csinálni. Ahol bemutatnának vagy eljátszanának szereplők, korhű öltözékben, híres magyar csatákat. Ilyen lehetne a Pozsonyi csata is. Északon is van ilyen, viking csatákat elevenítenek fel, amerikában is van. Nálunk is lehetne, persze nem olyanra gondolok ahol néhány száz embernek mutatják meg a dolgokat, hanem igazi nemzetközi híre lenne, ahonnan világ több országából is jönnének érdeklődök, szóval ez amit javasoltál, tényleg nem rossz ötlet."


Persze, hogy nem rossz ötlet hagyományőrzés céljából, de egy egész államot nem lehet ilyen 500 évvel ezelőtti hülyeségekre felépíteni. A skandináv országokban is hagyományőrzés céljából és szórakozásból vannak ilyen viking csaták, nem pedig azért, mert fosztogatásra épül még mindig a társadalmuk és együtt menetelnek I. Olaf jarlért a csatamezőre küzdeni.

2012. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.

Amit te írsz, az nem hagyomány. Erőszakos keresztényi térítésnek a velejárója volt, semmi egyéb.

2012. nov. 23. 10:45
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült elérni, hogy már egészen másról szóljon a beszélgetés. Az eredeti kérdéshez visszakérdeznék: milyen előny vagy hátrány miatt lenne szükség az új változatra?


Mert ha csak azért, hogy ebből a szempontból más legyen, mint eddig, akkor nem támogatom. Van enélkül is elég tennivaló. Ha viszont nem ezért, akkor várom az okokat, mire föl jutott ez eszedbe.

2012. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
77%

Nézd kérdező, nem én akartam királyságot bevezetni Magyarországon csak azért, mert az hagyomány. Ilyen alapon ezeket is meg lehet tenni, amiket én felsoroltam, mert az hagyomány.


Különbség van aközött, hogy szórakozásból hagyománytőrzünk vagy az egész államot átszervezzük valamivé, ami száz évekkel ezelőtt volt.

2012. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
83%

Jó térjünk vissza a témához.

Legyen király, bölcs igazságos!:-))))

Nekem elegem van a pártokból! Meguntam 4 évenként nézni ezt a sok antimagyar gerinctelent, akik össze vissza hazudoznak, meg veszekednek az állam pénzén.

2012. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Soha nem írtam, olyat, hogy térjünk vissza több száz évvel ezelőtti állapotokhoz. Magyarországon közel ezer évig volt király. Lenne egy család akiknél meg maradnának a régi szokások, pl: a koronázás, ahogy régen is történt, meg talán az embereket is jobban érdekelné utána az országuknak a történelme. Nekem eléggé úgy tűnik, hogy északon ezt szépen betudják tartani, mi nálunk pedig nem. Arra felé zenekarok is a dalaikban felelevenítik a régi dolgokat nálunk meg semmi vagy nagyon minimálisan. Pedig Európa egyik legrégebbi országa a miénk. Péládul a jóval fejeltebb Németország vagy Olaszország( ilyen néven) jóval később született meg, a szomszédos országokról nem is beszélve. Ukrajna, Szlovénia, Szlovákia, bár mennyire nézem a történelmi atlaszokat nem látni bennük. Ez a mondat után senki ne kezdjen "nagymagyarkodni".
2012. nov. 23. 11:01
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Feleveníthetnénk azt is ahogy Mátyás király álruhában járja az országot.Majd beöltözik egy "ál király" paraszt ruhába .Közben jó lesz beszédtémának, hogy vajon épp merre jár?
2012. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

"Lenne egy család akiknél meg maradnának a régi szokások..."


Az Árpád-ház kihalt, a Habsburgok trónfosztottak lettek...

Milyen családra gondolsz? Ha az enyémre, akkor benne vagyok!


"meg maradnának"(az igekötőt és az igét egybeírjuk)!

2012. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De az Egyesült Királyságnál is mást jelent a királyság, mint amilyen a történelmünkben volt.

2012. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
A Kossuth téren szoktak vele szórakozni, hogy valaki elvállalja a király szerepét, de ez, csak a műsor része, semmi több.
2012. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!