Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mire jó már megint ez a...

Mire jó már megint ez a hisztériakeltés? (A jobbikos "zsidózással" kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Már napok óta másról sem szólnak a híradások, mint a erről a kettős állampolgársággal kapcsolatos kijelentésről, és arról a hisztéria kampányról amit ez váltott ki.

Már a külföldi híradásokban is szerepel.


Szándékosan félreértelmezik, és félremagyarázzál a jobbikos politikus szavait, és olyan dolgokat vizionálnak amiről szó sem volt.


Aki érteni akarja a dolgot az úgyis érti, még akkor is ha félreérthetően lett megfogalmazva.

Kifogásolni is lehet annak akinek ez nem tetszik, de az a hisztéria kampány ami most megy már nagyon durva.


A parlamenti képviselők kettős állampolgárságára sok országban van törvény, több európai országban sem megengedett, hogy több állampolgárságuk legyen (Pl. Lengyelország, Írország).


Szerintem ez teljesen jogos, hisz egy "honatya" feladata, hogy a titulusához híven 100%-ban az ország, és a nép érdekében tevékenykedjen, és ne más érdekcsoportok, vagy országok lobbistájaként.


Volt amikor az egyik politikus (Steiner Pál) a kék-fehér zászlós kitűzővel jelent meg a parlamentben, nyíltan vállalva, hogy neki nem a magyar nép felé húz a szíve. Ez nem csak azért gond mert épp arról a zászlóról van szó. Lehetett volna angol, német, vagy bármi más, ugyanakkora probléma lenne, hisz egy magyar politikusnak a magyar nép felé kéne elkötelezettnek lenni.


Nálunk ez miért okoz ekkora hisztériát? Mindenki tudja,hogy a jobbikos politikus nem az országban élő zsidókat akarta összeszámolni. Már a facebook-on is tucatszám jelennek meg mindenféle üzenetek, képek, mindegyik oldalról, szélsőségesnél szélsőségesebb módon. Mégis csak az egyik oldalt hívják radikálisnak, és szélsőségesnek, pedig én mindegyik oldalt annak látom.


A DK-sok "szeretem a zsidó népet" feliratú képeket küldözgetnek, és osztanak meg a közösségi oldalakon. Hogy lehet tőlük ezek után elvárni, hogy a magyar parlamentben, a magyar nép érdekét képviseljék?


Van egyetlen párt vagy politikus az országban akinek valójában az ország, és a magyar emberek sorsa fontos, és nem csak a saját kis hatalmi játékaik?


Ha én azt szeretném, hogy a Magyar parlamentben "magyar szívű" (nem feltétlen jobbikos, hanem a nemzet iránt elkötelezett, és nem más érdekeit képviselő) politikusok üljenek akkor én rasszista vagyok?



2012. dec. 1. 05:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 A kérdező kommentje:

Bárki válaszát szívesen várom, kortól, nemtől, politikai nézettől függetlenül, viszont csak kulturált formában légyszi!


Szerintem lehet kulturált hangnemben vitatkozni, különböző nézőpontot képviselő embereknek is, nem kell mindig anyázni azt akivel nem értünk egyet.

Sajnos ez is a mai politika ártalma, hogy az embereket annyira eltompítják, és felhergelik, hogy egyből ölik egymást, ha nincsenek épp egy véleményen (néha még akkor is ha igen).


Nem lehetne ezt valahogy visszacsinálni, és ne ennyire a befolyásuk alá kerülni?

2012. dec. 1. 05:38
 2/79 anonim ***** válasza:
73%

A párt beállítodása egyértelmű volt, ezzel csak bizonyítékot szolgáltattak erre. Pontosan tudta, hogy mit akar mondani.



"felmérjük azt az itt élő és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van"


Akkor ez mi ha nem náci uszítás???? És papírból olvasta, nem szóban mondta el!!!!

Tehát nem igaz az az érvelés, hogy "élőszóban" tévedett!


Egyébként a szélsőjobbos "politikusok" akkor a minta a példakép?


Nem csináltak semmit, a saját havi 1 millás fizetésük felvételén.

A nem frakciótag képviselőik egyáltalán sem mondtak le a pénzről, miután kiderült a negatív cselekedetük.


ENNYIT ÉR A SZENT KORONÁRA LETETT ESKŰ?


"MEGÉLHETSÉI MAGYARKODÓK"

2012. dec. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
31%
Ennek teljesen természetesnek lennie és nem húsz évvel a rendszerváltás után egy kis jobboldali pártnak kellene rávilágítania, hogy a magyar parlamentben MAGYAR származású képviselőknek kellene ülniük.
2012. dec. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
79%

Jogos a felháborodás, mert pontosan tudta, hogy mit mond.

Ez egyáltalán nem természetes, mert a parlamentben levő zsidók (akár a kettős állampolgárságúak is) nem csak magyar származásúak, hanem MAGYAROK.

Aki nemzeti érzelműnek tartja magát, az egyetlen magyar állampolgárt sem akar megbélyegezni, kirekeszteni.

Ez csak a Jobbikra jellemző.

2012. dec. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező:

Miért tekinted természetesnek, hogy bármilyen származású ember (német, horvát, tót, román, stb.) magyarnak számít, a zsidó pedig nem?

2012. dec. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

Gáspár Zoltán: Hol írtam ilyet?


Nem állítom, hogy a jobbik nem szélsőséges, viszont a másik oldalon is ugyanolyan szélsőségesek. A sárga csillagot kitűzni, meg a kék-fehér zászlóval bevonulni a magyar parlamentbe ugyanolyan provokáció, mint a fekete egyenruha, és a többi hasonló dolog.


Amikor a gyöngyöspatai balhé volt Gyurcsány 1 millió forintot küldött a "saját pénzéből" a cigányoknak, ami szintén csak provokációnak, politikai játéknak tekinthető, nem valódi segítő szándéknak.


Az egész mai politika undorító, és egymás ellen uszítja az embereket. Nekem ez a legfőbb bajom.

2012. dec. 1. 07:06
 7/79 A kérdező kommentje:

Gáspár Zoltán:


Megtaláltam amire gondoltál, és válaszolok is.


1 Mivel Izrael A "zsidó állam", így a kettő kifejezés összefonódik, és sokszor használják az országra, annak népére a zsidó kifejezést, az iraeli helyett.


2. Magyarország még mindig keresztény ország, és aki ennyire elkötelezett a zsidó kultúra, és nép felé, az egy idegen nép felé elkötelezett.

Amivel elvileg nincs semmi baj, ha ő maga is tisztában van ezzel, és elfogadja azt a tényt, hogy nem mindenki az ő kultúrája felé elkötelezett. Sajnos nem azt látom, hogy így lenne. Ha ők nem tisztelnek másokat az rendben van, ha őket nem tisztelik akkor az antiszemitizmus. Nem egyenlőtlen ez?


Ezen kívül, csak, hogy tovább fokozzam a hangulatot, a gyűlöletbeszéd, és holokauszt tagadás mellett a "holokauszttal való visszaélést" is büntetőjogi kategóriának lehetne nyilvánítani, mert az sem elfogadható, hogy emberek a saját önös, vagy üzleti érdekük érdekében húzzák elő ezt a kártyát állandóan, visszaélve mások szenvedésével, halálával. Ha ők magunk nem tisztelik ezt, akkor hogy várható el mástól, hogy ő tisztelje?


A gyűlöletbeszéd, és rasszizmus ellen küzdelem is szép dolog, csak nem akkor ha ez egyoldalú. Az internetes közösségi oldalakon százával találni képeket, és bejegyzéseket például romáktól, akik állig felfegyverkezve, küzdőállásban pózolva "indulok magyart ölni", és hasonló erőszakra buzdító, valamint egy népcsoport ellen irányuló erőszakos cselekmény előkészületét követik el. Ha ezeket is beleveszik a témába, akkor elhiszem, hogy tényleg jót akarnak, amíg nem, addig ők is csak politikai, és anyagi haszonszerzésre használják a témát.

2012. dec. 1. 07:23
 8/79 anonim ***** válasza:
58%

"Az egész mai politika undorító, és egymás ellen uszítja az embereket"


Főleg a szélsőjobboldaliak!


Úgy felvetni problémákat "feltupirozva", hogy nem kinálnak mellé megoldást, az nem más mint uszítás.


Még a kisebbségi kérdésben sincs programjuk.


Csak a jelenlegi sztereotipiákat ismételgetik, de ez nem megoldás csak uszítás.


Bentlakásos iskola? Önkéntesen? És a többi generációval addig mi lesz?


Vonulgatnak, pozolnak a kamerák előtt, a tévéstáboknak és az újságíróknak, megszerzik a szavazatokat aztán levonulnak magukra hagyva az ott élőket a problémáikkal!!!!


Nem csoda, hogy csalodtak bennük a helyiek.


Igérgetnek feleslegesen, ezzel becsapják az elkeseredett embereket.

2012. dec. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

ma 07:31


Én ugyanezt látom mindegyik oldalon.


Ígérgetnek, nem tartják be.


Vonulgatnak, provokálnak, gyűlölködnek, hangolják a közvéleményt.


Még 2 év van a választásokig, de már most mindegyik párt csak azzal van elfoglalva, és senki nem azzal, hogy építse ezt az országot.

2012. dec. 1. 07:38
 10/79 A kérdező kommentje:

ma 07:49


Látod, te is egyből szélsőjobboldalizol.


Igazából teljesen mindegy, hogy milyen az én személyes beállítottságom, de ha nagyon tudni akarod akkor igen, inkább konzervatív vagyok mint liberális, de nem vagyok szélső jobboldali. És nem kell, hogy bármelyik pártnak is a "katonája" legyek, vagy szimpatizáljak velük. Mint ahogy nem is vagyok.


A célom nem az, hogy meggyőzzek bárkit is a saját szemléletemről, hanem az, hogy megtudjam ki hogyan vélekedik a feltett kérdésről.


Nincs bajom a különböző nézőpontú emberekkel, addig amíg ezeket a különbségeket kulturált formában tudja mindegyik fél előadni.


Látom neked nagy tüske a szemedben ez a be nem tartott ígéret dolog, mert máshová is felposztoltad már. Szívesen beszélgetek veled erről is, ha kifejted egy kicsit bővebben, hogy mi miatt vagy elégedetlen.

2012. dec. 1. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!