Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mire jó már megint ez a...

Mire jó már megint ez a hisztériakeltés? (A jobbikos "zsidózással" kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Már napok óta másról sem szólnak a híradások, mint a erről a kettős állampolgársággal kapcsolatos kijelentésről, és arról a hisztéria kampányról amit ez váltott ki.

Már a külföldi híradásokban is szerepel.


Szándékosan félreértelmezik, és félremagyarázzál a jobbikos politikus szavait, és olyan dolgokat vizionálnak amiről szó sem volt.


Aki érteni akarja a dolgot az úgyis érti, még akkor is ha félreérthetően lett megfogalmazva.

Kifogásolni is lehet annak akinek ez nem tetszik, de az a hisztéria kampány ami most megy már nagyon durva.


A parlamenti képviselők kettős állampolgárságára sok országban van törvény, több európai országban sem megengedett, hogy több állampolgárságuk legyen (Pl. Lengyelország, Írország).


Szerintem ez teljesen jogos, hisz egy "honatya" feladata, hogy a titulusához híven 100%-ban az ország, és a nép érdekében tevékenykedjen, és ne más érdekcsoportok, vagy országok lobbistájaként.


Volt amikor az egyik politikus (Steiner Pál) a kék-fehér zászlós kitűzővel jelent meg a parlamentben, nyíltan vállalva, hogy neki nem a magyar nép felé húz a szíve. Ez nem csak azért gond mert épp arról a zászlóról van szó. Lehetett volna angol, német, vagy bármi más, ugyanakkora probléma lenne, hisz egy magyar politikusnak a magyar nép felé kéne elkötelezettnek lenni.


Nálunk ez miért okoz ekkora hisztériát? Mindenki tudja,hogy a jobbikos politikus nem az országban élő zsidókat akarta összeszámolni. Már a facebook-on is tucatszám jelennek meg mindenféle üzenetek, képek, mindegyik oldalról, szélsőségesnél szélsőségesebb módon. Mégis csak az egyik oldalt hívják radikálisnak, és szélsőségesnek, pedig én mindegyik oldalt annak látom.


A DK-sok "szeretem a zsidó népet" feliratú képeket küldözgetnek, és osztanak meg a közösségi oldalakon. Hogy lehet tőlük ezek után elvárni, hogy a magyar parlamentben, a magyar nép érdekét képviseljék?


Van egyetlen párt vagy politikus az országban akinek valójában az ország, és a magyar emberek sorsa fontos, és nem csak a saját kis hatalmi játékaik?


Ha én azt szeretném, hogy a Magyar parlamentben "magyar szívű" (nem feltétlen jobbikos, hanem a nemzet iránt elkötelezett, és nem más érdekeit képviselő) politikusok üljenek akkor én rasszista vagyok?



2012. dec. 1. 05:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
93%

Éjjel volt egy műsor a tv-2, azt hiszem Napló (végére kapcsolódtam be, eléggé álmosan). Ertsey K.-val egyet kell hogy értsek, miszerint, megy a cigányozás,zsidózás, rossz már ez a mértékű rasszizmus. Persze Gyöngyösi Márton fülig érő szájjal nyugtatta a Napló nézőit, hogy hát rossz szókapcsolat volt, bla-bla-bla az ő bakija..Igen..Ezek olyan idióták, kérem! A tegnapi tüntetésen volt egy kis tábla, no, azt kéne megmutatni ezeknek. "A szívnek nincs színe"

De ha már itt járunk, hogy már csak a parlamentben ülőkről kéne a névsor Marcinak, megkérdezném, hogy mégis mi végett? Ahelyett, hogy nem azokkal foglalkozna akiket nyílvánosan utál.

Mindent összevetve, elég volt már ebből a konzervatív Jobbikból..

A gyűlölet gyűlöletet szül, ti taplók!

Nem szabad engedni, hogy ilyen elvetemült nácik kezébe kerüljön Magyarország sorsa..Egyáltalán miért jött létre ez a pár? Én szégyellem magam helyettük, hogy ilyenek vannak Magyarországon, mikor a francia származású barátommal beszélgetek..

2012. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 tetro ***** válasza:
43%
Azt hallani mindenhonnan, hogy nem zsidókra utalt, pedig azt mondta, hanem kettős állampolgárságú képviselőkre. Erre te hozol egy ázsiai bűncselekményt, példaként hogy a zsidókat miért lehet utálni. Te ezt komolyan gondolod? Légyszi oszd már meg velük tájékozatlanokkal is, hogy akkor mégis melyik képviselő milyen kockázatot jelent.
2012. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
Érdekes felfogás. Nekem van cigány, zsidó, és francia barátom is itt, Magyarországon. (Én magyar vagyok)Tehát vannak 3 teljesen más kultúrából való barátaim is..Hozzáteszem, őket többre nézem mint némelyik magyart..Igen is leszarom a neonácikat, és hasonló, szívük helyén tüske módon élő magyarokat! Én is ki leszek rekesztve a hazámból? Mert hogy én elítélem ezeket, amíg csak világ a világ, az fix.
2012. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:

ma 11:03


"Ázsiai bűncselekmény." :) Egy magyar(-izraeli kettős állampolgár) ölt meg egy másik magyart, sőt úgy néz ki, hogy többszörös gyilkos is a fiatalember.

Az indokaimat is odaírtam amikor a cikket belinkeltem, tessék elolvasni!


A nemzetbiztonsági kockázatról:


Nem tudom ki mennyire van otthon a témában, a nemzetközi terrorizmussal, az arab-izraeli ellentéttel, és egyebekkel.


A Gázai övezetben történt nemrég valami, ami igen csak felszította az amúgy sem barátságos hangulatot, ezzel a régóta húzódó, véres, és veszélyes témával kapcsolatban.

Ugye, erről azért hallottatok?


Mivel Magyarország több szálon is kötődik izraelhez, és itt közel sincs olyan erős katonai, és egyéb védelem mint ott, könnyen válhat az ország, vagy az országban élő zsidók áldozatul egy esetleges bosszúnak.


Milyen kötődésekről beszélek?


Ha valaki nem tudná, az ország megalapítása is egy magyar ember nevéhez fűződik (Herzl Tivadar).

Mint már írtam egy másik hozzászólásban sok ottani állampolgárnak van magyar állampolgársága, és Magyarországon is vannak kettős állampolgárok, vagy csak simán magyar állampolgár zsidó származású emberek (az Al-Jazeera szerint kb. 100.000).

Magyarországnak igen jó diplomáciai, és üzleti kapcsolata van izraellel.


Nem mondom (és senki más sem mondta), hogy ez be fog következni, de a lehetőség benne van, így nemzetbiztonsági szempontból nem elhanyagolható dolgok ezek.

Miért van például extra rendőri készültség mindig a repülőtéren amikor onnan jön egy repülő Budapestre? Biztos nem viccből.


Milyen kockázatokat rejt a képviselők kettős állampolgársága?


Hazaárulás fogalma:

" Az a magyar állampolgár, aki abból a célból, hogy a Magyar Köztársaság függetlenségét, területi épségét, vagy alkotmányos rendjét sértse, külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés tíz évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást

a) súlyos hátrányt okozva

b) állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával

c) háború idején

d) külföldi fegyveres erőnek behívásával vagy igénybevételével követik el.

(3) Aki hazaárulásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." (wikipedia)


Egy kettős állampolgár parlamenti képviselő kiemelt kockázatot jelent ebből a szempontból.

2012. dec. 3. 11:46
 45/79 tetro ***** válasza:
41%

"Ez még MAGYARORSZÁG, a magyarok országa, ahol első, második, harmadik stb a magyar és csak huszadrangúak a képviselők. "


A képviselő miért csak huszadrangú állampolgár? :D

Sajnos te valahol nagyon elcsúsztál. Tudod a több száz éve Magyarországon élő zsidó vagy cigány közösség nem kevésbé magyar mint te. Mert ha a történelmi tudásod a saját országodról legalább tized akkor lenne mint az önérzeted és a hömbölgő pofád együtt, akkor tudnád, hogy vajnyi kevés ember élhet ebben az országban, aki magyar. Körülbelül harmincféle nemzet mixe vagy valószínűleg te is. Habár a hozzászólásod alapján nálad valóban lehet esély rá, hogy a családod évszázadok óta nem engedett be vérfrissítést...

2012. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 A kérdező kommentje:

Ezzel az elvakult, demagóg magyarkodással én sem értek egyet.

Viszont, szerintem, bármely kisebbségi csoport akkor várhatja el a tiszteletet, és azt, hogy őket elfogadják, ha ők is tiszteletben tartják az ország, és a többségi társadalom értékrendjét, és törvényeit.


A több száz éve itt levő cigánysággal pont az a baj, hogy az a több száz év sem volt elég ahhoz, hogy ez megtörténjen.


Egy ország törvényeit minden, az ország területén tartózkodó személynek be kell tartani, akkor is ha állampolgára az országnak, és akkor is ha csak turista.


Sőt, külföldre utazó személy "viszi magával" a saját országának a törvényeit is, így egyaránt érvényesek rá a saját országnak a törvényei, és annak az országnak a törvényei is amelyikben tartózkodik.

Nem lehet például az a kifogás, hogy "otthon ezt nem törvénybe ütköző", ha például valamit elkövet valaki egy idegen országban. Viszont ami otthon törvénysértésnek számít, azért elméletben büntetés szabható ki akkor is ha külföldön legális (például kábítószer fogyasztás Hollandiában).


Ezt csak azért írtam le, mert sokszor hallani a "más kultúra" kifogást, hogy bizonyos etnikumok miért nem tartják be a törvényeket. A törvény "erősebb" mint a "kultúra", így annak betartása mindenki számára kötelező.

2012. dec. 3. 12:21
 47/79 anonim ***** válasza:
33%

"A képviselő miért csak huszadrangú állampolgár? :D"

Igazad van, elgépeltem, képviselő helyett kisebbséget akartam írni


"Magyarországon élő zsidó vagy cigány közösség nem kevésbé magyar mint te."


Akkor nem zsidónak vagy cigánynak hívnák őket, hanem magyarnak. Asszimilálódtak volna.

Szóval itt bukott meg a logikád. :)


Angyalom, a demokrácia híveként a másként gondolkozókat "hömbölgő pofád" szólással illeted?

Hát mégis milyen demokrata vagy? :D

Ezt tanultad a lauderba? :)


"családod évszázadok óta nem engedett be vérfrissítést..."

Szerintem magadból indulsz ki: a te népednél szokás unokatestvérrel házasodni. Ugye gójjal nem lehet.

2012. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 tetro ***** válasza:
Látod, most is zsidózol, ez az alapvető probléma a ideológiáddal. Egy nép csoport nevét szitokszóként használod bárkire, aki veled nem ért egyet. Lehetek én egy hatalmas nagy bantu is, aki éppen meg voodooz téged a mérhetetlen hülyeségedért, de te azért tudod hogy én zsidó vagyok. Azt is tudod, hogy demokrata vagy, csak azért mert szerintem hömbölög a pofád. Azt azért felfogtad amit írtam? Te honnan a marikanéni valagából szeded, hogy a te ereidben ott csörög az esszenciális kaukázusi szittya vér?
2012. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 tetro ***** válasza:
49%
Amúgy ez most valami új jobbikos taktika, hogy mondok-írok valami hülyeséget, aztán utólag kijavítom, hogy nem is arra gondoltam? Össze akarjátok zavarni a képzelt ellenséget? :D
2012. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:

"mert szerintem hömbölög a pofád."

"a marikanéni valagából szeded"


Mit is mondhatnék erre?

A stílus maga az ember! :))

2012. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!