Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akkor most hazudtak a gyed/gye...

Akkor most hazudtak a gyed/gyes-sel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt hangoztatták, hogy a lusta magyar nőket ösztökélni kell a baba utáni gyors munkábaállásra, mert eltartatják magukat azzal a fene nagy juttatással az állammal ( a nagyobb összeg csak akkor jár, ha dolgozott is előtt ez illető) évekig és tarthatatlan, hogy más uniós országokhoz mérten több ideig maradhatnak otthon, 3 évig is akár.


Most meg ezt olvastam...és

habár a 30 hó tényleg nem 3 év...de nem is kettő!

és a nálunk jövedelem függő maxismális gyed+1 évnyi gyes összeg a közelében sincs annak,amit odaát alanyi jogon kapnak

akkor most át lettünk verve?

ha odaát emelik az összeget és kitolják az otthonmaradási lehetőséget, akkor nálunk azzal akarják növelni a gyerekvállalási kedvet és a munkába visszatérést, hogy csökkentik a gyes-t? nem értem...ti?



"Az osztrák terv - amelynek részleteit ezekben a napokban véglegesítik - lényege, hogy az utolsó fizetés 80 százalékának megfelelő öszszeget (legalább 1000, legfeljebb 2000 eurót) kapna az otthon maradó szülő. A pénz a gyermek születése után 12 - ha mindketten kiválnak a munkából, akkor 14 - hónapig járna, tudta meg a Világgazdaság.


Az új megoldás sokkal nagyobb havi támogatási összeget kínál a jelenleg választható három változatnál (amelyek továbbra is megmaradnak). Ezek azonban hosszabb időre teszik lehetővé a gyermek otthoni felügyeletét: aki 15 hónapig marad otthon, az havi 800 eurót kap, húsz hónapra havi 624, harmincra 436 euró jár. Ezek az összegek nem függnek a szülő korábbi jövedelmétől."


2009. aug. 27. 08:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

„magyar gyed max összeggel 3 éve alatt kb. 13.000 euro”

nincs gyed 3 évig, csak max 2-ig  de ez részletkérdés

de a 2 év gyed+1 év gyes idén sincs 13e eurónyi…de ez se fontos, csak elég megalázó, hogy azt hajtogatják, hogy máshol nem lehet ilyen hosszú időt otthon lenni…hát, nem, csak 6 hónappal kevesebbig… és közben hangoztatják, hogy a magyar nőknek nem akarózik dolgozni….pedig aztán annyira kapkodnak a kisgyerekes anyák utána a cégek


„a mi alanyi jogon járó gyesünk nem arra van, hogy otthon maradj vele.”

Csak azt nem tudom, hogy ha nem maradok itthon, akkor mit is csináljak? Hagyjam itthon egyedül, hogy főzzön vacsorát, mire megjövök és közben pelusozza is át magát?

Nálunk nincs bölcsi, az ovi is csak 4 éves kortól. Az ovodába évente 5 3 évest vesznek fel. Jóval több gyerek van.

Az egybevont bölcsi-ovira nincs pénz, nincs férőhely a zsúfolt ovodában, így azt mondták a polgármesteribe, hogy ez ránk nem vonatkozik.

Az reális, hogy 2012.05.01-re az összes 2 évesnél idősebb gyerek tud majd menni bölcsibe és oviba is?

Kivéve akinek kistestvére van, vagy megtehetik, hogy ne menjen…vagy ez is annak a kiváltsága lesz, aki be tud fizetni havi 70ezret a magánbölcsibe?


„osztrák átlag befizetett adót „

náluk mennyi a fizetésből levont százalék? Náluk is vonják több, minta felét majdnem?

Náluk miért cél, hogy maradjon az anya otthon? Nincs szükség az adójára? 


„Míg eddig a kormány kidobott több milliót évente a plusz egy év gyes/gyed-re addig most is kidobja azt a plusz milliót csak munkabérre a bölcsis néninek ,meg a munkába visszamenő anyukának.”

A havi 23700 ft gyes nem elég a bölcsi fenntartására és a nénik fizetésére….mondjuk, ehhez még hozzájön az anya adója…

már ha van, mert nekem azt mondták, hogy nem vesznek vissza, nem akarnak anyákkal dolgozni

azaz lejár a babázás, kirugnak és megyek a munkaügyi központba, mert se munkám se bölcsi

csak azt nem tudom, hogy ha nincs munkám, akkor nem veszik fel a bölcsibe, de ha nincs bölcsi, hogyan keressek másik munkát ráadásul hátrányban, kisgyerekes anyaként? Nem értem

máshol ez hogy van?


jó délután és köszi a más szemszögű megvilágításokat!!

2009. aug. 27. 14:25
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni ,de egy átlag bölcsi nem költ 23 ezer forintnál többet havonta egy gyerekre.
2009. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Náluk miért cél, hogy maradjon az anya otthon? Nincs szükség az adójára?"


Megpróbálom elmondani még egyszer... talán megérted.


K*rvára nem céljuk az, hogy otthon maradjon. korábban sem volt az, mert minél tovább maradt otthon, annál kevesebb pénz kapott.

Most sem céljuk, hogy otthon maradjanak.

Azt akarják, hogy szüljön gyereket és takarodjon vissza dolgozni (12 hónap!!!)

2009. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

És, hova megy vissza dolgozni? Ott nem jellemző, hogy kihajítják az anyukákat?

És a 12hónál idősebb gyerekek hol vannak nap közben és ez a fizetés átlag hány százalékába kerül?

Múltkor érdeklődtünk többen egy bébiszitternél, hogy mennyiért vállalna 8,5 óra munkaidőnkre+2-3 óra utazás időtartamra vigyázását....hát...a fizetésemből semmi nem maradna sajnos. :(

2009. aug. 27. 17:18
 15/26 anonim ***** válasza:
Most könyörgöm , ne kezdjük újra. Annyi helyen leírták már. Ez nem a vörös kereszt országa. A munkáltató meg vissza vesz, az összes barátnőmet rokonomat visszavette, én 3 gyereket szültem zsinórban ami azt jelenti ,hogy nagyjából 11 évet voltam otthon és mégis szó nélkül visszavettek, azóta is ott vagyok. De ha nem is vesz vissza akkor mit csináljon az állam? Nem fog ingyen eltartani! Hát nem tarthat el mindenkit ingyen az állam. Ja és az osztrákok és köztünk gazdaságilag elég nagy különbség van, ő sem arra megy ,hogy te minél tovább otthon maradj , épp ellenkezőleg. De ahelyett ,hogy a sok anyuka minden fórumon sírna , inkább tanulna a gyes alatt valami szakmát, vagy bármit,hogy a munkáltató biztosan visszavegye. Hát hiába sírtok ,az utóbbi 6 évben nem sok olyan döntése volt ennek a kormánynak amivel egyetértettem, de ez kivételesen ezek közé tartozik. Sírunk,hogy sok az ilyen meg olyan juttatás meg fusi, meg szociális támogatás, de ha valamihez hozzányúlnak akkor az érintett tömeg biztos szarik az ország érdekére és a saját hülyeségét kántálná. És akkor kit szidnál ha a céged a válság miatt megszűnne? Akkor is a kormány lenne a hibás a válság miatt nem te aki a legkisebb áldozatot sem akarod hozni. Nem a közjóért, meg nem a politikusokért, a saját, meg a gyermeked jövőjéért. Na nem megyek bele még jobban, de mielőtt elkezdünk szidni valamit próbáljuk meg racionálisan nézni. És a saját országunkban nézni. Angliában a legtöbb nő otthon marad és az apa a családfenntartó. Akkor hisztizzünk ezért is. Hisz ezzel sok probléma meg lenne oldva.
2009. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Azért, mert neked olyan munkahelyed van, ahol eltűrik, hogy kedved szerint szülöd egymás után a gyerekeid és utána visszacammogj ennyi idő után, az nem jelenti azt, hogy máshol ezt elfogadják és tárt karokkal várják vissza a szemét nőt, aki cserbenhagyta a cégét és megnehezítette a cég életét. Nekem már a terhesség alatt mindent elkövettek, hogy megszabaduljanak tőlem, csak az ügyvédem és az időben átadott írásbeli tájékoztatás a terhességemről mentett meg attól, hogy ne munkanélküliként szüljek...és nemcsak velem van ez, egyetlen anya sem dolgozik a mi irodánkban pld. És nemcsak beestem az ajtón, nem 2 hetet dolgoztam ott.

A Te gyerekeid hol voltak, amikor visszamentél dolgozni? Mennyi idős korukban mentél vissza? Mert, ha 11 évet eltartattad magad az állammal, akkor nem hinném, hogy mentek volna egy éves korukban bölcsbe. Miért nem mentek? Nem volt kedved dolgozni? Vagy nem volt bölcsőde? Vagy velük akartál lenni? Őket felvették az oviba, bölcsbe egyből, ahogy akartad? Vagy jó példát mutatva nem foglaltad el a helyet más elől az államiba, hanem befizetted őket magánba, hisz ez nem a vöröskereszt országa? Mert ha nem veszik fel a gyerekeket sehova, és nem tudja egy család kifizetni a havi 70-et, ami több mint az egyetemi tandíj, akkor mit is lehet tenni? Ja, béna, hogy nem úgy szült, hogy a nagyszülők nyakába akaszkodik?

Nagyon ellentmondásos vagy. Te szépen otthon maradtál 11 évig más meg maradjon otthon minimális ideig?


Miből is gondolod, hogy én semmit nem teszek meg vagy más kismama?

Ki mondta neked, hogy én nem tanulok? Magadból indulsz ki? Vagy igénybe vetted a kismamáknak akkor még ingyenes tanulási lehetőséget, amit más adójából fizettek meg?

Ja, hogy te már túl vagy rajta, téged nem érint, te már leakasztottad a magad kis szeletét. Vagy tán nem igényelted meg a juttatásokat jó példát mutatva az én ingyenélő kihasználós fajtámnak?

2009. aug. 28. 09:06
 17/26 A kérdező kommentje:

szívás ez az egész

szerintem amúgy neked volt igazad,hogy ennyi ideig otthon maradtál a gyerkőcökkel, mert szükségük volt rád és nekik is rájuk és lehetőség is volt rá

csak úgy érzem, hogy kezd arra fele menni, hogy a gyerek luxussá válik...vagy az engedheti meg magának, akinek van pénze, vagy az, akinek kapcsolata van és el tudja intézni, hogy felvegyék a gyerekét bölcsibe és visszaveszik a munkahelyére is ( vagy beajánlják az ismerősök máshova) :)

remélem, hogy csak én és a környezetem éljük meg iszonyat nehéz helyzetnek és az ország más részeiben tényleg visszaveszik az anyákat és mindenkinek jut bölcsi és ovi

2009. aug. 28. 09:35
 18/26 anonim ***** válasza:

Azt hiszem van egy kis zavar a fejekben.

Ausztriában igen választató az otthonmaradás hosszúsága.A leghoszabb az a gyermek két és fél éves koráig lehetséges,emelett a gyermek járhat bölcsibe,anyuka meg dolgozni.Az összege úgy 120-140ft,ki hol váltja.

A családi pótlék,ami a gyermek életkorával nő,na az is több,mint itthon a családi+gyes egyszerre.

2009. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nos csak hogy sorban haladjak. Az én gyerekeim otthon voltak míg én is otthon voltam , azaz nem jártak bölcsibe és a legkisebb kivételével mind fél évet járt oviba egyrészt ,mert annyi kötelező másrészt ,mert jót tesz a közösség. És igen én azért mentem vissza dolgozni,mert vissza akartam menni, ugyanis a kicsivel még volt 1 évem hátra ,de én vissza akartam menni. Azt az egy évet pedig én is gürizve csináltam és konkrétan ,hogy szépen fogalmazzak a belem kilógott. De nem is küldtek el 2 hét után. A havi 70 ezer pedig egy baromság amivel már sok helyen találkoztam a neten, ezt valaki egyszer kinyögte és az összes anyuka elhitte neki. Dolgoztam nem egy magánovival/bölcsivel és egyik sem volt havi 70. Sőt átlagban havi 30 volt. Mindennel együtt. Az egyik nagyszülő nálunk 200 km-re a másik 260 km-re lakik. Nem igazán voltak a nyakukba akasztva, hisz kivitelezhetetlen lett volna. Az én gyerekeim között annyi a korkülönbség ,hogy még maradt egy évem otthon , miután visszamentem dolgozni, tehát nem voltam többet otthon ,mint egy átlag anyuka. És nem vagyok ellentmondásos , te vagy kötekedő. Elhiszem ,hogy nehéz,de meg lehet oldani, hát most már meg muszáj is lesz. Ja és nem csak otthon ültem, de elvégeztem még egy egyetemet és 3 terapeuta szakot ez alatt a 11 év alatt. Tehát speciel én majdhogynem visszafizettem a gyest. Mivel másoddiplomás voltam így nem is vehettem igénybe a kismamáknak szóló ingyenes tanulást , valamint fizetős tanfolyamokra szakképesítésekre jártam. És nem, nem a te pénzedből az enyémből.

És tudom ,hogy igazam van, baromi nehéz, de értsétek meg olyan nincs ,hogy ha az állam kiköti ,hogy 2 éves koráig maradhatsz otthon vele, akkor nem veszik fel bölcsibe vagy oviba. Mivel 3 éves kora után az óvodának is kötelező bevenni. Amelyik nem veszi az törvényt sért, ennyi. És igen azért is maradtam otthon a gyerekeimmel,mert volt egy férjem aki szűkösen ugyan ,de eltudott minket tartani így is. Meg azért is , mert szakmámból adódóan tudom mit jelentenek az első évek. De azt is tudom ,hogy 2 éves kor után egyáltalán nem gát a közösség,hanem fejleszti a gyereket.

2009. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó akkor mesélek neked.

Van egy ismerős anyukám aki visszament dolgozni mikor a kicsit töltötte a 2- mert muszáj volt. Nehezen de sikerült évközben felvetetnie bölcsibe. Most Dávidka 3 éves nem maradhat bölcsiben. DE nem vették fel oviba még a fellebezések árán sem, mondván heylhiány van... jegyzemmeg a körzeti oviba ahová beiratták attól 50 m-re lakik. Modták anyukának vigye el a város másik végébe. Megpróbálta oda azért nem vették fel, mert nem a körzeti óvóda. Szóval holnapután vagy mikor szeptember elseje. Hétfőn még bölcsibe megy a kicsi de keddtől nem mehet és nincs óvodai helye .

Szóval köteles felvenni az óvoda? Na ne nevettess!!!

Élő példa,hogy hiába van minden nem veszik fel a gyereket. Anyuka már minden forumot végig járt mond meg mit tegyen? Magán ovi? Nem megy, mert a fizetése netto 70 ezer és van egy nagy fia aki most kezdi a közép iskolát s meg kell élni is valamiből....

2009. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!