Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akkor most hazudtak a gyed/gye...

Akkor most hazudtak a gyed/gyes-sel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt hangoztatták, hogy a lusta magyar nőket ösztökélni kell a baba utáni gyors munkábaállásra, mert eltartatják magukat azzal a fene nagy juttatással az állammal ( a nagyobb összeg csak akkor jár, ha dolgozott is előtt ez illető) évekig és tarthatatlan, hogy más uniós országokhoz mérten több ideig maradhatnak otthon, 3 évig is akár.


Most meg ezt olvastam...és

habár a 30 hó tényleg nem 3 év...de nem is kettő!

és a nálunk jövedelem függő maxismális gyed+1 évnyi gyes összeg a közelében sincs annak,amit odaát alanyi jogon kapnak

akkor most át lettünk verve?

ha odaát emelik az összeget és kitolják az otthonmaradási lehetőséget, akkor nálunk azzal akarják növelni a gyerekvállalási kedvet és a munkába visszatérést, hogy csökkentik a gyes-t? nem értem...ti?



"Az osztrák terv - amelynek részleteit ezekben a napokban véglegesítik - lényege, hogy az utolsó fizetés 80 százalékának megfelelő öszszeget (legalább 1000, legfeljebb 2000 eurót) kapna az otthon maradó szülő. A pénz a gyermek születése után 12 - ha mindketten kiválnak a munkából, akkor 14 - hónapig járna, tudta meg a Világgazdaság.


Az új megoldás sokkal nagyobb havi támogatási összeget kínál a jelenleg választható három változatnál (amelyek továbbra is megmaradnak). Ezek azonban hosszabb időre teszik lehetővé a gyermek otthoni felügyeletét: aki 15 hónapig marad otthon, az havi 800 eurót kap, húsz hónapra havi 624, harmincra 436 euró jár. Ezek az összegek nem függnek a szülő korábbi jövedelmétől."


2009. aug. 27. 08:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ja és úgy van,hogy a bölcsödébe 3 éves korig köteles bevenni a gyereket. De az óvoda csak mondom CSAK 5 ÉVES KORTÓL KÖTELEZŐ:
2009. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

A havi 70 ezer pedig egy baromság amivel már sok helyen találkoztam a neten

Hát, ha nemcsak a netre hagyatkoznál, hanem érdeklődsz pár intézménynél, akkor megtudnád, hogy igencsak vannak 70000-es bölcsik és ovik…a párom munkahelye környékén és az odavezető úton felhívtam 3-at, mindegyik 60-70 körüli összeget mondott…ezen kívül volt egy Valdorf ovi, ahol 9-től 12-ig fogadják a gyerekeket, ott 35+étel volt a díj és a szülőknek kell takarítani, kertet gondozni stb.

Lehet, hogy amikor Te érdeklődtél, akkor még csak 30ezres ovik voltak. Vagy más tájékán élsz az országnak, mint én.


Akkor, ezek szerint Te sem rohantál vissza, hogy dolgozhass, és adóddal támogasd az ország gazdaságát.  11 év nagyon sok idő. Nem mentél a gyerekek 1-2 éves kora körül munkába. Én teljesen igazat adok Neked, jó, hogy otthon tudtál velük maradni, én is szívesen tenném, de a majdani gyerkőcök, nemhogy csak az ovi utolsó évének a második felében mennek majd közösségbe, hanem 2 évesen. Sőt, előbb, mert már szeptemberbe el kell kezdeni a bölit, hiába a 2 é, mert év közben nem jellemző a csatlakozás ( bár remélem, hogy máképp lesz ez, ha marad a 2 éves korlát). Szóval, nem 5,5 évesen, hanem 1.1-2 évesen kell majd menniük.


A másoddiplomás képzéseken is támogatták a kismamák továbbtanulását az akreditált felsőoktatási intézményekben.


„értsétek meg olyan nincs, hogy ha az állam kiköti, hogy 2 éves koráig maradhatsz otthon vele, akkor nem veszik fel bölcsibe vagy oviba.”

Ez valami törvény? Erről nem tudnak se a bölcsik, se az ovik és nem is alkalmazzák. Nálunk bölcsi nincs, óvoda 4 évestől átlagban. Bár, sztem valamit majd ki kell találniuk, ha nem akarják ontani a munkanélküli kisgyerekes anyákat és a bölcsi nélkül maradó gyerekeket….

A családi napi sztem nem megoldás és nem is fedezi a a párezer új férőhelyes bölivel sem a 1,1-2 évnél idősebb gyerekek halmazát.

2009. aug. 29. 17:19
 23/26 A kérdező kommentje:
Húúú....én azt hittem, hogy van olyan, hogy aki bölcsis, azt kötelező átvenni oviba...:((((((
2009. aug. 29. 17:20
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Én Szegeden élek és konkrétan most is tudok egy magánbölcsit ahova reggel 7.30-tól ,délután 17-ig mehet a gyerek. Mindennel együtt ez 37 ezer forint. Úgy ,hogy a bölcsi luxus bölcsi, az egész egy hatalmas nagy játszóház ( érts kb hangár méretű a legmodernebb játékokkal) egy elkülönített része, kerttel, a kertben is ugrálóvár hasonlók. A bölcsi néni nagyon aranyos nagyon kedves és imádja a gyerekeket, ráadásul hivatása nem szakmája ez a munka. Az ételt a gastroyál szállítja ami minden igényt kielégítő, minden délután gyümölcs az uzsi. A játszóházat használják, kreatív készségfejlesztő foglalkozások, óvodaérettség előkészítése. És ez csak egy hely amit mondtam. És nem 70 ezer. Én arról nem is tudtam ,hogy engem,mint akkor is támogat az állam ha másoddiplomás képzésen vagyok kismamaként. Igaz nem is kérdeztem,mert készpénznek vettem ,hogy a második ( pontosabban mivel szakpárom volt nekem már a harmadik) diplomát már nem finanszírozza az állam. Bár a tanulmányi osztályon ,se siettek engem erről felvilágosítani,pedig egyéni tanrendet is úgy kértem ,hogy gyesen vagyok.

A törvényről: az egyik diplomám pedagógia szak , ami ugye többek között az oktatás törvényeivel is foglalkozik, na már most ha a kormány valamit módosít akkor ott nem lehet egyoldalú a kötelezettség az oktatásban. Tehát ha a kormány azt mondja,hogy nem maradhatsz otthon a gyerekeddel a kötelező oktatás megkezdéséig ( vagyis 5 éves korig) akkor köteles legalább a gyermekednek helyet biztosítani. Ha ez még nem lenne elég, igen most készül a törvény, hogy ezt honnan tudom, azt esetleg privátban megírom ,mert bizalmas info volt és nem tenném ki ország világ elé. De a lényeg,hogy igen készül törvény a bölcsődékre , óvodákra vonatkoztatva is. Tehát nem célja jelenleg a kormánynak megszívatni a kismamákat.

Utolsó válaszoló!

Nagyon sajnálom ,hogy ez történt a barátnőddel és ilyen helyzetbe került, de én folyamatos kapcsolatban vagyok évek óta a hivatásom miatt is ( gyógypedagógus.pszichológus vagyok) több típusú bölcsődével, óvodával, iskolával és mindenhol az alábbiakat tapasztaltam. Lehet ,hogy csak itt a déli felén ilyen jó a helyzet ezt nem tagadom,de eddig nekem még senki sem panaszkodott, pedig a nagy felháborodás miatt több szülőtől is konkrétan érdeklődtem. Mindenki ugyanazt mondta amit én is. Nem szabad a gyes alatt csak ülni, már a terhesség első pillanatában keresni kell ,hogy hogyan lehet tovább tanulni, vagy otthoni munkáét vállalni az adott cégnél. Tudom ,hogy nehéz, mert nekem sem volt könnyű vizsgázgatnom és egyebek 3 gyerek mellett, de sajnos muszáj.


( Elnézést kérek a helyírásért, központozásért, nem diszlexiás vagyok ,csak késő van már)

2009. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolsónak:hát én kiírom a z új törvényt,mert egy nagy kupac sz..!

A lényege az lesz,hogy nem kell bölcsit nyitni,hanem ovisokkal mehet a böcsis,viszont csupán 5 gyerek(vagy 3? ez most lényegtelen)Nos jól tudjuk ezek a gyerekek azok az anyukák gyerekei lesznek,akiknek eszük ágába nincs dolgozni,ellenben van protekciójuk...akkor munkások gyermeke hol is lesz?

2009. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tehát ha a kormány azt mondja,hogy nem maradhatsz otthon a gyerekeddel a kötelező oktatás megkezdéséig ( vagyis 5 éves korig) akkor köteles legalább a gyermekednek helyet biztosítani. Ha ez még nem lenne elég, igen most készül a törvény, hogy ezt honnan tudom, azt esetleg privátban megírom ,mert bizalmas info volt és nem tenném ki ország világ elé. De a lényeg,hogy igen készül törvény a bölcsődékre , óvodákra vonatkoztatva is. Tehát nem célja jelenleg a kormánynak megszívatni a kismamákat.


Veled ellentéteben azt mondom szívatnak rendesen. Nem ebben a világban élsz ha nem látod azt amit már leírtam az előrébb a bölcsőde építési programról, meg az ovi bölcsiről.

Ha Szegeden laknék nem aggódnék felveszik-e a gyerekem a bölcsiba mert ott betartják a törvényt De itt Kecskeméten nem veszik fel ha májusban a beiratkozáskor nincs papírod arról,hogy lesz-van munkahelyed. A munkahely meg nem lesz csak úgy a légből... ha nincs bölcsi. S nem vagyok az a szerencsés akinek nincs rá szüksége mert ,van nagymama. Ugyanis az itteni nagymama diagnosztizált elmebeteg és a nagypapa alkalmatlanan más betegségből két gyerek napi 8-10 órás felügyeletére. A másik nagyszülők pedig 120 km-re laknak. Szóval kell a bölcsi ahhoz, hogy munkám legyen, de nincs bölcsi ha nincs munkám... hogy is van ez.


S egy másik történet Baranyából kistérség létrehozta az ovibölcsit az 5 bölcsődés helyre 10x-s a túljelentkezés. Az a barátnőm mesélte aki felelős ebben a kistérségben az étkeztetésért vagyis ennek a komplex kistérségi intézménynek az elemezésvezetője.


Szóval nem elég csak a törvény.. a valóságot is látni kell. Ja én én is másod diplomát csinálta az első fiam mellett, mások pénzén... most meg munkát keresek, de nincs...

2009. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!