Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Fidesz tényleg csak az...

A Fidesz tényleg csak az előző kormány hibái miatt nem tud elérni átütő sikereket? A következő 4 évben már könnyű dolguk lesz?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérnék.

2013. jan. 8. 12:42
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Orbán gyakran hivatkozik erre, de a fene tudja, hogy itt kinek van igaza.
2013. jan. 8. 12:46
 2/38 anonim ***** válasza:
26%
igaza van a fidesznek
2013. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
31%

"A következő 4 évben már könnyű dolguk lesz?"


Nincs következő 4 év. Következő másfél van, amiben ugyanezt kommunikálják, meg azt követő négy van, amiben tényleg könnyű lesz, mert ellenzékben végre igazat lehet mondani.

2013. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
Az előző kormány hibái is nyilván belejátszanak, de azért a Fidesz se nagyon töri magát, amíg a fontos dolgok helyett pl olyan hülyeségeken gondolkodnak, milyen formában lehetne bevezetni a kötelező latin nyelvtanulást a kisdiákok tanrendjébe...
2013. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 alcapone386 válasza:
57%

Szerinted a következő 4 év az Ő évük lesz? :)

Mi van, ha leváltják őket?

Az oviban, ha rosszat csináltál mit tettél? "Nem Én voltam!! Ő volt!!" Ugyan ez megy itt is. Ha valami "rossz" történik a másikra fogják és el is van intézve. Ha 4 év alatt nem sikerül "semmit" se csinálni, ráfogjuk az előzőre, pár év múlva meg majd azt mondják, hogy igen igen 4 év alatt semmit sem tudunk csinálni, válasszanak meg minket még 4 évre. Itt nem 8 év alatt ment tacsra a gazdaság. 89 óta csak a szenvedés van és a mutogatás. Gyenge a gazdaság, mert nincs termelés. Az EUnak felvevő piac kellett, nem termelés. Pl.: vajon miért fizettek a termelőknek, hogy vágják ki a szőlő tőkéket? Legyen piaca az olasz+francia boroknak.


Válasz a kérdésre: (természetesen ez az én nézőpontom. Politikában mindenki mást lát, más a nézőpot). Nem csak az előző kormány hibái miatt nem tudnak mit csinálni. Az ÖSSZES volt és jelenleg is parlamentben lévő emberek miatt tartunk itt ahol tarunk. Ha van egy rozoga trabantod ami vörös, attól, hogy átfested narancsra, attól még nem fog megjavulni. Ahhoz, hogy jó legyen, kell egy szakértő, aki ért a kocsikhoz. :)

2013. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%
Én adok a fidesznek még 4 évet.
2013. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
A Fidesznek 8 éve volt felkészülni a kormányzásra. Az ember azt gondolná, hogy ez elég idő ahhoz, hogy átgondolt gazdaságpilitikai elképzelésekkel vágnak bele. Ezzel ellentétben ad hoc intézkedések sora jön egymás után. Csak a legutóbbi kettőre, a felsőoktatással és a választási regisztrációval kapcsolatos történésekre kell gondolni.
2013. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 bumbi02 ***** válasza:
73%

Hülyeség az előző kormányokra fogni, 2/3-dal akadálymentesen rendbehozhatták volna az országot, ennek ellenére, saját maguknak szerzik a pénzt.


Azt mondják nincs pénz a felsőoktatásra, miközben létrehoznak egy Országgyűlési Őrséget, aminek az éves fenntartási költségéből 2600 jogász 5 éves képzését lehetne teljesen finanszírozni. (kis számolás után, kiszorozhatjuk, hogy évente 13 000 hallgatót tudna ennyi pénzből támogatni az állam)


Azt mondják hogy előző 8 év miatt kell a megszorítás, miközben hetente változtatnak a költségvetésen. (ugye ha előző 8 év miatt kéne, akkor nem kéne hetente változtatni)


És had ne folytassam. Nem volt sokkal jobb az előző pár év se. De a mostani katasztrofális.

2013. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
30%

Csőd közeli országból, most stagnáló ország vagyunk ...

harmadára csökkent a csődkockázat, oylan áron veszik az állampapírokat ,mint amikor az imf pénz állt mögöttünk... és azért az se felejtsük el, hogy minden évben az állampapír kamatai mellé az imf hitelt is ki kell fizetni, plusz még a költségvetési hiány se haladhatja meg a 3% amivel viszont kényszerítve vagyunk az államadósság csökkentésre.

Imf pénzeket eredetileg hosszabb futam időre akarták adni, így viszont egy évre arányosan nagyobb teher jut ... Nem találok még egy olyan országot, ahol imf hitel után csökkenne az adósság ... szal igen, ezek másfajta eredmények, de a gdp növekedést nem tudunk hitelből fizetni ( mint a többi ország), mert nem engedi az Eu...

2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok ellene a gyors törvénykezésnek, mert eddig olyan csiga tempóban mentek a dolgok, hogy őszintén azt gondoltam nem csinálnak semmit a parlamentben ... ez igaz is lehet, mert Gyurcsány is erről beszélt Öszödön...
2013. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!